//نگاهی تحلیلی بر مرحله دوم پذیرش دکتری 95

مدرسان شریف

نگاهی تحلیلی بر مرحله دوم پذیرش دکتری 95

آزمـون کتبـی دکتـری تخصصی 1395 سپـری شد و حالا نوبت کسب آمادگی برای مرحلـه دوم ارزیابی داوطلبان این آزمـون است.

قصد داشتیم زودتر این مباحث را با شما در میان بگذاریم، اما یک هفته‌ای زمان لازم بود تا دوستان عزیز خستگی آزمون کتبی را از تن به در کنند و توجه خود را به ادامه راه معطوف نمایند. ضمن آن که با انتشار سؤالات، بازار بحث و تبادل نظر در مورد کلیدهای هر رشته در انجمن‌های دکتری 95 همچنان داغ است.

آن چه در این مطلب آورده‌ایم تحلیلی است که با توجه به اطلاعاتی که تاکنون از سوی وزارت علوم و دانشگاه‌ها منتشر شده صورت پذیرفته است و تلاش کرده‌ایم پیش‌بینی‌هایی از ادامه فرآیند جذب دانشجویان دکتری سال تحصیلی 95 – 96 خدمتتان ارائه دهیم.

داوطلبان عزیز پذیرش دکتری 95 سراسری لازم است به موارد زیر توجه داشته باشند:

1- توقف ممنوع: هر چند در دوره‌های گذشته هم داوطلبان حتی پس از آزمون کتبی دست از کار نمی‌کشیدند و می‌بایست بر روی مهارت‌های زبان انگلیسی و نیز رزومه پژوهشی خود کار می‌کردند، اما این داستان در سال جاری جدی‌تر از همیشه است. متأسفانه در اکثر گروه‌های آزمایشی کنکور سراسری دکتری 95،  دروس امتحانی از دروس تخصصی رشته و گرایش مورد نظر داوطلبان انتخاب نشده‌اند و بیشتر دروس مشترک گرایش‌های مختلف مد نظر قرار گرفته‌اند؛ از این رو داوطلبان به نوعی در ابتدای راه هستند. همچنین برخی دانشگاه‌هایی که تا این لحظه اطلاعاتی در رابطه با نحوه پذیرش مرحله دوم منتشر کرده‌اند، سخن از آزمون کتبی اختصاصی دانشگاه به میان آورده‌اند و این یعنی نیاز به استمرار مطالعات داوطلبان در روزهای پیش رو.

اگر پذیرش دکتری تخصصی پیش از برگزاری آزمون نیمه‌متمرکز سازمان سنجش (قبل از سال 90) و نیز اطلاعیه‌های منتشرشده از سوی دانشگاه‌ها تا این لحظه را چراغ راه قرار دهیم، باید نتیجه بگیریم که آزمون کتبی اختصاصی دانشگاه‌ها بیشتر از دروس تخصصی گرایش مورد نظر در دوره کارشناسی ارشد هستند. پس جا دارد به داوطلبان توصیه اکید کنیم که این دروس را جدی بگیرند؛ به ویژه که این گونه دروس در جلسات مصاحبه هم جایگاه ویژه‌ای دارند.

البته مشکلی که در این بین وجود دارد اطلاع از منابع هر درس است. این مسأله یکی از دلایل مهم راه‌اندازی آزمون سراسری دکتری در سال 90 بود؛ چرا که گرچه عناوین دروس امتحانی اعلام می‌شود، اما معمولاً منابع آن در دانشگاه‌های مختلف متفاوت است. پس اگر از همین حالا دانشگاه یا دانشگاه‌های مشخصی را هدف قرار داده‌اید، بهتر است به فکر آشنایی با منابع آن دانشگاه هم باشید. اگر بخواهیم توصیه‌هایی کلی برای شناخت منابع ارائه دهیم، باید بگوییم که بهتر است به این سه موضوع اهمیت خاصی بدهید: 1- کتاب‌های اساتید همان دانشگاه؛ 2- جزوه درسی اساتید دانشگاه؛ 3- منابع سؤالات پذیرش دکتری پیش از سال 90. هر چند که پیدا کردن این موارد چندان هم کار آسانی نیست!

2- امید برای همه: بنا بر اعلام سازمان سنجش، در مرحله اعلام نتایج اولیه داوطلبان، درصدها و نمره کل هر داوطلب به وی اعلام می‌شود. پس از آن هر دانشگاهی حداقل نمره کل قابل قبول خود را اعلام می‌کند و داوطلبان حائز شرایط می‌توانند متقاضی ارزیابی در مرحله دوم آن دانشگاه شوند.

نکته‌ای که در این بین وجود دارد این است که این احتمال وجود دارد که یک دانشگاه (حتی دانشگاه‌های برتر) جهت جذب داوطلبان بیشتر، حداقل نمره تراز جهت دعوت به مصاحبه را نمره پایینی اعلام کنند، چرا که از یک سو آزمون سال‌های قبل نشان داده است که دانشگاه‌ها دل خوشی از آزمون‌های عمومی سنجش ندارند و چندان به نمره داوطلبان در آن آزمون اهمیت نمی‌دهند و از سویی دیگر هر داوطلب برای ورود به مرحله دوم می‌بایست مبلغی به حساب دانشگاه واریز کند و دانشگاه‌ها می‌توانند با تعیین حداقل نمره پایین‌تر درآمد بیشتری کسب نمایند!

آن چه که از این بحث نتیجه گرفته می‌شود این است که برخلاف سال‌های گذشته، کار برای داوطلبانی که آزمون موفقی را پشت سر نگذاشته‌اند تمام نشده است. بلکه امید قبولی برای بسیاری از داوطلبان همچنان پابرجا است. از این رو پیشنهاد می‌کنیم حتی کسانی که از عملکرد خود در آزمون کتبی رضایت ندارند هم دست از کار نکشند و با امید کافی به مطالعه دروس تخصصی، افزایش مهارت‌های زبان انگلیسی و تقویت رزومه خود بپردازند. به قول معروف “کار از محکم کاری عیب نمی‌کند”.

3- کفش‌های جاندار: اگر بخواهیم کمی طنز هم قاطی مطلب کنیم، باید بگوییم اگر هنوز کفش‌های عید خود را نخریده‌اید بهتر است کفش‌های مقاومی انتخاب کنید.

متأسفانه سازمان سنجش هنوز به طور شفاف اعلام نکرده است که هر داوطلب امکان شرکت در مصاحبه چند کدرشته را دارد؛ اما اگر همان طور که در مقدمه گفتیم اطلاعات فعلی را مد نظر قرار دهیم، این تعداد محدودیتی ندارد و هر داوطلب می‌تواند در مصاحبه هر دانشگاهی که بخواهد شرکت کند. این موضوع در عین این که نویدبخش فرصت‌های بیشتر برای موفقیت است، به معنای سختی فراوانی که داوطلبان در ادامه راه با آن مواجه خواهند بود هم هست. سختی ثبت‌نام در مرحله دوم هر دانشگاه، سختی شرکت در آزمون کتبی احتمالی و سختی شرکت در مصاحبه حضوری و انتظار جداگانه برای اعلام نتایج هر دانشگاه! یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی هم که در این مرحله پیش می‌آید تداخل برنامه‌های آزمون و مصاحبه دانشگاه‌های مختلف است که امیدواریم فکری برای آن اندیشیده شده باشد! با انتشار جزئیات بیشتر تلاش می‌کنیم در این خصوص و راه حل‌های احتمالی، مطالب جامع‌تری خدمتتان ارائه نماییم.

4- مقصد نهایی: مشکلی که در پذیرش مستقل دانشگاه پیش از سال 90 وجود داشت، قبولی برخی افراد در دانشگاه‌های مختلف بود که با توجه به این که در نهایت یک دانشگاه توسط فرد انتخاب می‌شد، ظرفیت سایر دانشگاه‌ها خالی می ماند. راه حلی که سازمان سنجش برای حل این مشکل در پذیرش دکتری بدون آزمون به کار برد و در آزمون اختصاصی دکتری پردیس سال گذشته هم از آن استفاده کرد، این است که پس از مراجعه داوطلبان به دانشگاه‌های مختلف، پرتال سازمان سنجش برای ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان هر دانشگاه باز می‌شود و دانشگاه‌ها می‌توانند فهرست اسامی پذیرفته‌شدگان خود را در این پرتال ثبت کنند. در صورتی که نام فرد قبلاً در پرتال قرار نگرفته باشد، این ثبت‌نام بدون مشکل انجام می‌شود؛ در غیر این صورت به دانشگاه اعلام می‌شود که این فرد قبلاً از طرف دانشگاه دیگری به عنوان پذیرفته شده ثبت شده است و امکان ثبت مجدد وجود ندارد. سپس دانشگاه به فرد اطلاع می‌دهد که در صورت تمایل با دانشگاه پذیرفته‌شده قبلی خود تماس بگیرد و از آنها بخواهد نام وی را از لیست خود حذف کنند تا امکان ثبت دانشگاه  دیگر وجود داشته باشد. به این ترتیب هر فرد تنها در یک دانشگاه پذیرفته خواهد شد و مشکلی از این بابت پیش نخواهد آمد.

