تا صبح امروز، 20 هزار و 188 نفر با ثبت نام در آزمون دکتری سراسری سال 1395 در جمع شرکت کنندگان این آزمون قرار گرفتند.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش خبرگزاری فارس، آزمون ورودی دکتری نیمه متمرکز سال 95 به منظور پذیرش دانشجو برای دوره‌های روزانه نوبت دوم (شبانه) و پردیس‌های خودگردان، دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و غیر دولتی برگزار می‌شود.

این آزمون در 7 گروه آموزشی و در 77 کد رشته‌ امتحانی شامل 20 کد رشته امتحانی در گروه علوم انسانی، 12 کد رشته امتحانی در گروه علوم پایه، 19 کد رشته امتحانی در گروه فنی و مهندسی، 13 کد رشته امتحانی در گروه کشاورزی و منابع طبیعی، 6 کد رشته امتحانی در گروه هنر، 1 کد رشته امتحانی در گروه دامپزشکی و 6 کد رشته امتحانی در گروه زبان برگزار می‌شود.

ثبت نام برای شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال 95 از طریق شبکه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور از روز یکشنبه 6 دی ماه 94 آغاز شده است و در روز سه شنبه 15 دی ماه 94 پایان می‌پذیرد.

دفترچه راهنمای ثبت نام داوطلبان سازمان درباره شرایط و ضوابط ثبت نام قبل از آغاز ثبت نام بر روی سایت سنجش قرار داده شده است. تمام داوطلبان متقاضی باید در این مهلت به سایت سازمان سنجش مراجعه و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما اطلاعیه منتشره سازمان نسبت به تکمیل تقاضا نامه اینترنتی ثبت‌نام اقدام کنند.

پذیرفته شدگان نهایی آزمون دوره دکتری نیمه متمرکز سال 94 حتی در صورت انصراف قطعی از تحصیل حق ثبت نام و شرکت در آزمون دوره دکتری نیمه متمرکز سال 95 را ندارند.

 با توجه به این که پرداخت هزینه ثبت نام به صورت اینترنتی انجام می‌شود، لذا داوطلبان باید به وسیله کارتهای عضو بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش نسبت به پرداخت مبلغ 500 هزار ریال به عنوان وجه ثبت نام اقدام کنند.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش تصریح کرد: کارت شرکت در آزمون و برگ راهنمای مربوط از روز سه شنبه 11 اسفند 94 بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد و داوطلبان باید در این آزمون به تمام سوالات دروس، شامل  زبان خارجه عمومی و استعداد تحصیلی و همچنین آزمون دروس خاص هر رشته امتحانی پاسخ دهند.

پس از برگزاری آزمون کارنامه سنجش علمی شامل نمرات خام، تراز و نمره کل در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد که براساس محتویات آن و همچنین اطلاع از رشته‌های تحصیلی مندرج در دفترچه راهنما، داوطلبان می‌توانند برای بررسی سوابق علمی، آموزشی، پژوهشی، مصاحبه یا در صورت نیاز آزمون تخصصی و پذیرش نهایی به دانشگاه‌های ذیربط مراجعه کنند.

در این کارنامه نمره کل نهایی داوطلبان براساس ضرایب مواد آزمون درج شده و شرایط و ضوابط پذیرش و سایر موارد نیز در دفترچه راهنما درج شده است.

تا 8 صبح امروز چهارشنبه نهم دی‌ماه، 20 هزار و 188 داوطلب برای شرکت در این آزمون ثبت‌نام کردند.

اینستاگرام آزمون دکتری