دانشگاه یزد در نظر دارد برای سال تحصیلی ۹۶-۹۵ از میان واجدین شرایط اقدام به پذیرش دانشجوی دکتری بدون آزمون کند.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش  پی اچ دی تست ،  دانشگاه یزد با انتشار اطلاعیه ای شرایط و زمان ثبت نام در دوره های دکتری بدون آزمون این دانشگاه را اعلام کرد.

رشته های دارای پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه یزد در سال 95

متن اطلاعیه به شرح زیر است:

اطلاعات ثبت نام :

 •  آخرین مهلت ثبت‌نام غیرحضوری (الکترونیک) برای متقاضیان ۳۱ فروردین ۹۵ از طریق سامانه گلستان است.
 • متقاضیان برای ثبت‌نام غیرحضوری (الکترونیک) می‌توانند با مراجعه به سامانه آموزشی دانشگاه به آدرس golestan.yazd.ac.ir با مطالعه راهنمای مربوطه ثبت‌نام خود را به انجام برسانند.
 • لازم است بعد از ثبت نام غیرحضوری اصل مدارک موردنیاز را به آدرس: (دانشگاه یزد، صفاییه، بلوار دانشگاه، چهارراه پژوهش، پردیس اصلی دانشگاه یزد، ساختمان شهید احمدی روشن، مرکز استعدادهای درخشان، کدپستی 8915818411 ) پست کنید.
 • پذیرش نهایی براساس بررسی مدارک و سوابق داوطلبین صورت می گیرد و به مدارک ناقص یا دریافت شده پس از تاریخ 10 اردیبهشت 95 ترتیب اثر داده نخواهد شد.
 • زمان تقریبی اعلام نتایج از طریق وب‌سایت دانشگاه به آدرس yazd.ac.ir تیرماه ۱۳۹۵ خواهد بود.

شرایط اختصاصی:

دانش آموختگان دوره آموزشی – پژوهشی مقطع کارشناسی ارشد (ورودی های 91، 92، 93) در صورت احراز شرایط زیر می توانند تقاضای خود را برای ورود به دوره دکتری بدون آزمون به دانشگاه ارائه دهند.

1- دارا بودن میانگین کل 16 و بالاتر در دوره کارشناسی و میانگین کل 17 و بالاتر (بدون احتساب نمره پایان نامه) در دوره کارشناسی ارشد.

تبصره 1: دانشجویانی که در مقطع کارشناسی جز ده درصد برتر هم رشته و هم ورودی خود بوده اند، با داشتن معدل هم ترازی می توانند در فراخوان شرکت کنند.

تبصره 2: دانشجویانی که میانگین هم تراز شده آنها در مقطع کارشناسی ارشد 17 باشد نیز می توانند در فراخوان شرکت نمایند.

2- بیش از 2 سال از تاریخ دانش آموختگی متقاضی در مقطع کارشناسی ارشد نگذشته باشد، لذا داوطلبانی که در نمیسال اول سال تحصیلی 93-92 و قبل از آن فارغ التحصیل شده اند ، مجاز به شرکت در این فراخوان نیستند.

3- کسب حداقل 60 امتیاز از فعالیت های آموزشی – پژوهشی و مصاحبه مطابق جدول ارزشیابی (کسب حداقل 7 امتیاز از ردیف شماره 1 بخش امتیازات پژوهشی الزامی است.)

ظرفیت پذیرش:

 1. حداکثر 20% ظرفیت پذیرش با آزمون شیوه آموزشی – پژوهشی دوره روزانه دکتری دانشگاه به پذیرش بدون آزمون دانشجویان واجد شرایط اختصاص دارد.
 2. ظرفیت مذکور ، مازاد بر ظرفیت پذیرش با آزمون دانشگاه است.
 3. دانشگاه در رد یا قبول تقاضای داوطلبان از اختیارات لازم برخوردار بوده و ملزم به تکمیل ظرفیت دوره دکتری خود نخواهد بود.

مدارک ثبت نام:

 1. فرم تکمیل شده درخواست پذیرش بدون آزمون
 2. تصویر صفحه اول شناسنامه و کارت ملی
 3. تصویر گواهینامه فارغ التحصیلی کارشناسی با ذکر معدل کل به همراه ریز نمرات
 4. تصویر گواهینامه فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد (برای دانشجویان فارغ التحصیل) با ذکر معدل کل به همراه ریز نمرات
 5. تصویر کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت یا دفترچه آماده به خدمت معتبر برای داوطلبان مرد
 6. تصویر صفحه اول و چکیده پایان نامه
 7. تصویر کامل از کلیه مقالات علمی و گزارش های پژوهشی منتشر شده
 8. تصویر گواهی پذیرش مقاله برای آن دسته از مقالاتی که در زمان تقاضا به چاپ نرسیده باشد الزامی است.
 9. تصویر گواهی اعتبار درجه علمی ترویجی یا علمی پژوهشی ، ISI ، ISC ، مجلات داخلی یا خارجی که مقالات متقاضی در آن چاپ شده و یا خواهد شد.
 10. تصویر معرفی نامه علمی از استاد(ان) دوران تحصیل (ترجیحا دوره کارشناسی ارشد) برای  بررسی صلاحیت علمی داوطلب در زمان مصاحبه الزامی است.
 11. تصویر فیش واریزی حق ثبت نام به شرح زیر (در صورت عدم پرداخت الکترونیکی)

کلیه متقاضیان پذیرش بدون آزمون سایر دانشگاه ها موظف به پرداخت حق ثبت نام به مبلغ 550/000 (پانصد و پنجاه هزار ریال) و برای فارغ التحصیلان دانشگاه یزد در یکی از مقاطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد موظف به پرداخت حق ثبت نام به مبلغ 350/000 (سیصد و پنجاه هزار ریال) هستند.

برای این منظور از طریق سامانه پرداخت الکترونیکی و یا از طریق واریز به حساب شماره 2007517567 شناسه 000000240/40 کد پرداخت 11 نزد بانک تجارت شعبه دانشگاه یزد به نام درآمدهای دانشگاه یزد (قابل پرداخت در کلیه شعب بانک تجارت سراسر کشور) اقدام نمایند.

* در صورت واریز وجه ثبت نام، ارسال فیش همراه با مدارک ضروری است.

اینستاگرام آزمون دکتری