5- گوش به زنگ: اگرچه آزمون دکتری از همان ابتدای راه‌اندازی همیشه پر از تغییرات بوده است و هیچ دو سال متوالی شرایط مشابهی نداشته است، اما حکایت دکتری 95 هم در جای خود خواندنی است. تغییرات شدید منابع، تغییرات فراوان نحوه پذیرش و … از تغییرات مهم این آزمون است. اکنون نیز که نوبت به مرحله مصاحبه رسیده و هنوز اطلاعات متقنی در اختیار داوطلبان قرار نگرفته است. توصیه‌ای که می‌توان داشت این است که در روزهای پیش رو سعی کنید تا حد امکان در جریان اخبار و اطلاعات آزمون دکتری باشید.

با آرزوی موفقیت کاربران عزیز و گرامی

نگاهی تحلیلی بر مرحله دوم پذیرش دکتری 95
به این مطلب امتیاز دهید.
۱۳۹۴-۱۲-۲۴ ۰۸:۵۰:۴۶ +۰۳:۳۰۲۲ اسفند, ۱۳۹۴|دکتری سراسری|۲۱۱ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
مریم
مریم

درسته که تو کارنامه اردیبهشت رتبه نمیاد و فقط تراز ثبت میشه؟

گلی
گلی

سلام بله شما باید انتخاب رشته کنید

شیمی فیزیک
شیمی فیزیک

سلام بچه ها
من برا آزمون msrt خواستم ثبت نام کنم تو مرحله اولش باید اول پروفایل درست کنیم من فرمشو پر کردم قرار بود برام پیام بفرستن به گوشی یا ایمیل کنن رمز ورود رو ولی اصلا پیامی دریافت نکردم حالا نمیدونم باید چیکار کنم هیچ راه ارتباطی هم نداره کسی میدونه باید چیکار کنم؟

مری
مری

نگران نباشید. بعد از تعطیلات مدارکتون رو تایید میکنند

گلی
گلی

سلام خانم دکتر لی لی؛ من دو تا مقاله درهمایش ملی دارم تو همایش ها هم شرکت کردم رشته من تربیت بدنی هستش واز آزمون زیاد راضی نبودم، ولی سهمیه دارم به نظر شما خانم دکتر قبول میشم گرایش مدیریت ورزشی هستم. ویه سوال دیگه برا مصاحبه حداقل امتیاز باید چند بیاریم لطفا جواب بدین. ممنون میشم

ارباب
ارباب

با درود
دوستان تخصصی 27، زبان 0، استعداد 25، معدل 17 روانشناسی عمومی امکان دعوت به مصاحبه هست؟ با سپاس

علی
علی

با عرض سلام و خسته نباشید
من حدود 4 ساله که از ارشدم میگذره تو این 4 سال هم یه بار مصاحبه رفتم قبول نشدم مقاله علمی پژوهشی هم ندارم فقط 4 تا همایشی دارم که دو تاش بین المللیه مدرک زبان هم شاید بتونم بگیرم به نظر شما با این رزومه در رشته جغرافیا میتونم امیدی به قبولی داشته باشم؟
با تشکر

عاطفه
عاطفه

واقعا فقط خدا ميدونه توى مصاحبه ها چه خبره!!دوست من با رتبه دو برابر من و اونم با ليسانس غير مرتبط و تعداد مقالات حتى از من كمتر روزانه قبول شد!!!اميدتون رو از دست نديد

علی
علی

ممنون بابت دلگرمیتون

خانم دکتر لی لی
خانم دکتر لی لی

سلام سال پیش هم وضعیتمون همین طور بود! 🙂 بچه ها مدام درصداشونو می زدن تا تعیین رتبه بشه، بعد یه دفعه نتایج آمد همه چی بهم ریخت. با توجه به تغییرا پیش آمده در حال حاضر هیچ پیش بینی نمی تونه انجام بشه. حتی موقع مصاحبه ها هم همین طور بود. خیلی ها می آمدن می گفتن با رتبه های تک رقمی و غیره که حتما قبولن خیلی ها هم می گفتن اصلا روز مصاحبه بهشون گفتن قبولن خیلی ها بعد از مصاحبه می آمدن می گفتن به ما زنگ زدن بقیه مصاحبه ها رو نریم چون اونجا قبولیم… ادامه نظر»

شادی
شادی

مرسی خانم دکتر!شما خیلی ماه و مهربونی!

آرش حقوقی
آرش حقوقی

سرکار خانم لی لی باسلام و احترام . آیااطلاع دارید که سایر دانشگاهها نیز مانند دانشگاه تهران یا… شرایط خودشان را قبل از نتیجه دکتری اعلام می کنند یا خیر ؟ با کمال تشکر .

فریبا
فریبا

سلام
مرسی
مورد 6 رو میشه واضح تر توضیح بدید خانم دکتر؟

خانم دکتر لی لی
خانم دکتر لی لی

سلام الان که داشتم سایت پی اچ دی رو نگاه می کردم تقریبا موتد آزمون و اطلاعیه های تمامی دانشگاه ها رو زده بود. با این وجود شما مدام سایت دانشگاه ها رو چک کنید، بعضی مواقع یه دفعه به علت یک سری تغییرات و مسائل می بینید زمان مصاحبه رو (چه کتبی چه شفاهی) تغییر میدن، مثلا به خاطر تداخل آزمون با دیگر دانشکده ها یا حتی بخاطر موارد سازمانی و دانشکده ای و امتحانات داخلی خود دانشگاه. حتما حتما مدام سایت دانشکده ها رو چک کنید می دونم یکم اعصاب خورد کنه اما حداقل شاستونو از دست نمی… ادامه نظر»

سالار
سالار

درود بر شما ،گل گفتین

مهسا
مهسا

سلام دوستان،کسی رشتش ریاضی نیست؟

سالار به مهسا
سالار به مهسا

سلام من ریاضی هستم

رضا
رضا

با سلام و احترام
در رشته سیستم های انرژی با درصدهای تخصصی 34، زبان 13 و استعداد 24، آیا روزانه دعوت به مصاحبه می شوم؟ رتبه و ترازم به نسبت پارسال چقدر می شود

مهسا
مهسا

دوست خوبم
همون طور که تو متن هم گفته شده، امسال نمیشه با توجه به شرایط سال قبل قضاوت درستی داشت.

.
.

سلام دوستان با تخصصی ۱۴ و واستعداد ۱۴ زبان منفی و معدل ۱۵/۷۰ اصلا امیدی به مصاحبه های دانشگاههای خوب داشته باشم درمونده شدم نمیدونم بخونم یا نه و تراز و وضعم چطوره؟ و کجا میارم من شرایط دانشگاههای پولی رو ندارم. هر کس میدونه راهنمایی م کنه لطفا رشته م روانشناسی

فرخ
فرخ

سلام.با تخصصی 20 و زبان 14 و استعداد5 در رشته مدیریت می توان مجاز شد

sahar
sahar

سلام من استعداد سی و یک زدم زبان ده درصد تخصصی ده درصد، رشتم فیزیکه. جایی قبول میشم آیا؟ روزانه شبانه شهرستان، فرقی نداره. پیام نور تهران قبول شم فرقی نداره برام امیدی هست آیا؟

خانم دکتر لی لی
خانم دکتر لی لی

سلام حتما حتما سایت همۀ دانشگاه ها رو چک کنید تا هم تداخل زمانی پیش نیاد براتون هم از برنامۀ دانشگاه ها مطلع باشید. فقط به سنجش اکتفا نکنید که خدای نکرده شانستون و از دست ندید. توکلتون به خدا باشه حتما قبول می شید. از سایت پی اچ دی تست هم که همیشه همراه ما بوده و از اطلاع رسانی های خیلی خوب و قویشون تشکر می کنم و خدا قوت می گم. ما هم سال پیش حال و هوا و استرس های شما رو داشتیم. یادمه دوستی گفت انشا الله برای قبولی آیۀ 76 سوره حضرت یوسف و… ادامه نظر»

گلی
گلی

سلام مرسی که به ما امید میدید ببخشید باید چی سرچ کنیم که مطلع باشیم. ممنون .منم سال نو رو به شما وهم دوستان تبریک میگم

خانم دکتر لی لی
خانم دکتر لی لی

دانشگاه شهید بهشتی
معاونت آموزشی
آگهی پذیرش دانشجوی مقطع دکتری (نیمه متمرکز)
در سال تحصیلی 96-1395
به اطلاع داوطلبان محترم آزمون مقطع دکتری (نیمه متمرکز) سال تحصیلی 96-1395می­رساند:
این دانشگاه برای سال تحصیلی96 – 1395 بر اساس رشته‌های­جدول پیوست، در مقطع دکتری(نیمه متمرکز) اقدام به پذیرش دانشجو خواهد نمود.

