معاون آموزشی وزارت علوم از ابلاغ آئین‌نامه بازنگری شده دوره دکتری به دانشگاه‌های کشور در آینده نزدیک خبر داد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش خبرگزاری ایسنا، دکتر مجتبی شریعتی نیاسر ضمن اعلام این خبر، با اشاره به این که ضوابط آموزشی دانشجویان دوره دکتری از سال 95 به بعد متفاوت خواهد بود، گفت: با توجه به آئین‌نامه جدید، دوره دکتری می‌تواند حداقل 3 ساله باشد، در حالی که در گذشته دوره دکتری حداقل 4 سال به طول می‌انجامید.

وی افزود: آن دسته از دانشجویان مقطع دکتری که نتوانستند در یک درس موفق شوند با توجه به آئین نامه جدید این امکان برای آنان فراهم شده که مجدد این درس را انتخاب کنند تا از عقب افتادگی تحصیلی آنان جلوگیری شود.

دکتر شریعتی ادامه داد: از دیگر ویژگی‌های این آئین‌نامه صدور گواهی گذراندن دوره به افرادی است، که موفق نشده‌اند دوره دکترای خود را به اتمام برسانند.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با بیان این که دیگر نمره رساله دوره دکتری در معدل محسوب نمی شود، افزود: در آئین نامه جدید دوره دکتری مقررشده نمره رساله دیگر در معدل محسوب نشود و این نمره صرفاً جهت ارزیابی کیفی و علمی دانشجو لحاظ خواهد شد و معدل دانشجو فقط حاصل واحدهای گذرانده شده باشد.

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر شریعتی در پایان خاطرنشان کرد: در آئین نامه های جدید همچنین توجه ویژه‌ای به موضوع مقابله با تقلب‌های علمی شده است.

اینستاگرام آزمون دکتری