//سیاست وزارت علوم بر ساماندهی پردیس‌ها به شکل پذیرش‌های شبانه

مدرسان شریف

سیاست وزارت علوم بر ساماندهی پردیس‌ها به شکل پذیرش‌های شبانه

معاون آموزشی دانشگاه تهران گفت سیاست وزارت علوم براین است که پردیس دانشگاه ها در درون دانشگاه ساماندهی شوند و شکل پذیرش ها به صورت نوبت دوم باشد.

حسین حسینی درگفتگو با مهر گفت: روند تجمیع پردیس های خودگردان مربوط به پردیس های بین المللی نیست و درحال حاضر نیز تنها دو پردیس بین المللی در دانشگاه تهران و صنعتی شریف وجود دارد.

وی افزود: سیاست وزارت علوم براین است که مابقی پردیس های دانشگاه ها در درون دانشگاه ساماندهی شوند و شکل پذیرش ها به صورت نوبت دوم ساماندهی شود.

معاون آموزشی دانشگاه تهران با بیان اینکه از سال گذشته روند پذیرش دانشجو در پردیس ارس دانشگاه تهران متوقف شده است، گفت: برای این پردیس ماموریت خاص پژوهشی برنامه ریزی شده است و پس از تصویب در هیات امنا ماموریت این پردیس تغییر خواهد کرد.

حسینی خاطرنشان کرد: دانشگاه رویکرد پذیرش دانشجو در پردیس ارس را دنبال نمی کند و منطقه آزاد ارس نیز به دنبال انجام پژوهش در این پردیس است.

وی عنوان کرد: پذیرش دانشجو در پردیس البرز نیز به دانشگاه منتقل شده است و کلاس های جداگانه برای دانشجویان این پردیس برگزار می شود.

معاون آموزشی دانشگاه تهران گفت: پردیس بین الملل دانشگاه نیز قرار است طی ۵ سال ۵۰ درصد ظرفیت خود را به پذیرش دانشجوی بین المللی اختصاص دهد.

سیاست وزارت علوم بر ساماندهی پردیس‌ها به شکل پذیرش‌های شبانه
به این مطلب امتیاز دهید.
۱۳۹۵-۴-۶ ۱۰:۱۲:۰۳ +۰۴:۳۰۸ خرداد, ۱۳۹۵|دکتری سراسری|۷۴ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
پویا
پویا

1

محمد به**
محمد به**

قبولی در پردیس و شبانه هیچ تفاوتی ندارند من هر دو را مصاحبه رفتم فقط نزدیکی به تهران قبولی را سخت تر میکند
درضمن اساتید پردیس و شبانه همان اساتید روزانه است
و فقط پردیس و شبانه 70 تا 100 ملیون ناقابل باید بدهند.

فرشید
فرشید

ناقابله!

دکتری
دکتری

دوست گرامی قبولی درشبانه سخت هست.برای پردیس رتبه ها و ترازخیلی خوب لازم نیست.ولی شبانه قبول شدنش مخصوصا در دانشگاهای خیلی خوب خیلی سختر از روازنه شهرستان هست بند هم روزانه رفتم مصاحبه و هم شبانه و طبق نتیجه موجود در کارنامه میگم

حسین
حسین

سلام به همه دوستان
اگه کسی جواب این سوالات رو میدونه ممنون میشم راهنماییم کنه:
۱- کنکور آبان برگزار میشه؟
۲-دروس مثل اسفنده؟
۳- پذیرش این کنکور برای همین بهمنه یا مهر بعد؟
با سپاس فراوان

فائزه
فائزه

اینطور که معلومه کنکور آبان برگزار نمیشه و آزمون میمونه برای اسفند ماه. چون منابع رو مشخص نکردن دیگه هم وقتش گذشت. اسفندماه میشه مثل سابق با این تفاوت که از اسفند ماه سهم آزمون میرسه به ۵۰ درصد و تخصصی هم میشه.