.....
.....

سلام ببخشید من رشتم شهرسازی با درصد تخصصی 46
استعداد 40 و زبان 38 امکان قبولیم تو دانشگاه های تهران هست؟ معدلم 18.5 و استعداد درخشان هم هستم از دانشگاه دولتی در تهران

وبگرد
وبگرد

سلام.درصدهای خوبی. با این درصد سال 93 می شد رتبه دو رقمی آورد به خصوص که معدل هم خوب.. امسال رو نمی دونم بستگی به تراز و بقیه داره ولی در کل چون تخصصی بالای 40 و مجموع عمومی بالای 60 به نظرم می تونید مجاز سابق و دعوت به مصاحبه فعلی رو بیارید… ترازتان حدود 7000 یا کمی بالاتر می شه… این برای رشته شهرسازی…
قبولی هم بستگی به آزمون دانشگاه یا مصاحبه و امتیاز پژوهشی داره… ممنون

کشاورزی-باغبانی
کشاورزی-باغبانی

سلام.با تخصصی 40،استعداد18،ژنتیک12 و طرح و آمار 16درصد.معدل 18.80ارشد و معدل 17.70مقطع کارشناسی امیدی به قبولی هست؟

باغ 2
باغ 2

شما درصد چجوری حساب کردین که با زنتیک 12 و طرح و امار 16 شدید 40???????

ناامید
ناامید

اره راست میگن چجوری حساب کردین شدین 40؟

کشاورزی-باغبانی
کشاورزی-باغبانی

40درصد کمه؟؟؟مشکلش چیه؟

کشاورزی-باغبانی
کشاورزی-باغبانی

درصد رو بصورت سوال درست *3-تعداد سوال غلطتقسیم بر 3برابر کل سوال ها حساب کردم.منظورم از 12درصد حدود 12هستش نه خود 12.الان امید داشته باشم یا نه؟

کشاورزی-باغبانی
کشاورزی-باغبانی

ببخشید من تازه متوجه منظورتون شدم.درصد تخصصی رو چجوری حساب کردین؟من هر کدومو جدا حساب کردم.

سمیه
سمیه

سلام. ببخشید برای مصاحبه دکتری حتما باید مدرک زبان داشت؟لطفا راهنمایی کنید؟؟؟ من برای مصاحبه مقاله زیاد دارم باید حتما مدرک زبان هم داشت؟؟؟

یاشار
یاشار

سلام. خیر هیچ الزامی در کار نیست

همایون
همایون

برای اطلاع از امتیاز هر مورد می تونید به ایین نامه مصاحبه دکتری مراجعه کنید اگه مدرک زبان نداشته باشید امتیازش صفر محسوب میشه

ناامید
ناامید

با تخصصی 31.48
استعداد 20
زبان 0
ترازم چه حدودی میشه؟
کشاورزی ام
خیلی ناراحتم
اصلا دعوت میشم

علوم دامی
علوم دامی

گرایشتون چیه؟

ناامید
ناامید

باغبانی

شادی
شادی

بله دعوت میشین!برید رزومتونو تقویت کنید!جای نگرانی نیست.

ناامید
ناامید

مرسی شادی جان دلم اروم شد

علوم دامی
علوم دامی

شما از کجا اطلاع دارید که با این درصدها دعوت به مصاحبه میشن؟

شادی
شادی

خودم پارسال همین شرایطو داشتم و دعوت شدم!پارسال همش می گفتم دعوت نمیشم چون درصدام پایین بود و وقتی نتایج اومد و دعوت شدم دیگه فرصتی واسه تقویت رزومم نبود!
پس حتی اگه ایشون خدایی نکرده دعوت هم نشن، فعلا با تقویت کردن رزومشون هیچ ضرری نمی کنن!

...2
...2

دوستان درصد تخصصی میشه جمع همه درصد درسا تقسیم بر تعداد؟

حسین/به امین و...
حسین/به امین و...

می گن انسان یه کار را دوبار انجام نمیده . می دونید یعنی چی؟یعنی تجربه. این که داوطلبان به شکل امسال برن و بعد بعد عالی داشته باشه بعیده چرا ؟چون تجربه اینو می گه که برای 4 تا جای عالی افرادی برداشته می شن که شناخته شده باشن.

امین
امین

این روند پذیرش دکترا دقیقا مثل این میمونه که راه را برای افرادی که توی دانشگاه قبلیش درس خونده را هموار میکنه. مگه نه اینکه جمعیت زیادی به مصاحبه دعوت میشن؟ پس اگه اساتید در روز مصاحبه از بین 20 نفر 2 نفر را دانشجوی خود ببینند فکر میکنید چه اتفاقی میفته؟؟؟؟این یک دید منفی بود… دید مثبت قضیه اینه که دانشگاهها با افزایش تعداد داوطلبین برای مصاحبه بخواهند واقعا بهترین افراد رو گلچین کنند. یعنی ممکنه از بین عالی و بسیارخوب ، عالی انتخاب بشه.حالا باید دید که بعد مثبت به سرانجام کار میرسه یا بعد منفی.

محاسبه گر
محاسبه گر

تراز دانشگاه ها تا مشخص شدن نمرات تعیین نخواهد شد
نمرات به دانشگاه ها ارسال میشود و بعد تا 10 اردیبهشت تصمیم به اعلام تراز خواهند کرد

kh
kh

سلام ای کاش زودتر به ما شرایطمونو میگفتن من الان واقعا نمیدونم که باید خودمو برای مصاحبه اماده کنم یا نه چون ترازم بالا نیست از طرفی هم اگه قرار باشه تراز بالا بزارن بس دیگه چه فرقی با سالهای پیش میکنه لطفا اگه کسی از دکتری روانشناسی دانشگاههای شهر تهران اطلاع داره راهنمایی م کنه, ای کاش اونقدر منصف بودن با این ازمون که برگزار کردند به ماهم فرصت مصاحبه های دانشگاههای خوب رو میدادن .

شیمی فیزیک
شیمی فیزیک

سلام به همگی
ممنون از مطالب مفیدتون
گرایش من شیمی فیزیک هست با معدل 16 از دانشگاه کاشان
امتحان رو نمیدونم با چه درصدهایی زدم برا مرحله دوم نمیدونم چیکار کنم من نه مقاله دارم نه کتاب تالیفی فقط ی همایش داخلی شرکت کردم. مدرک زبان هم ندارم.
کسی میدونه باید چیکار کنم

گلی
گلی

باید رزومه خود تو قوی کنی بدون مقاله نمیشه

شیمی فیزیک
شیمی فیزیک

آخه تو این فرصت کم چیکار کنم

یاشار
یاشار

معمولا تو رشته شیمی مقاله دادن کار اسونی نیست اونم گرایش شما اگه بتونید با استادتون کار پایان نامه رو مقاله کنید عالیه اگرم نه نگران نباشید تجربه من ثابت کرده اگه بخوان به نفر رو بگیرن هیچ رزومه ای هم نداشته باشه میگیرنش اگرم نخوان هزارتا کار علمی درست درمون هم کرده باشه نمیگیرنش…البته مجددا تجربه من نشون داده برای دانشگاه های درجه یک محل تحصیل لیسانس و ارشد و استاد ارشدتون اهمیت زیادی داره

تتتت
تتتت

سلام دوست عزیز فکر کردی مردم همشون مقاله دارن ؟ شما نباید ناامید بشید چون رقیبات ناامید نمیشن در ضمن من خودم شیمی هستم یه بچه هایی رو میشناسم که واقعا لایق نیستند دانشگاه برن و ناامید نمیشن شما الان دو تا کار باید انجام بدی دروس شیمی فیزیکت بخونی در حئد ارشد و پایان نامه اینا مثلا اگر الکتروشیمی کار کردی تو پایان نامه کل دروس الکتروشیمی ارشد نکات مهم رو بخونی دما امتحان ام اس ار تی بذی حتما رو این دو تا کار کن مورد اول هم اصلا ول نکن اگه زبان نمیتونی کاری کنی در ضمن… ادامه نظر»

شیمی فیزیک
شیمی فیزیک

خیلی ممنون از شما دوستان واقعا امیدوارم کردین
چشم حتما این دوکار رو که گفتین انجام میدم انشالله هر چی خدا بخواد
بازم ممنون از راهنماییتون واقعا انرژی گرفتم

خطاب به تتتت
خطاب به تتتت

هر وقت خداوند آرزویی در دلت انداخت ، بدان که شایستگی و توانایی رسیدن به آن آرزو را داشته ای و داری !!!!!
اون کسی که چندین سال متوالی توی آزمون رشته های مختلف شرکت میکنه و عالیترین رتبه رو کسب میکنه و رزومه ی بسیار عالی داره که دعوتنامه از دانشگاه های اون سر دنیا برایش میفرستن ، چنین شخصی توانایی هاش رو در عمل ثابت کرده
والسلام علی من التیع الهدی .

