اطلاعیه پذیرش دانش آموختگان ممتاز (استعدادهای درخشان) متقاضی ورود به مقطع دکتری 95 دانشگاه علم و صنعت منتشر شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، دانشگاه علم و صنعت ایران درخواست دانش آموختگان ممتاز کارشناسی ارشد برای ورود به دوره دکتری بدون آزمون را در چارچوب ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (آیین نامه ی استعدادهای درخشان مورخ 93/4/18 و 93/12/16 و مصوبه ستاد ممتازین دوره دکتری در رشته های اعلام شده در جدول پیوست مورد بررسی قرار می دهد. متقاضیان باید ثبت نام اولیه خود را از تاریخ 95/1/24 الی 95/2/4  صرفاً به صورت غیرحضوری انجام دهند.

رشته های دارای پذیرش دکتری بدون آزمون 95 دانشگاه علم و صنعت

شرایط عمومی پذیرش:

الف) داشتن حداقل معدل 15/50 در مقطع کارشناسی.

ب) داشتن حداقل معدل 17 (بدون احتساب نمره پایان نامه) در مقطع کارشناسی ارشد.

ج) کسب حداقل 70 امتیاز از فعالیت های آموزشی، پژوهشی و مصاحبه مطابق آئین نامه الزامی است.

تبصره 1: کسب حداقل 7 امتیاز از جدول 1 (فعالیت پژوهشی) الزامی است.

د) کسب حداقل نمره 50 از آزمون زبان MSRT یا معادل آن در سایر آزمون ها قبل از آزمون جامع دکتری (مطابق با آئین نامه مصوب دانشگاه).

ه) دانش آموختگان حداکثر تا 2 سال پس از فراغت تحصیل می توانند از تسهیلات پذیرش بدون آزمون برخوردار شوند (دانش آموختگان فروردین ماه سال 1393 به بعد).

و) دانشجویان کارشناسی ارشد ترم چهارم (ورودی 93) در صورتی که جزء رتبه های اول، دوم و سوم باشند (با داشتن شرایط بندهای الف و ب و گذراندن حداقل 26 واحد درسی) می توانند در آزمون مصاحبه شرکت نمایند. لازم به ذکر است در صورتی که تعداد هر ورودی در هر کد رشته محل در دوره کارشناسی ارشد تا 5 نفر باشد، صرفاً رتبه اول، چنان چه ظرفیت پذیرش بین 6 تا 10 نفر باشد، رتبه های اول و دوم و برای تعداد 11 نفر بالاتر، رتبه های اول تا سوم قابل قبول خواهد بود.

 ز) دانش آموختگان ورودی 92 (با داشتن سایرشرایط) فاقد مقالات مجلات معتبر با استفاده از رتبه دانش آموختگی (رتبه های 1 الی 3 مطابق شرایط بند 3) و با داشتن حداقل دو مقاله کنفرانس معتبر که حداقل 7 امتیاز از جدول 1 را کسب نمایند، مجاز به ثبت نام می باشند.

تبصره 2: دانشجویان کارشناسی ارشد ورودهای 92 و 93 در صورت پذیرش نهایی می بایست حداقل یک مقاله علمی و پژوهشی معتبر چاپ شده یا دارای نامه پذیرش چاپ قطعی مستخرج از پایان نامه کارشناسی ارشد همراه با ذکر استاد راهنمای اصلی حداکثر تا پایان تیرماه 1396 ارائه کنند. در غیر این صورت از ادامه تحصیل آنان جلوگیری خواهد شد.

مدارک و شرایط لازم جهت ثبت نام در سیستم:

1- گواهی فارغ التحصیلی کارشناسی به همراه معدل دوره و یا تکمیل فرم شماره 1

2- گواهی فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات و یا تکمیل فرم شماره 2

3- سایر مدارک مطابق با موارد درخواست ثبت نام متقاضیان در سامانه گلستان.

4- متقاضیان میبایست حداکثر تا تاریخ 1395/6/31 فارغ التحصیل شوند.

5- متقاضیان صرفاً میتوانند در یکی از رشتههای همنام یا متناسب با رشته تحصیلی خود داوطلب شوند.

6- دانش آموختگان دانشگاه های پیام نور، آزاد اسلامی، غیردولتی، غیرانتفاعی، جامع علمی کاربردی و پردیسه ای بین الملل (خودگردان) دوره های مجازی و نیمه حضوری مطابق آئین نامه مجاز به ورود به دوره دکتری این دانشگاه نمی باشند.

7- مبلغ 1/200/000 ریال بابت هزینه ثبت نام در نظر گرفته شده که داوطلب به صورت الکترونیکی در مسیر ثبت نام پرداخت می نماید. هزینه ثبت نام به هیچ عنوان قابل مسترد نمی باشد.

پذیرش نهایی دانشجویان کارشناسی ارشد جهت ورود بدون آزمون در مقطع دکتری مطابق ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مقررات دانشگاه و تأیید سازمان سنجش آموزش کشور انجام می پذیرد. بدیهی است تشکیل پرونده از سوی داوطلب به معنی پذیرش قطعی وی برای انجام مصاحبه نمی باشد و نتایج پس از ارزیابی و امتیازدهی به فعالیت ها و سوابق داوطلبین تعیین و اعلام خواهد شد.

در صورت بروز هر گونه مشکل در انجام مراحل ثبت نام، با پست الکترونیک به نشانی pga@iust.ac.ir تماس حاصل نمایید.

اینستاگرام آزمون دکتری