بهاره
بهاره

ببخشید شما این اطلاعات رو از منبع موثقی شنیدید که کنکور ابان برگذار نمیشه؟ چون قبلا اعلام کردن زمان ثبت نام کنکور دکتری ابان ماه از مرداد شروع میشه.
و اینکه سهم کتبی 50 درصد و تخصصی میشه منظورتون چیه؟
ممنون

سارا
سارا

سلام بنده هم ارشد پردیس شهید بهشتی بودم و الان ترم آخر هستم به شدت مخالف حرفهای یه سری دوستان هستم به هیچ عنوان دانشگاه آزاد با پردیس قابل مقایسه نیست اساتیدی که ما در پردیس داشتیم همون اساتید دانشجویان روزانه و شبانه بودن و درسی که به اونا میدادن به ما هم میدادن حتی گاهی کلاسها ادغام میشد و حتی دو ترم اول ما در دانشگاه اصلی بودیم اما بعدا که ساختمان پردیس ساختن اومدیم پردیس …. سطح دانشگاه آزاد به نظر من خیلی پایین تر از پردیس هست چون هر کسی رو دیدم که توی دانشگاه آزاد درس… ادامه نظر»

***
***

دوستان عزیز قضاوت نا عادلانه کار درستی نیست.هر کس بسته به موقعیت زندگی و شغلیش و هدفش راهی را در زندگی انتخاب میکنه.دکترا خواندن هم از این قضیه مستثنی نیست.من خودم ارشد رو در علوم تحقیقات خوندم و اساتید بنده از دانشگاه شریف دانشگاه تهران علم و صنعت دانشگاه های سراسری دیگر و تحصیل کرده از بهترین دانشگاه های دنیا بودند.خوب نیست اعتبار دانشگاه های دیگری را زیر سوال ببریم.امیدوارم همه دوستان موفق باشند.

مریم
مریم

سلام دوست عزیز قبولی در دانشگاه ازاد به مراتب سخت تر از پردیس است و نگاه مردم به پردیس متفاوت.به فرض مثال یکی از دوستان من خودش میگفت در کنکور منفی زدم ولی پردیس قبول شد من خودم کارنامشو دیدم .ولی در دانشگاه ازاد قبول نشد…چرا خودمونو گول بزنیم و تعصب به خرج دهیم.کمی واقع بین باشیم

سارا
سارا

قطعا دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات و واحد تهران مرکز حسابش از دانشگاه آزاد جداست
و هم سطح سراسری ها به حساب میاد
اساتیدی هم که علوم تحقیقات و تهران مرکز درس میدن واقعا عالی هستن در این موضوع شکی نیست

ندا
ندا

کاملا درسته. بی شک. ببینید حتی یکی از مسئولین وزارت علوم در مصاحبه ای پردیس رو با روزانه های شهرستان مقایسه کرده بود و گفته بود که مثلا کسی با فلان رتبه پزشکی ساری قبول میشه ولی میاد با همون رتبه پردیس شهید بهشتی می خونه که به مراتب از روزانه شهرستان بهتره.

مهندس
مهندس

دوست عزیز این که شما بگید روزانه فلان جا از پردیس تهران پایینتره واقعا بی انصافی است، این وسط تلاش یک فرد با پول فرد دیگر مقایسه میشود. و این درست نیست.

مینا
مینا

بله درسته اما بحث سر این موضوع است که بهترین اساتید مسلما در دانشگاههای تهران تدریس میکنن و سطح دانشگاههای تهران با شهرهای دیگه قابل قیاس نیست
روزانه فلان رشته از پردیس تهران قطعا به لحاظ کیفیت تدریس و سطح دانشگاه پایین تره
اما به لحاظ رتبه فقط میشه گفت کسی که روزانه شهرستان قبول میشه بالاتر از فردی است که پردیس تهران قبول میشه

مریم
مریم

یقینا چون شما در مقطع ارشد دانشگاه ازاد قبول نشدین پردیس بی کنکور را برای دانشگاه بهشتی انتخاب کردین .پس تعصب دارید؟؟؟؟؟؟؟

نرگس
نرگس

شاید هم قبول شدن ولی پردیسو ترجیح دادن ادب رو رعایت کن

سارا
سارا

من فقط خواستم با توجه به تجربیاتی که از دانشگاه ازاد و پردیس بهشتی داشتم
به کسانی که بین این دو تردید داشتن بگم که چون هم دانشجوی پردیس بودم هم لیسانس ازاد بودم بگم که انتخاب پردیس بهتر از دانشگاه ازاد هست
هرکسی با توجه به تجربیاتش نظر خودش رو داره