دکتر شیمیست خان تجزیه چی
دکتر شیمیست خان تجزیه چی

سلام نکات مصاحبه زیر در نظر بگیرید: مهم داشتن مقاله و رزومه عالی نیست اینا واسه دانشگا هایی تهران مهمه حتی واسه دانشگا های مادر اصفهان شیراز تبریز بدون مقاله هم افرادی بودن که قبول شدن میدونی چرا ؟ چون شهرستانه دوما همتون بسته به نمره هاتون انتخاب کنید دو تا سطح بالا در حد خودتون بزتید بسه تا هم زیر سطح خودتون مثلا دانشجویی که پارسال تجزیه رتبه ۲۰۰ شد بدون مقاله و رزومه بدون هیچی الان زنجان و سمنان قبول شده اما دانشجویی که پارسال تجزیه ۲۰ شده همش تهران زده و با داشتن رزمه ۲ مقاله و… ادامه نظر»

سمانه
سمانه

سلام
من هم شیمی فیزیک هستم.خیلی نگران نباشید همه شیمی هل آزمون خوبی رو ندادن.پس به خدا امیدوار باشید و رزومتونو تقویت کنید.کافیه بخواهید همین.

علی رضا
علی رضا

سلام
من هم با مسئول تحصیلات تکمیلی دانشگاهمون(صنعتی اصفهان)صحبت کردم گفت وقتی نتایجتون اومد و اطلاعات تکمیلی(تراز مینیموم و ماکزیمم و دهک ها (اینکه چند نفر بالای چه ترازی هستن))را سنجش به دانشگاه ابلاغ کرد ما هم اطلاعات هر رشته را به گروهش اعلام میکنیم تا انها تراز کفشون را به ما بگن و ما در سایتمون اعلام میکنیم ولی اینطور که میگفت دانشگاه صنعتی اصفهان امسال هم ترازای بالا را میگیره چون از طرف مسئولین دانشگاه ابلاغ شده در پذیرش بدون آزمون و با آزمون هر مقطعی با کیفیت ترین ها جذب شوند

مهندسی شیمی
مهندسی شیمی

کیفیت ربطی به ترازی که در آزمون 14 اسفند آوردید داره آیا؟
یه آزمون غیر استاندارد از کی تا حالا شده ملاک تعیین کیفیت؟

شاهد
شاهد

احسنت

فیزیکی
فیزیکی

واقعااا احسنت

سعید
سعید

واقعا ازمون مهندسی شیمی غییر استاندارد بود

آیدا
آیدا

سلام اگر تو مقالات علمی پژوهشی داخلی نفر سوم و چهارم نویسندگان باشیم اصلا امتیازی برای مصاحبه دکترا داره ؟

نگار
نگار

فک کنم امتیاز خیلی کمی در نطر می گیرن. دانشجو در مقاله باید نفر اول یا دوم بعد از استاد راهنما باشه. تنها مقالاتی در مصاحبه ارزش دارن که از پایان نامه فرد استخراج بشن.

تتتت
تتتت

سلام اگر دانشجو باشید نفر چندم مهم نیست اول باشی یا اخر
احترام اساتید را حفظ کردید که اسمتون اخر اومده با دانشجو کاری ندارن امتیازش یکی هست چه اول جه اخر

محمدمحسن
محمدمحسن

امروز با مدیر گروهمون صحبت کردم گفت مثل اینکه دانشگاه (چمران) به سنجش اعلام کرده هر کی 50% نمره خام کنکور رو گرفت بیاد واسه مصاحبه دانشگاه ما !!!!
گفتم بابا چه خبرررهههههه 50% رو تو رشته های مهندسی فقط تک رقمی ها میارن
گفت نمیدونم والله
بعدش گفت: امسال هیییییششششکیییی هیییچچچیییی نمیدونه که قراره چی بشه دقیقا !!

دکتر
دکتر

منظور همان تراز ۵۰۰۰بوده دیگه…۵۰٪نمره….یعنی تراز۵۰۰۰که خیلی هم خوبه و اکثرا ین تراز رو میارن….

محمدمحسن
محمدمحسن

منظورش این نبوده که باید متوسط درصدات 50 باشه؟؟!!

دکتر
دکتر

خودتون دارین میگین ۵۰٪نمره خام..۵۰٪نمره کل که میشه ۵۰۰۰…مطمنا میانگین ۵۰خیلی بالاست و شاید درحد رتبه یک 🙂

داوطلب 22
داوطلب 22

میشه بگید برای چه رشته و گروهی این تراز رو اعلام کردند؟

حسام
حسام

بچه ها خوب بخونین ,که ازمون امسال اصلا اهمیتی نداره,امسال میخوان مثل قبل دانشجو بگیرن , هر کس فقط مجاز بشه شانسش با کسی که همه رو صد زده یکیه بعدش فقط ازمون کتبی و مصاحبه هر دانشگاس یا علی

معدن (اکتشاف) به آقا پیام
معدن (اکتشاف) به آقا پیام

سلام آقا پیام، با تزار بالای ۶۰۰۰ معدن، امیدوار به مصاحبه باشم؟
جواب بدین، خیلی پریشونم.

majid
majid

سلام منم معدن اکتشافم درصدهاتون چنده؟ از کجا میدونین نرازتونو؟

معدن (اکتشاف) به آقا پیام
معدن (اکتشاف) به آقا پیام

سلام، آقا پیام تو پیامای قبلیشون توضیح دادن که چطور حساب میشه، اگه پیامش رو پیدا کردم، همینجا میفرستم برات. خودتم سرج کن تو پیامای همین پیج، طریقه محاسبه تراز رو گفته

معدنی
معدنی

سلام، تراز من هم همون حدودای 6000 میشه (شاید صدتا بالا یا پایین تر)، آقای پیام، نظرت در این باره چیه؟

شیما
شیما

دوستان کمک
تخصصی 72
زبان 40
استعداد 20 زدم
کارشناسی مدیریت دولتی بوده ارشد مدیریت فناوری اطلاعات موندم برای گرایش دکتری برم منابع انسانی یا فناوری اطلاعات؟؟؟
مدیریت فناوری اطلاعات ظرفیتش کمه ولی بهش علاقه دارم از طرف دیگه حتما امسال باید برم دکتری
الان واقعا نمی دونم چکار کنم کسی هس کمکم کنه؟؟

دکتر
دکتر

مطمن باشین تراز رو میارین…برین رزومتون آماده کنید

آسیه
آسیه

تاکید مرتبط بودن اساتید تو رشته ها، بیشتر روی ارشده، چون عملا هم تو لیسانس جز عمومی ها چیزی باد نمی گیری.
علاوه براین علاقه خودتون مهمترین چیزه.
اگه روزومتون تو آی.تی قویه و پایان نامتون مرتبط با آی.تیه، با توجه به علاقتون حتما آی.تی برید.
ان شاءالله که موفق باشید…

فاطی
فاطی

سلام بر دوستان خوب همیشه در صحنه
دوستان منابع تخصصی رو که قراره دوباره امتحان کتبی بدیم از کجا باید بدونیم چیا هستن؟

فیزیک
فیزیک

سلام
هر دانشگاهی خودش اعلام میکنه بعضی دانشگاههام الان معلوم شده شاید بچه های همون دانشگاه بدونن

روانشناسی
روانشناسی

سلام دوستان.من پذیرفته شده ترم دوم روانشناسی هستم.اینقدر استرس به خودتون راه ندین.به خدا اینجوری هم که تعریف می کنند نیست.برایتان آرزوی موفقیت دارم.

