//فشار برخی نهادها به مجلس درباره طرح سنجش و پذیرش

مدرسان شریف

فشار برخی نهادها به مجلس درباره طرح سنجش و پذیرش

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات از فشار برخی نهادها به مجلس شورای اسلامی درباره طرح سنجش و پذیرش دانشجو خبر داد .

محمدمهدی زاهدی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس اعلام کرد: در رابطه با طرح سنجش و پذیرش دانشجو برای تحصیلات تکمیلی فشار زیادی توسط برخی از نهادها به مجلس وارد شده است.

وی افزود: آنان به دنبال این هستند که از طرح مذکور اشکالات قانون اساسی بگیرند و یا بگویند این طرح با سیاست‌های کلی نظام مغایرت دارد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: امیدواریم این موضوع در یک فضای کاملا‌ً منطقی و علمی حل و فصل شود و نیازی نباشد که تبدیل به یک حاشیه‌سازی سیاسی در کشور شود.

به گزارش فارس، بررسی طرح سنجش و پذیرش دانشجو در صحن علنی مجلس شورای اسلامی پایان یافته و این طرح برای تطبیق با قانون اساسی و شرع مقدس اسلام به شورای نگهبان ارسال شده است اما هنوز شورای نگهبان درباره طرح سنجش و پذیرش دانشجو اعلام‌نظر نکرده است.

فشار برخی نهادها به مجلس درباره طرح سنجش و پذیرش
به این مطلب امتیاز دهید.
۱۳۹۴-۱۰-۲۵ ۲۳:۵۰:۲۸ +۰۳:۳۰۲۲ دی, ۱۳۹۴|دکتری سراسری|۲۰ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
مصطفی
مصطفی

باید جلوی این وضعیت اسف بار گرفته بشه
مدرک پخش کردن دردی دوا نمیکنه. اگه اینجور پیش بره نسل جدید که در حال اومدن هستن درس و علم رو کنار خواهند گذاشت اگر ببینند که دکتریش این وضعی شده.
این فقط به ضرر مملکتمون هستش. ارز خارج بشه بهتر از اینه که به مردم مدرک بدن و پرتوقع بشن

مهدي
مهدي

ارزش مدرك دانشگاه دولتي چي ميشه پس؟ من كه دانشگاه تهران خوندم با اونايي كه آزاد خوندن هيچ فرقي توي اين مملكت نميكنه فقط آشنا ملاكه متاسفانه

داوطلب
داوطلب

مهم سواد هستش، باید راه مناسبی برای سنجش درست سواد افراد پیدا کنند. دانشگاه دولتی هم می شناسم خوب قبول شد اما خوب فارغ التحصیل نشد.

زینب
زینب

افزایش ظرفیتها در مقطع دکترا، به هیچ عنوان توجیه ندارد. اعتبار علمی کشور و مدارک دانشگاهی کشور رو به ورطه نابودی میکشونه.

حامد
حامد

بله دقیقا

محمدرضا
محمدرضا

دقیقا همینطوره که می فرمایین.اما کو گوش شنوا؟؟؟

جامعه شناسی
جامعه شناسی

بابا مگه کشور جمعا به چندتا پذیرش دکتری تو هر رشته نیاز داره؟ همون تعداد محدود رو بین چند تا دانشگاه موجه دولتی سراسر کشور تقسیم کنند و برای پذیرشش آزمون و مصاحبه با وزن های مساوی برگزار کنند. دانشگاه تهرانش واقعا خبر خاصی نبوده و نیست چه برسه به واحدهای دیگه !اینطوری نهایتا یه تعداد معقول از آدم های نسبتا قوی و جدی وارد دوره دکتری میشن. نیاز کشور هم رفع میشه.

حامد
حامد

افرین بر شما که واقعا جامعه شناس هستی. حرف دلمون رو زدی.مرسی

جغرافیای سیاسی
جغرافیای سیاسی

بله. درسته.

ناشناس به زینب
ناشناس به زینب

دوست عزیز به فرض حتی اگر سهم دانشگاه آزاد در جذب دکتری به صفر برسد دانشجویان میزان قابل توجهی از ارز کشور رو برای ادامه تحصیل در مقطع دلخواه به کشورهای دیگر روانه می کنند!! و این اصلا به صلاح کشورمان نیست درصمن اعتبار علمی کشور وابسته به مدرک تحصیلی نیست اعتبار علمی کشور به درس ازبر شدن و مدرک گرفتن نیست تا وقتی یاد گرفتیم که همیشه محصل باشیم با هر مدرکی به جایی نمی رسیم … هر کسی علمش را با عمل بکار گرفت او تحصیلدار واقعی است با هر مدرکی.

…

با جمله اخرتون شدیدا موافقم

ر
ر

درود بر دانشگاه ازاد و ظرفیتاش

حق گو
حق گو

به نظرم دانشگاه آزاد از حجم خروج زیاد متقاضیان ادامه تحصیل به خارج کشور کاسته است و از خروج ارز از کشور ممانعت نموده است و باعث افزایش رونق اقتصادی در عرصه های مختلف تولید علم شده است چه بسا افراد بسیار با استعدادی در این دانشگاه مشغول تحصیل می باشند

حامد
حامد

وزارت علوم و دانشگاه ازاد نمیخوان

رضا
رضا

دکتری قله علم و دانش آکادمیک است اگر با افزایش بی رویه ظرفیتها بی ارزش شود دیگر ارزشی برای علم و دانش نمی ماند و کسی زحمت این همه درسخواندن و سر آخر بیکاری و بی ارزشی مدرک و ….

علی
علی

دانشگاه آزاد نمی خواد این طرح عملی بشه و از طریق مجمع تشخیص مصلحت داره فشار میاره
اگر این طرح اجرا بشه دانشگاه آزاد دیگه نمی تونه مثل امسال و سال گذشته دانشجو پذیرش کنه

حسن
حسن

شک نکنید افزایش بی رویه پذیرشها به ضرر همه است حتی آخرین فرد پذیرش شده حتی دانشگاه آزاد و بطور کلی کل سیستم آموزشی کشور

محمدرضا
محمدرضا

موافقم.

آزمون
آزمون

امیدوارم امیدواری ما به طرح 50-50 را ناامید نکنند…

رضا
رضا

تنها راه حل نابسامانی بوجود آمده بخصوص افزایش بی رویه پذیرش در مقطع دکتری که مشکلات جبران ناپذیری و وحشتناکی در آینده بوجود خواهد آورد تنها راه ضابطه مند کردن و قانون سنجش و پذیرش است