سارا
سارا

دوست گرامی اطلاعاتتون رو در زمینه ی پردیس بالا ببرید پردیس ها بدون کنکور دانشجو نمیگیرند
این موضوع در مورد چندین سال قبل بود که اونم فقط به مدت دو سال بدون کنکور پردیس دانشجو گرفت و بعد از اونم فقط از طریق کنکور سازمان سنجش پردیس دانشجو گرفته
بنابراین بهتره شما تعصب رو در مورد پردیس کنار بگذارید
ضمنا بنده با رتبه سراسری 200 پردیس رو انتخاب کردم و اتفاقا آزاد هم تهران مرکز قبول شدم و نرفتم

پریسا
پریسا

با استدلالی که شما مطرح کردید پس دانشگاه آزاد ، هم سطح دانشگاه های روزانه است چون اکثر اساتید واحدهای معتبر دانشگاه آزاد هم همان اساتید دانشگاه های سراسری مثل تهران ، شهید بهشتی ، تربیت مدرس و غیره هستند و منابع معرفی شده هم همان منابعی است که به بچه های روزانه داده شده …
دوستان هیچ وقت به قطعیت نظری رو مطرح نکنید و بهتره قبلش فقط کمی اطلاعات کسب کنید

محمد
محمد

پردیس و شبانه هیچ تفاوتی با دوره روزانه ندارند فقط پردیس و شبانه شهریه می دهند و اگر نه اساتید همان اساتید مقطع روزانه هستند.

**
**

اشتباه گفتید دوست عزیز
روزانه و شبانه هیچ شباهتی به پردیس ندارند
شاید فارغ التحصیلان پردیس و ازاد از لحاظ علمی مرتبه ی بالاتری داشته باشند حتی
اما ورود به مقاطع روزانه و شبانه قابل مقایسه با پردیس نیست
بالاخره متاسفانه اینجا ایرانه بیشتر به مدرک توجه میشه تا علم
البته استثنا هم موجود هست اما خیلی کم
شما این رو در مصاحبه ی امسال باید میدیدین
از اونجایی که قدرت تمامش دست اساتیده
تنها دانشجویان روزانه و شبانه دانشگاه های مطرح ظرفیت های امسال رو پر خواهند کرد
و رزومه و بار علمی اهمیتی ندارد

**
**

متاسفانه برای پذیرش دکتری دانشگاه های دولتی (روزانه ، شبانه و پردیس ) ، حرفتون کاملا صدق میکنه !!!!!

سارا
سارا

دقیقا درست میفرمایید
اساتید کاملا یکی هستند هیچ فرقی ندارن
تنها تفاوت در این است که پردیس و شبانه ها شهریه میدن

علامت سوال ؟؟
علامت سوال ؟؟

سلام .
مصاحبه بعضي پرديس ها تمام شده كسي از دوستان اطلاعي داره كه نتايج ازمون كتبي ومصاحبه دانشگاه ها معمولا چه زماني وچگونه اعلام مي شود …

مژده
مژده

سلام دوستان. کسی از دوستان اطلاع دارد که پس از پذیرفته شدن در آزمون پردیس اگر انصراف بدهیم باز مجاز به شرکت در آزمون بعدی هستیم یا خیر؟ و سوال بعدی من از دوستانی که مدرک از دانشگاه پردیس گرفتن این است که آیا در مدرک نهایی قید میشه که پردیس بوده یا خیر؟

امیر حسین
امیر حسین

اگر در پردیس قبول نهایی بشید و نرید از کنکور سال بعد محروم خواهید شد. من خودم ارشدم رو از پردیس گرفتم و توی مدرک قید شده که دوره تحصیل در پردیس دانشگاهی بوده.

دانسجوی دکتری
دانسجوی دکتری

حتما شما بدون کنکور وارد دانشگاه شدید من پارسال کنکور دادم و از پردیس خودگردان قبول شدم احتمالا در مدرک ما پردیس درج نخواهد شد چون از طریق سازمان سنجش وارد دانشگاه شدیم

phd
phd

متاسفانه یا خوشبختانه کلمه پردیس ذکر خواهد شد.