بهار
بهار

چه خوب من امسال کنکور دکتری روانشناسی شرکت کردم. میشه بگید کدوم دانشگاه و در چه گرایشی تحصیل می کنید، برای مصاحبه چه چیزهایی لازم است؟

علی
علی

سوالات در سطح ارشده یا لیسانس

ساناز
ساناز

در سطح ارشد

nadia
nadia

داستان ما رو باید تو تاریخ بنویسند….

طاها صنایع
طاها صنایع

مگه ننوشتن هنوز؟
ثبت اجباری میشه نگران نباشید نادیا خانم.

صنایع غذایی
صنایع غذایی

واقعا

mary
mary

خیلی هم خوب 😐 من آزمون عمومی رو دادم و بر فرض هم که تراز بیارم تا الان دو تا از دانشگاه ها که رشته ی من رو دارند تنها برای یک گرایش مورد نظرم دو سری منابع متفاوت تخصصی اعلام کرده اند. بر فرض این که از جزوات اساتید هر دانشگاه هم نخواهم بخونم و یک منبع کلی مد نظرم باشد باید حداقل 5 منبع تخصصی تا زمان آزمون فقط این دو دانشگاه بدون در نظر گرفتن سایر دانشگاه ها بخونم 😐 تازه امتحان هر دو دانشگاه تشریحی هست 😐 و علاوه بر آن هم مصاحبه هم دارن 😐… ادامه نظر»

معمار
معمار

مگه دانشگاه ها اعلام کردن!؟ کدام ها ؟

نگار
نگار

دوست عزیز از چه طریق فهمیدید دانشگاهها اعلام کردن؟

نازی
نازی

دوستان برای ازمون ام اس ار تی چه منابعی رو پیشنهاد می دهید؟ بسیار ممنون

مهندس مکانیک
مهندس مکانیک

به بخش زبان عمومی همین سایت مراجعه کنید.در سربرگ بالای این صفحه لینک را پیدا کنید.

نازنین
نازنین

سلام دوستان لطفا راهنمایی کنید برای ازمون ام اس ارتی چه منابعی رو بخونیم؟ بسیار ممنون

احمد
احمد

برای msrt تافل لانگمن رو بخونید

موافق استقلال دانشگاه ها
موافق استقلال دانشگاه ها

سلام به همه دوستان این page بنده با عنوان ” موافق استقلال دانشگاه ها” چندین ماه قبل در چالش نظرسنجی های پی اچ دی تست شرکت می کردم و در حالی که همه بر این بوده اند که آزمون 50-50 و 70-30 و غیره خواهد بود با اطمینان کامل میگفتم 100-0 به نفع دانشگاهها خواهد بود و این شد!!!!! الان بر این عقیده ام که آزمون 14 اسفند امسال غربالگری به مفهوم تقسیم بندی داوطلبان بر اساس تراز هاست!!!! یعنی به عقیده من بیش از 80 تا 90 درصد شرکت کنندگان آزمون تراز لازم را می آورند حتی کسانی که… ادامه نظر»

فیزیک
فیزیک

اصن نفهمیدم مثال خودمونی چی میگه
جملات قبلی واضحتر بود

طاها صنایع
طاها صنایع

مثال خودمونی میگه تو هر چی تو غربال بریزی هیچ چیزش الک نمیشه و همش میمونه. خخخ

طاها صنایع
طاها صنایع

سلام دوست عزیز.
سندتون چیه؟
میدونید این حرف شما یعنی چی؟
یعنی آزمون سنجش برگزار هم نمیشد تفاوتی نمیکرد؟
چرا اطلاعات غلط میدین؟
این جور که شما میگین مصاحبه واسه دانشگاهها یه معضل میشه. چون اکثرشون آزمون برگزار نمیکنن.
موفق باشید در آزمون آبان.

حسام
حسام

امید به خدا شمام تو ازمون ابان اسفند موفق باشی

موافق استقلال دانشگاه ها
موافق استقلال دانشگاه ها

به طاها صنایع

اطلاعات غلط نمیدم عزیز
همونجور که چند ماه قبل اطلاعات درست در مورد استقلال دانشگاهها در آزمون دکتری داده بودم

در مورد مثالی که زدم این مثالو از یک کارشناس دانشگاهی در مورد این آزمون دکتری پرسیدم و اینطور جواب داد:
تصور کنید یک جور تقسیم بندی درکاره مثلا سه تا غربال وجود داره که روی هم قرار گرفته و هر مدل دانه در یک غربال قرار میگیره و مدل های دیگه در غربال های دیگه قرار میگره. این وسط موقع غربال کردن یک سری دانه هااز دور خارج میشن!!! خیلی واضح هست.

طاها صنایع
طاها صنایع

لطف کردین. اما دیدین که جریان 50.50 اجرایی خواهد شد و حدس شما درست نبوده. اگه هم منظورتون اینه که واسه آزمون امسال این حدس رو زدین، که واضح بود به امسال نمیرسه. اما دوست عزیز این حرف که 90 درصد دعوت میشن فقط یه دلخوشیه واسه بعضی که آزمونشون خوب نبوده. هرچند خود من برام تفاوتی نمیکنه چون هم آزمونم خوب بود و هم از الآن واسه مصاحبه شانس بالایی دارم. اما من میگم الکی دل کسی رو خوش نکنیم چون خیلیا واسه آزمون بعد برنامه میریزن و این دلخوشیها فقط وقتشان رو هدر میده. و این جوانی ماست… ادامه نظر»

علی
علی

اصلا قرار بود مثل قبل از سال ۹۰ فقط مصاحبه باشه ,رییس دانشگاه تهران و بقیه از ازمون ناراضی بودن,حتی از معطل کردن سر پاسخنامه هم مشخص بود,۹۰درصد دعوت میشن

حکیمان
حکیمان

البته این روش خوب و بلکه عالیه اگه اساتید منصفانه عمل کنن.

به استقلال دانشگاه
به استقلال دانشگاه

سلام موافق استقلال دانشگاه
یعنی من با میانگین تخصصی نزدیک به 20 شانس دعوت دارم؟

موافق استقلال دانشگاه ها
موافق استقلال دانشگاه ها

بستگی به تراز و کیفیت جامعه آماری آزمونتون داره ولی به طور معمول شانس دعوت وجود داره!! بله
به امید به خدا!!

****
****

سلام. ممنونم.

گلی
گلی

سلام ببخشید من از امتحانم اصلا راضی نبودم ولی سهمیه دارم یعنی امیدی هستش قبول بشم. بعد من رشته مدیریت ورزشی هستم اگه مجاز بشم ،دانشگاه رازی کرمانشاه مد نظر خودم هستش حالا شما لطف کنید منو راهنمایی کنید. بعدش من ارشدم دانشگاه آزاد بوده و استاد راهنمای من دانشگاه رازی کرمانشاه هست حالا من باید برای مرحله ی دوم آزمون باید ازشون بپرسم که چه منابعی اعلام میکنن واقعا من گیج شدم تو رو خدا جواب بدین .ممنون میشم

طاها صنایع
طاها صنایع

ببخشید میشه بگین کدوم دانشگاهها اعلام کردن آزمون میگیرن،

000
000

فردسی مشهد

طاها صنایع
طاها صنایع

مال رشته ی ما که نیست. فردوسی واسه رشته ی عمران آزمون برگزار میکنن.
ضمن اینکه دانشگاه خوارزمی، من با اساتیدم و رییس دانشگاه صحبت کردم جوابشون این بود که تصمیم کلی اینه که آزمون برگزار نکنن.

آفـتابـــــــ گـردان
آفـتابـــــــ گـردان

بسم الله الرّحمن الرّحیم

سلام و سپاس فراوان

منم موافقم و سعی می کنم در این ایام هم تخصصی های گرایشم رو بخونم و هم کمی زبان تا بتونم ان شا الله msrt خوبی بدم! بالای 70 مثلا

موفق باشین و ممنون برای بودنتون

زهرا کیانی
زهرا کیانی

سلام بچه ها لطفا راهنمایی بفرمایید یعنی در انتخاب رشته میتونیم هر گرایشی رو بزنیم یا فقط یک گرایش؟

دکترا
دکترا

یک تجربه : در انتخاب رشته معمولا دانشگاه خودتونو انتخاب کنید اساتید دانشجویان خودشونو بیشتر قبول میکنن به خودتون استرس وارد نکنید

مهدی
مهدی

ممنون از مطلب بسیار خوب و امیدوارکننده

حسن
حسن

سلام بچه هاي عزيز
من امروز با مدير تحصيلات تکميلي دانشگاهمون صحبت کردم و گفتش که ظرف چند روز آينده يه لينکي بازميکنن به اسم دکتري 95که توش مفصل در ارتباط با تراز و مصاحبه و آزمون تخصصي توضيح داده شده, ضمنا گفت که به تفکيک گروه ها انجام دادن و ممکنه مثلا يه گروه فقط به آزمون و گروه ديگه به مصاحبه اکتفا کنه!!!

پریسان
پریسان

سلام آقای حسن شما از کدوم دانشگاهید؟

حسن
حسن

دانشگاه گیلان

سروناز
سروناز

سلام اونوقت هر دانشگاه در سایت خودش این لینکو داره یا سازمان سنجش؟؟؟؟؟

فیزیک 1
فیزیک 1

سلام
از کجا بدونیم دانشگاه مورد نظر آزمون میگیره یا نه؟
ینی کی اعلام میکنن؟ دیگه وقتی واسه آمادگی میمونه؟

آرام
آرام

چه هول انگیز بود این لینک 🙂

فیزیک 1
فیزیک 1

خب باید زودتر معلوم بشه بفهمیم چکاره ایم دیگه 🙁

محمد-ژئو
محمد-ژئو

من به عنوان یه مردودی سال گذشته با رتبه بالا به همه دوستان شرکت کننده در آزمون امسال توصیه می کنم کامنت ” رضا ” رو سرلوحه قرار بدن . آزمون تستی تموم شد رفت هیچ وقتتونو صرف درست یا غلط بودن کلید نکنید من پارسال اعتراض کردم هیچ ترتیب اثر ندادن …. فقط وقتتونو صرف ایجاد ارتباط با اساتید بکنید – – قابلیتهای موثر خودتونو به استادا بگید و سعی کنید از همین الان قبولیتونو تضمین کنید . ضمنا phdtest در بند 2 مطلب بالا گفته : پس از آن هر دانشگاهی حداقل نمره کل قابل قبول خود را… ادامه نظر»

عمران دلشکسته از مصاحبه دو سال پیش
عمران دلشکسته از مصاحبه دو سال پیش

من کاملا حرفهای شما رو تایید میکنم.اساتید حد نصاب رو طوری تعیین میکنن که از دانشجوهاشون تو اون حد باشه و تصمیم نهایی رو هم همون لحظه گرفتن و مصاحبه و کتبی اینا همش فرمالیته اس که نمایش قانونی داشته باشه.

محمد علی
محمد علی

رشته ارشد من تاریخ اسلام هست . برای دکتری هم داوطلب همین رشته بودم . اما دریخ از ذره ای ارتباط بین تاریخ اسلام یا تاریخ ایران قبل از اسلام یا تاریخ ایران بعد از اسلام یا تاریخ اروپا یا اصلا تاریخ با این سئوال امسال دکتری!!!!
75 سئوال از سه سرفصل
– روش تحقیق
– منابع تاریخ ایران
– فلسفه تاریخ
خواهشمندم یک نفر از سازمان سنجش به این سئوال جواب بده که آیامعلومات یک داوطلب دکتری تاریخ اسلام را با این سه سرفصل می توان سنجید ؟

اعظم
اعظم

پیشنهاد میکنم یک یا دو دانشگاه رو هدف قرار بدید
و تالیفات اساتید اونجارو مطالعه کنید
تا برای آزمون کتبی آماده شید

عمران دلشکسته از مصاحبه دو سال پیش
عمران دلشکسته از مصاحبه دو سال پیش

آخه الان من باید چیکار کنم.از یه طرف ترازم پایینه.از یه طرف نمی دونم کدوم دانشگاهها ظرفیت دارن.از یه طرف اساتید ظرفیتها رو درست اعلام نمیکنن.حالا این آزمون کتبی تشریحیه یا کتبی؟ بابا از همون اول هم باید تخصصی میگرفتین الان رتبه ام مثل سالهای قبل تک رقمی بود.با منابع بی ربط ترازم اومد پایین.خدایا خودت جواب بده.جوونیم تلف دکتری شد.

مری
مری

با سلام و ارزوی موفقیت برای همه دوستان
در این فرصت کم کدوم ازمون زبان رو پیشنهاد میدین؟ دوستان با تجربه بی زحمت راهنمایی بفرمایند
ممنون

محسن مدیریت
محسن مدیریت

تولیمو سخت تره و آمادگی بیشتری میخواد در این مدت کم MSRT

مری
مری

ممنون از پاسخگوییتون
میشه یه کم در مورد این آزمون توضیح بدید لطفا

محمد-ژئو
محمد-ژئو

جواب تولیموی اردیبهشت به مصاحبه تون نمیرسه .

مری به محمد
مری به محمد

راه حلی مد نظرتون هست؟ msrt که آقای محسن پیشنهاد دادن چطور؟

محمد ژئو
محمد ژئو

msrt خوبه کمی آسونتره جوابش 10 روزه میاد – تولیمو بیش از 40 روز جوابش طول میکشه – به لینک “منابع آزمون زبان” بالای صفحه حتمن مراجعه کنید

لادن
لادن

سلام به همگی. فقط کافی است که توی آزمون مرحله
اول که 14 اسفند برگزار شد شرکت کرده باشید.
چون ملاک اصلی را خود دانشگاه تعین میکند.

kh
kh

سلام دوست عزیز شما مطمئن هستید که هر کسی تو ازمون شرکت کرده باشه دعوت به مصاحبه میشه چون فرمودید ملاک اصلی دانشگاه ست الان خیلی ها نمیدونند دعوت به مصاحبه میشن یا نه با تراز پایینشون

امیدوار
امیدوار

سلام.ممنون از تحلیل خوبتون
کس میدونه که احتمالا زمان مصاحبه چه توی چه بازه ی زماتی ای خواهد بود؟ باتوجه به اینکه آزمون تولیمو اواخر اردیبهشت برگزار میشه به نظرتون ارزش داره که شرکت کنم یا نه؟

داوطلب
داوطلب

طبق گفته سازمان سنجش مهلت انجام مصاحبه از 18 اردیبهشت تا 30 تیر ماه است.

علی
علی

بچه ها برا ازمون کتبی باید چطوری بخونیم؟؟ ازمون تستیه یا تشریحی؟ کتاب کتکوری بخونیم یا اصلی؟ چه مباحثیه؟همونا که برا ارشد جز ازمونه؟

مهندس مکانیک
مهندس مکانیک

بستگی به هر دانشگاه داره دوست عزیز

پترولوژی
پترولوژی

واقعا از زحمات تمام عزیزان زحمت کش سایت پی اچ دی تست تشکر میکنم انشالله که همیشه سلامت و سربلند باشن

اعظم
اعظم

مگه از هر داوطلب چقدر میخوان پول بگیرن برای آزمون کتبی??????!

دکتری
دکتری

تا سال قبل که برای شرکت در مصاحبه بسته به دانشگاه مبلغی دریافت می شد. تقریباً بین 40-50 هزار تومان

حسن
حسن

حداقلش 50 هستش پارسال تا 175 هزارتومان هم داشتیم

زهرا
زهرا

دوستان عزیز دانشگاه ها آزمون کتبی تشریحی میگیرن بعد اگه قرار باشه از تعداد زیادی داوطلب آزمون بگیرن میدونید چه وقت و هزینه ای باید صرف کنن پس این استدلال که داوطلب بیشتر یعنی پول بیشتر اصلا قابل قبول نیست برای این نوع آزمون. از طرفی آزمون سنجش که تستی بود این همه زمان میخوان تا نتیجه را اعلام کنن حالا دانشگاه بخواد آزمون کتبی تشریحی بگیره مصاحبه بگیره اونم از تعداد زیادی داوطلب حساب کنید چه پروسه طولانی خواهد بود. یکی از اساتید میگفت ما از تجربیات قبلی درس گرفتیم دوره هایی که آزمون کتبی تشریحی بود داوطلبین دیگه… ادامه نظر»

فیزیک 95
فیزیک 95

آمییین

راد
راد

همه چیز بستگی به این داره که در هر “دسته ترازی” چند نفر باشند
مثلا تراز بالای 8000 5 نفر
تراز بین 7500-8000 10 نفر
تراز بین 7000-7500 30 نفر
و الی آخر
دانشگاه مطمئنا 200 نفر دعوت به مصاحبه نمیکنه اما بستگی داره افراد در گروه های ترازی چطور توزیع شده باشند
مضاف به اینکه من پارسال در دانشگاه تهران آزمون تستی دادم و احتمالا امسال چون تعداد بیشتری از پارسال میان قطعا تستی میگیرند

مسعود
مسعود

اینکه می فرمایید تعدا زیاد داوطلب یعنی وقت زیاد برای تصحیح برگه امتحانی و اینو رو دلیل این میدونید که هر دانشگاه تعداد کمی میگره، باید بگم که غلطه
اساتید که برگه تصحیح نمیکنن!!
همش میدن به دانشجویان خودشون و به راحتی تو 1 روز برگه حداقل 100 نفر میتونن تصحیح کنن!!