سارا
سارا

سلام
دانشگاههای واحد پردیس به هیچ عنوان بدون کنکور دانشجو نمیپذیرند و فقط تا سال 92 و قبل آن اینطور بود که بدون کنکور دانشجو گرفتن
و در مدرک هم عنوان پردیس ذکر میشه

سارا
سارا

بله در مدرک کلمه پردیس ذکر میشه

داوطلب
داوطلب

سلام
ازدوستانیکه در حال حاضر هیئت علمی هستن یا میخواین بشن ایا شرط سنی وجود دارد. واینکه چه فرق قابل توجهی بین هیئت علمی با حق التدریسی هست ممنون میشم هر کسی اطلاعاتی داره در اختیار بنده بذاره.ممنون

دانشجوی دکتری 94
دانشجوی دکتری 94

سلام در حال حاضر فقط دکتری در فراخوان جذب هیئت علمی درخواست داده میشه و حداکثر سن 45 سال است. وقتی حق التدریس باشید به ازای ساعات تدریس مبلغی دریافت می کنید مثلا ساعتی 10 هزار تومان و بعد از پایان ترم حقوق دریافت خواهید کرد و بیمه و مرخصی و.. ندارد. اما اعضای هیئت علمی حقوق ماهیانه دریافت می کنند مثلا ماهی سه میلیون با مدرک دکتری که اونهم به پایه ی استاد بستگی داره استادیار، دانشیار یا استاد تمام و در ضمن حق بیمه، حق مرخصی، عیدی و پاداش تمام موارد پرداخت میشود یعنی سالی 12 ماه حقوق… ادامه نظر»

دوست
دوست

بی نهایت ممنون از وقتی که برای اسخ سوالم گذاشتید.

آلاله
آلاله

الان که زمان مصاحبه ها رو.به پایان هست. اطلاعیه را زدن؟؟

آرش
آرش

یعنی اینجا همه مصاحبه قبول هستند ؟ کسی آزمون آبان شرکت نمیکنه؟ فقط خودم آبان امتحان میدم ؟ پس 100 درصد ابان قبولم دیگه؟ بابا دم خودم گرم.

دکتری 96
دکتری 96

بعید میدونم اصلا آبان امتحانی باشه.چون هم وزارت علوم هم سازمان سنجش و دانشجویان نتیجه تصمیمات عجولانه را مشاهده می کنند. و احتمالا طبق طرح مجلس امتحان در اسفند ماه و از دروس تخصصی گرفته می شود.

فایزه سادات
فایزه سادات

کاملا درسته آبان خودبخود لغو شد اما منابع اسفندماه هم دیرشده اعلامش!!!! یک ماه که رمضان هست بقیش هم چندان فرصتی نیست مخصوصا روزهای کوتاه پاییز و زمستان. پیشنهاد بنده اینه که دوستان ٬شروع کنن به مطالعه منابع تخصصی که از قبل داشتن.

داوطلب دکتری
داوطلب دکتری

کجا اعلام شده که آبان حذف شده؟

هادی
هادی

سلام دوستان بجای اینکه بگین من مدرکمو از فلان دانشگاه گرفتم و… بار علمیتو ببر بالا اونوقت هست که اگر دکترارو در پایین ترین سطح دانشگاه های دنیا هم بگیری کل دنیا بهت نیاز دارن و بهت افتخار میکنن همیشه سعی کن انقدر خودتو قوی کنی تا بجای اینکه تو بری دنبال کسی اونا بیان منتت کنن که باهاشون همکاری کنی تا وقتی که خودت خودتو قبول نداشته باشی انتظار نداشته باش دیگران قبولت داشته باشن مردم به سوادت احترام میذارن و بهت نیاز دارن نه به محل تحصیلت… موفق باشین

امیر حسین
امیر حسین

بالاخره یکی پیدا شد یه حرف حق بزنه. هستن اساتیدی که از دانشگاه آزاد دکتری گرفتن ولی بار علمی خیلی بالایی دارن

maryam
maryam

الان تمام دانشگاها برای مصاحبه دکتری به این .ه مدرک ارشدت برای کدوم دانشگاه بوده توجه میکنن و براشون خیلی مهمه.من چون ارشدم آزاد بوده روز مصاحبه باهام طوری رفتار میکنن انگار بی سوادم.با اینکه رزمه خوبی دارم
پس نگید که مهم رزمه.تو ایران خیلی مهمه که مدرکت برا کدوم دانشگاه باشه.به فرض مثال اگر دانشگاه تهران ارشد خونده باشید هرقدر هم که بی سواد باشید در همون دانشگاه پذیرش خواهید شد…….