سحر
سحر

در مورد دکتری با دروس کلاسی فرق می کنه
چون می خوان دانشجو انتخاب کنن و پذیرش کنن قطعا خودشون تصحیح می کنن

دکتر
دکتر

دوست عزیز قرار نیست همه برگه ها تصحیح بشه…شما اگر یه بار مصاحبه رفته باشین میفهمین چی میگم…اون دانشگاههای که تراز رو بیارن پایین هم اکثر دانشجویان مد نظر خودشون به مصاحبه میرسن..هم اینکه بقیه هم میان و امتحان میدن و پول خوبی در میاد..دلیلی هم نداره همه به مصاحبه دعوت بشن فقط تعداد معدودی زنک میزنن میگن بیان مصاحبه…

زهرا
زهرا

منم امیدوارم که اشتباه فهمیده باشم حرف اساتید و حرف دوستان دیگه درست باشه و بتونم وارد مرحله بعد بشم چون توان ندارم باز منتظر اخبار جدید درباره ازمون سال اینده باشم. امیدوارم همه دانشگاه ها تراز حداقل در نظر بگیرن

طاها صنایع
طاها صنایع

دقیقاً همینه زهرا خانم. خیلی دانشگاهها آزمون ندارن و روالشون مث سال قبله. از جمله دانشگاه خودم. بعضی دانشگاهها در برخی رشته ها فقط آزمون برگزار میکنن. این حرفا که بعضی میزنن که اگه در آزمون شرکت کرده باشی دعوت به مصاحبه میشی فقط واسه دلخوشی خودشونه که آزمونو بد دادن. هیچکس نگران نباشه چون روال مصاحبه ها تقریباً مث سال قبله و شاید اندکی تعداد دعوت شوندگان بیشتر بشه فقط. اونم به خاطر اینه که تراز محسوب میشه و نه رتبه. من با شما موافقم که تراز متوسط به بالا اعلام میشه. تقریباً میشه گفت کسی که ترازش زیر… ادامه نظر»

حسین/
حسین/

تاثیری نداره نحوه دعوت . چون حتی اگر حد نصابی هم باشه وقتی درصد هر قسمت تو طرح سنجش وپذیرش تعیین شده باز حد نصاب هم تاثیری نداره. چون در هر صورت هر قسمت نمره خودشو داره.

حسین رفتار حرکتی
حسین رفتار حرکتی

قرار نیست همه دانشگاه ها تو همه گرایش ها آزمون کتبی بگیرن خیلیا برا راحتی کارشون آزمون نمی گیرن تا الان هم یه سری از رشته ها تو بعضی دانشگاه ها مشخص کردن که آزمون نمی گیرن

kh
kh

سلام دوستان من نظر شخصی خودمو میگم ای کاش توی رشته ماهم ترازبالایی نزارن و من به شخصه اماده م برای ازمون کتبی دانشگاههای شهر تهران چون ماها درس خوندم و الان یه هفته ست دارم با خودم فکر میکنم این چه ازمونی بود که برای منی که خوندم ترا ز بالایی نمیارم بعدنخوندهاش راحتر ازمن پاسخگو بودن,این ازمون توی رشته های ما اصلا از استاندارد لازم برخوردار نبود و بسیار تفاوت داشت با ازمون سالهای گذشته ای کاش مسیولین به فکر امثال منی باشند و با ترازهای نجومی فرصت مصاحبه و ازمون کتبی رو ازمون نگیرن حتی توی دانشگاههای… ادامه نظر»

رازی
رازی

دوستان
اسم ازمون غربالگری اولیه بود
اگه قرار بود 90 درصد کنار برن و 10 درصد بمونن که دیگه غربالگری اولیه نبود ، میشد مثل پارسال

.
.

سلام ممنون از مطلبتون باور کنید من انقد داغون شدم که دو روز اصلا حتی نماز هم نخوندم با این مطلبتون یه کم آروم شدم حتی اگه صحت نداشته باشه واقعا دلگرمی بود . خیلی ممنون که مطلب میذارید و تشکر از سایت خوبتون

حامد
حامد

دوست عزیزم
الا بذکر الله تطمئن القلوب
باور دارم خدا بهترین چیز را برای من رقم خواهد زد اگر قبول بشم یا نشم.تو هم باور داشته باش

سلام
سلام

عزیزم با نماز خوندن دلت اروم میشه..ما همه درد مشترک داریم و تنها خداست که میتونه برامون تسلی خاطر باشه..توبه کن و قضای نمازهاتو بجا بیار…انشالله هممون اخر بار دلمون شاد میشه

فیزیک 1
فیزیک 1

از خدا ناامید میشه آدم؟ بدو که منتظرته

ساداتی
ساداتی

دوستان تا جایی که من میدونم نمرات به صورت دهک بندی شده به دانشگاه ها ارسال میشود و آنها تصمیم میگیرند تا چه دهکی دعوت به مصاحبه کنند

محمدمحسن
محمدمحسن

بیشتر توضیح بده لطفا
ممنون

زهرا
زهرا

جالب این که من تو گفتمان فیزیک این مطلب گذاشتم البته نظر شخصیم بود بعد ز ۲ دقیقه کل صفحه ابدیت شد ……بچه ها جدا می گم اگردنبال تقویپ رزومه هستید تو ایو وق کم فقط درس تخصصی و نره زبان بگیرید ……خود من ٨ ماه طول کشید با جدیت کامل تونستم یه مقاله خیلی خوب در حد ISIبدم

حسابدار
حسابدار

از بعضی از دانشگاه ها خبر دارم که میخوان اعلام کنن هر کسی درآزمون شرکت کرده میتونه بیاد آزمون کتبی بده…
حتی برای روزانه ها….

چند دانشگاه هم اصلا گروه در جریان نوع پذیرش نیستند و منتظر تصمیم دانشگاه هستند..

ضمنا تراز اعلامی تهران قصعا کمتر از 7000 چون هیچ دانشگاهی از منبع مالی خوب نمی گذره…

حسین رفتار حرکتی
حسین رفتار حرکتی

سلام
قطعا زیر 7000 هزاره پارسال تو رشته من تراز زیر 7000 رفته بود مصاحبه دانشگاه تهران و قبول هم شد

F
F

مرسی از شما ❤من هنوز درگیر اعتراض به چندتا از سوالاتیم که کلیدشون اشتباه بوده :))

علی
علی

ممنونم ,منم ترازم کم میشه با وجود اینکه خیلی تلاش کردم

علی
علی

ولی امیدوار شدم دوباره تلاش کنم

میعاد
میعاد

دوستان
آیا امسال معدل در تراز دخیل است؟

حکیمان
حکیمان

بله مؤثره

پریسان
پریسان

ممنونم. مطالب دلگرم کننده ای بود.

داوطلب
داوطلب

سپاسگزارم از راهنمایی های خوبتون. من به کل میخواستم از آزمون کتبی انصراف بدم چون امیدی نداشتم. ولی با این تفاصیل شانس خودم را در آزمون کتبی امتحان میکنم. به امید حق که نتیجه دلخواه حاصل شود.

راض
راض

با سلام. ممنون از اطلاعات خوب شما. سر در گمی زیاد برای دانشجویان جز لطمه زدن به آن ها از نظر روحیه و توان ادامه کار هیچ اثری ندارد. کاش سازمان سنجش اینقدر مجهول کار نمیکرد و مشخص و واضح همه موارد را شرح میداد.

فیزیک
فیزیک

کاااش…خیلی بد که ما تو راهی قدم گذاشتیم که از فردای اون خبر نداریم

ساحل
ساحل

سلام، ببخشید کسی که مرحله اول شرکت نکرده،نمیتونه مرحله دوم شرکت کنه؟

داوطلب
داوطلب

باید حتما نمره طراز را از آزمون عمومی دریافت کرده باشید. بدون آزمون مرحله اول بعید است که بدونید در آزمون تخصصی و مصاحبه شرکت کنید.

حامد
حامد

پی اچ دی ممنونم
باور کنین نمیدونم آخرش دعوت به مصاحبه میشم یا نه.استرس تمام وجودم رو گرفته.یکی میگه ترازا پایین اعلام میکنند یکی میگه بالا

حکیمان
حکیمان

نگران نباشید این دقیقا وضعیت خیلی از دوستانه.
بهترین کار اینه که با توکل بر خدا خودتونو برا مصاحبه آماده کنید.
کاری که حداقل، ضرری توش نیست و اگر واقعا قصد ادامه تحصیل داشته باشیم دیر یا زود پیش رویمان خواهد بود.
خداوند همواره همراه و مددکار صابران است.

meisam
meisam

دوستان به نظرتان دانشگاه تهران چه ترازی اعلام خواهد کرد؟

شادی
شادی

بالای 7000

علی
علی

از کجا میدونی؟من هر جا تحصیلات تکمیلی رفتم هیچ کس خبر از تراز نداشت , کاری به حرف بقیه نداشته باشید برا دانشگاه تهران تلاش کنید با هر رتبه ای که ازمونه اصلا اهمیت نداره,اساتید به منم گفتن وقتت بزار رو رزومه

شادی
شادی

پارسال برا گرایش من این جوری بود با تراز کمتر از 7000 تهران دعوت نمی کردن!!!!!!!!!!!

علی
علی

پارسال تراز نبود,رتیه بود, انتخاب رشته میکردی, اصلا دانشگاه دعوت نمیکرد

اقلیم
اقلیم

الان هر کی کنکورش خوبه میگه تراز بالا هر کی هم مثل من کنکور رو خراب کرده میگه تراز پایین.

حکیمان
حکیمان

ان شاءالله هرچی ک هست در نهایت حق به حقدار برسه و کسانی ک واقعا استحقاقشو دارن پذیرفته بشن.

****
****

سلام
خیلی جامع و کامل بود. phdtest بینهایت سپاسگذارم.

آفـتابـــــــ گـردان
آفـتابـــــــ گـردان

*سپاسگزار

پرهام
پرهام

خوبه که شما هستید.خبرها رو میرسونید پشتمون وایستادید.وگرنه با این وضعیت اشفته دکترای 95 فکر نکنم کسی از بچه ها میدونست باید چکار کنه یا چی بخونه.

مهديه
مهديه

سلام.ميشه راهنمايي كنين هم براي تقويت زبان تخصصي جه بايد كرد
و هم پر بار شدن رزومه
خيلي ممنون از راهنمايي هاي خوبتون
منتظر هستم جهت راهنمايي

گلی
گلی

تشکر فراوان واقعا یه کمی انرژی گرفتیم خیلی استرس دارم فک کنم تا اعلام نتایج سکته کنم

نسترن
نسترن

تشکر فراوان بابت این مطلب
باور بفرمائید بعد از خواندنش آرامش گرفتم

حسین/ قضاوت با شما
حسین/ قضاوت با شما

واقعا دوستانی که هی می گن مصاحبه مصاحبه . این وضعیته؟اصلا معلوم نیست چی به چیه. شما متوجه شدید این جا بگید.

لاله - اقتصاد
لاله - اقتصاد

این آزمون سنجش خیلی جدی نبود و رفتار سازمان سنجش در قبال منتشر کردن کلید و سوالات و… هم گویای همین مطلب بود
فکر کنم اگه فشار نمی اوردیم حتی کلید و سوالات رو هم نمیدادن
به نظرم کف تراز بالا نیست

سمیه
سمیه

ولی در مورد قضیه پول ثبت نام ازمون تخصصی خیلی قشنگ اشاره کردین که به خاطر پولش هم شده کف قابل قبول رو پایین قرار میدن. مثلا تهران از تراز پنج هزار به بالا دعوت به مصاحبه و ازمون میکنه.

شادی
شادی

این طورام نیست دیگه!!!!!! بالاخره دانشگاه هم میخاد ازمون کتبی بگیره هم مصاحبه، هرچی تعداد بیشتر باشه زحمت و وقت صرف شده توسط اساتید هم بیشتر میشه!

محمدمحسن
محمدمحسن

موافقم

معمار
معمار

بسیار ممنون از اطلاع رسانی

به نظرتون به چه طریق میشه هر چه سریع تر رزومه رو قوی کرد ؟ دوستان لطفا راهنمایی کنن

علی
علی

واقع بینانه نگاه کنیم کار بزرگی اصلا و ابدا نمیشه کرد حداقل در رشته های فنی نمیشه تا دوماه آینده نتیجه قابل قبولی کسب کرد که از نظر افزایش مقاله چه حتی دوستانی که مدرک زبان ندارند نمی توانند در این دو ماه کار بزرگی بکنند فقط در حد یه مقدار بسیار کم…ارتقای رزومه که اصلا معنی نمیده تا دو ماه آینده…البته اگر بشه تو دو ماه رزومه علمی رو ارتقا داد باید شک کرد به اون رشته….منتظر بودن بهتره و همون زبان در حد مکالمه

شادی
شادی

موافقم با شما………..

رضا
رضا

من 10 روز برای آزمون msrt خوندم شدم 62. آخرین باری هم که کتاب زبان دسم گرفته بودم دبیرستان بود. تو این دو ماه خیلی کارا میشه کرد. 1- گرفتن مدرک زبان 2-خوندن دروس تخصصی در سطح ارشد 3-ارتباط با اساتید دانشگاه مورد نظر (از همین الان با اساتید رابطه برقرار کنید و رزومه و توانمندی های خودتون رو بهشون بگید از ایمیل، تلفن، حضوری از هر راهی که در دسترس دارین استفاده کنید). 4-به دانشگاه شهر خودتون مراجه کنید و از اساتید اونجا که بیشتر در دسترس شما هستن مشاوره بگیرید(در همین جلسات مشاوره میتونید از طریق این اساتید… ادامه نظر»

فیزیک 1
فیزیک 1

من اصن روم نمیشه چی بگم به اساتید/؟ واقعا باید در این مورد چطور موضوع رو با اساتید ئانشگاه مطرح کرد؟

اعظم
اعظم

من اینکارو کردم، یه ایمیل زدم به یه استادی که حدس میزدم به موضوعم نزدیک باشه، خودمو معرفی کردم و گفتم داوطلب دکتری امسال هستم و رزومه ام را هم ضمیمه کردم. موضوع پیشنهادی تزم را بهش گفتم و نظرشو راجع موضوعم پرسیدم و اینکه اگر به مصاحبه قبول شم آیا امکانش را داره یا تمایلی داره که استادراهنمام بشه یانه…خداروشکر استاد باشعور و فهمیده ای بود، راهنماییم کرد، و قرارشد پروپوزال هم بفرستم براش و…

نازنین
نازنین

آقا رضا شما تو این ده روز چه کتابا و منابعی خوندید؟ خواهش میکنم راهنمایی کنید

شادی
شادی

من پارسال دعوت به مصاحبه شدم و شناخت کاملی نسبت به اساتید تمام دانشگاههای مرتبط با گرایشم دارم امکان نداره قبل از مصاحبه باهاشون صحبت کرد و نظرشونو جلب کرد مگه اینکه دانشجوی خودشون باشی!در ضمن نمره 60 از زبان تاثیر چندانی تو رزومه نداره و باید بالای 85 باشه!!کسی که داره تو یه شهر کوچیک زندگی می کنه چطور میتونه تو کارگاههای تخصصی شرکت کنه!!!البته با خوندن دروس ارشد موافقم اونو میشه یه کاریش کرد.

جغرافیای سیاسی
جغرافیای سیاسی

ببخشید آقارضا، ام اس ار تی؛ یک مدرک زبان با اعتبار داخلی است و فکر می کنم کمی از تافل و تلیمو نداشته باشه؛ مثلا من که زبانم خیلی افتضاحه آیا واقعا شانس قبولی در این ازمون را دارم که تلاش کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مرسی

پریسان
پریسان

سلام آقای رضا چه منابعی برای زبان خوندید؟من دوبار تولیمو شرکت کردم 504 . گرامر دکتر خیرابادی،واژگان ضروری تافل و کیت رو خوندم ولی حداقل نمره هم نیاوردم.
لطفا بفرمایید چه منابعی خوندید.

بیرجند
بیرجند

واقعا سایت عالی هستین
دمتون گرم

مکانیک
مکانیک

چه شوددد این داستان دکتری ۹۵

000
000

سلام دوستان
من از روز جمعه پیش تا الان تب و لرز شدید دارم. اصلا حال و احوالم خوب نیست. سوالات تخصصی منو شوکه کرد. خیلی خوندم ولی از اون کتابهای که سالهای گذشته می اومد نیاومد. خیلی تخصصی بد بود. پارسال رتبه ام زیر 20 بود ولی امسال امید به مجاز شدن ندارم.

زینب
زینب

ممنون از پیشنهاد ها ی خوب و به جاتون
عالی مثله همیشه

يه نفر
يه نفر

بابا دمتون گرم 🙂

سمیه
سمیه

عحب داستانیه این دکترا.

فیزیک
فیزیک

ممنون از این مطلب مفیدتون
امیدوارم سنجش یه رویه ثابت پیدا کنه تو قضیه دکتری.