قادر
قادر

چطوری میشه ثبت نام کرد برای پردیس البرز دانشگاه تهران؟

سارا
سارا

به سایت پردیس البرز دانشگاه تهران مراجعه کنید
http://alborz.ut.ac.ir/

دانشجوی دکتری علوم و تحقیقات
دانشجوی دکتری علوم و تحقیقات

با سلام
سال گذشته بین پردیس علامه طباطبایی و آزاد علوم تحقیقات تهران،
بعد از کلی بررسی و صحبت با اساتید و مسئولین
علوم تحقیقات رو انتخاب کردم.

مریم
مریم

کار بسیار عاقلانه ای انجام دادید.اعتبار مدرک دانشگاه ازاد از پردیس بالاتر و از روزانه پایین تر است

آرش
آرش

آقا بالاخره معلوم نشد که آبان ماه 95 امتحان هست یا نه؟ منابع چی شد؟ منابع مثل اسفند 94 هست یا برای آزمون آبان 95 منابع تغییر میکنه؟

هستی
هستی

استاد خودم گفت اگر کسی معدل بالا و رزومه قوی داشته باشه قطعا هیات علمی میشه چه پردیس باشه چه شبانه چه روزانه…خواهشن جو الکی ندیدن .دوست خودم پردیس بود هیات علمی شد چون معدل و رزومه قوی داشت اون وقت من هنوز…

منم
منم

من با چندتا استاد دیگه هم مشورت کن بعد تصمیم بگیر شاید نطر اونا متفاوت از نظر استاد تو باشه

حسابداری
حسابداری

زمانی که تمامی کلاس ها با همان اساتید روزانه برگزار میشه، محتوای دروس هم تفاوت نداره، نمی دونم چرا انقدر دوستان فرافکنی می کنن و سعی دارند فارغ‌التحصیل های پردیس رو بی سواد جلوه داده و مدارک آن ها را بی اعتبار، من از پردیس دانشگاه تهران فارغ‌التحصیل شدم، در همان سالی که کنکور فوق لیسانس بود در علوم تحقیقات هم پذیرفته شدم اما پردیس را انتخاب کردم و در حال حاضر بسیار راضی هستم، در ضمن بنده برای فراخوان هیئت علمی پارسال شرکت کرده و برای دانشگاه سراسری غیر انتفاعی قزوین انتخاب شده و در حال حاضر در مقطع… ادامه نظر»

علي
علي

پرديسها رو براي هيئت علمي نميگير دانشگاههاي دولتي كه هيئت علمي تكميل شده دارن فقط ازاده كه الان دنبال هيئت علميه كه مسلما پذيرش پرديس اصلا نخواهد داشت اگر فقط به ادامه تحصيل علاقه دارين برين پرديس

امیر حسین
امیر حسین

این حرف شما رو قبول ندارم. دانشگاه های بنام سراسری هنوزم جذب دارن. اگر سامانه جذب هیئت علمی وزارت علوم رو بررسی کنید متوجه میشید …

امیر حسین
امیر حسین

منم بین دکتری پردیس و آزاد حتما پردیس رو انتخاب می کنم. البته بین کلیه واحد های دانشگاه آزاد، فقط واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد استثنا هست .

دریا
دریا

سلام
کی این سیاست اجرایی میشه؟
باور کنید همه پردیسی ها بیسواد نیستند به عنوان مثال خودم از بهترین دانشگا های تهران فارغ التحصیل شدم با رزومه خوب همه دوران ها هم روزانه بودم، اما الان مجبورم برم پردیس، ترازم هم برای رسیدن به حد روزانه زیاد فاصله نداشت اما بخاطر زندگیم مجبور شدم یک شهر رو بزنم که فقط روزانه و پردیس داره
بهتره زیاد تفاوت قایل نشین بخاطر چندتا تست اینور اونور

یعنی جه؟
یعنی جه؟

یعنی چه؟ منظورش اینه که با نام نوبت دوم فارغ التحصیل میشن؟ تو مدرک نمیخوره پردیس؟

**
**

با این همه اعتبارموندم چرا تراز بعضی رشته هاش 1 بود در آزمون امسال

سیا
سیا

همه با تراز 1 نمی رن پردیس دوست من.من ارشد با رتبه 2800 رفتم پردیس و دکتری هم تراز 2300 دارم در رشته عمران و هم عده ای از روزانه ها رو مجاز شدم و هم عده ای پردیس ها رو.مطمئن باش در مقابل من و کسان زیادی مثل من که به مصاحبه پردیس می ریم دوستان با تراز 1 شانسی ندارند و نخواهند داشت.هیچ وقت جانبدارانه قضاوت نکنیم

سیا
سیا

این هم بگم که همه رشته ها مثل هم نیستن.در رشته عمران هیچ جا تراز کمتر از 1000 نداشتیم برای پردیس.ولی قبول دارم که در بعضی رشته ها کار خوبی نمی کنن که تراز 1 می زارن برای پردیس.همون رشته ها رو هم مطمئن باشین که دوستان با تراز 2000 و 3000 می رن و صندلی ها رو پر می کنن و تراز 1 قطعا فرصتی نخواهد داشت

**
**

در رشته ی خود من هم تراز اعلامی پردیس 2300 بود در یکی از دانشگاه ها و 1 نبود
اما تراز روزانه اش 4600
خوب تفاوتش خیلیه
اما خوب هستن رشته هایی ک 1 رو اعلام کردن که خیلی بده
 بعدم من پردیس رو نبردم زیر سوال

از طرفی با اون دوستمون هم موافقم علوم تحقیقات از پردیس بهتره
بخصوص اگه بخواین ازاد هیئت علمی شید

پاسخ به سیا
پاسخ به سیا

در تمام دنیا!!!؟ دانشجو برای تحیصیل پول میده؟ دانشجوی دکتری پژوهش می کنه و در دانشگاههای معتبر دنیا به دانشجویان پول میدن.

برنامه ریزی روستایی
برنامه ریزی روستایی

آره والا

بیومکانیک ورزش
بیومکانیک ورزش

من با تراز 4500 فردا دارم میرم پردیس خوارزمی مصاحبه فقط به خاطر اینکه رشته من را خوارزمی داره و اونم سه تا دانشچوهای خودش را میگیره و منم مجبورم اگه بخام ادامه تحصیل بدم برم پردیس
پس همه پردیسیها دانشجوهای ضعیفی نیستند
به قول دوستمون فرق رتبه ها چند تا تست هست

سیا
سیا

دوستانی که می گفتین پردیس اینجوری و انجوریه ؟؟؟
دیدین اعتبار پردیس رو؟فردا که بشه نوبت دوم همه با چراغ دنبال مدرک پردیس خواهند بود.بارها عرض کردم مدرکی که ارم وزارت علوم و تحقیقات بالاشه و مهر مثلا دانشگاه تهران یا امیر کبیر یا تبریز یا شیراز یا اصفهان نمی تونه بی اعتبار باشه.
با این حرف بنده که بین دو راهی دکتری پردیس دانشگاه دولتی یا ازادمونده بودم با تمام وجود پردیس رو انتخاب خواهم کرد.

دانشگاه تهران
دانشگاه تهران

احتمالا از این نظر که می فرمایید بین دکتری آزاد و پردیس، پردیس بهتر است درست باشد هر چند در مورد بعضی شعب دانشگاه آزاد مثل علوم و تحقیقات صدق نمی کند ولی در کل اعتبار پردیس همچنان زیر سوال است بنده 3 سال در شعبه پردیس دانشگاه تهران شاغل بودم و کاملا از اعتبار مدرک از نظر اساتید و حتی خود دانشجویان اطلاع دارم. به نظر بنده تنها در یک صورت پردیس رفتن توجیه دارد که بجت ارتقا پست سازمانی استفاده گردد و گرنه بعدها در جذب اساتید مشکل خواهید داشت.

سیا
سیا

بنده ارشد پردیس خوندم و الان 2 ساله دانشگاه ازاد تدریس می کنم و منتظرم به محض ورود به دوره دکتری درخواست جذب هیت علمی بدم در سامانه.در مدت مصاحبه برای دادن مدرک تدریس و بقیه مراحل هم هیچ کس از من نپرسید پردیس چیه و چرا پردیس و غیره. در زمان تحصیل هم شما درست می فرمایید.عده ای از اساتید و بقیه دانشجوها یه جوری نگاه می کننی. که ان هم علتش نفس پردیس خوندن نیست.وقتی می بینن عده ای پول می دن و درس می خونن یه جوری می شن. من خودم به شخصه معتقدم که کم کم… ادامه نظر»

علی
علی

سلام. مدرک پردیس برای هیات علمی فاقد اعتبار است.دانشگاه ازاد اسلامی به هیچ وجه جذب از پردیس ندارد.دولتی هم که ندارد.در مقابل واحدهای پر افتخار دانشگاه ازاد مثل علوم وتحقیقات و واحد نجف آباد و تهران جنوب و تهران مرکزی که از هر لحاظ در رقابت با دانشگاههای تراز اول دولتی هستن پردیس بهترین دانشگاهها هم کم میارند.این راهم الان اینجا گفته اند تا پردیس ها خالی نماند.پردیس که خود دانشگاه تراز 1 یا20 و.. گذاشته وبعد نهایت 30نفراز این همه واجد شرایط متقاضی شرکت کرده .خودتان قضاوت کنید

سیا
سیا

پس این دوستان هیت علمی که ما داریم تو دانشگاه می بینیم و رفقای خودمون در پردیس بودن و با هم درس خوندیم حتما ادم فضایی هستن و از مریخ اومدن

agah
agah

در ضمن یادم رفت بگم مصاحبه (اگرم مصاحبه ای باشه) برای تدریس حق التدرس تو دانشگاه آزد خیلی متفاوته از مصاحبه برای جذب هیات علمی سیاجونم. معمولا حق التدریس ها رو با نطر مدیر گروه جذب می کنند و معمولا زیاد سخت گیری نمیشه و مخصوصا اگه پارتی داشتخه باشی کسی به مدرک و مقاله و نمره و پردیس بودنت نگاه نمیکنه.

دانشگاه تهران
دانشگاه تهران

به هر حال قلبا امیدوارم هر چه زودتر سازمان سنجش اقدامی برای رفع بلاتکلیفی همه دوستان انجام دهد. روند پذیرش دکتری واقعا مشکل دار است و این باعث سردرگمی داوطلبان می شود

agah
agah

سیا جون سلام
فکر کنم زیاد آرمانی فکر میکنی
اولا باید ذکتری بگیری
بعد رشته ات تو فراخوان باشه
تا بعد بتونی تو سامانه درخواست بدی
اصل کار بعد اینه شما بدترین دانشگاهم که درس خونده باشی
کسی مانع از این نمیشه که درخواست بدی تو سامانه و ثبت نام کنی
منتها بعدش شما رو با روزانه های هم رشته و سپس شبانه های و بعدش با دانشجویان آزاد و آخرش با دانشجویان پردیس مقایسه می کنند تا ببینند میتونی رقابت کنی. همین طور که میبینی تو تو پلههای آخر رقابت قرار گرفتی و عملا از اول کار حذف شده به حساب میایی

سیا
سیا

دوستان همکلاسی دارم که هیت علمی شدن و من هم ایشالا امسال که وارد دوره دکتری شدم خواهم شد.انسان چیزهایی رو که می خواد بهش برسه باید اول در اعماق وجود خودش بهشون برسه تا بعد در عمل هم بتونه بدستشون بیاره.کسانی که همون اول به خودشون و ناامیدی خودشون ببازن قطعا در عمل هم شانسی برای برنده شدن نخواهند داشت دوست عزیز.
شما هم ایشالا همیشه موفق باشید

علي
علي

پرديس پرديسه ديگه