مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری  هم آموز

بازنگری سیاست‌های پردیس‌های دانشگاهی

معاون آموزشی وزیر علوم گفت: اساسی‌ترین دلیل بازنگری سیاست‌های پردیس‌های دانشگاهی، دور شدن آن‌ها از مأموریت اصلی خود است.

مجتبی شریعتی نیاسر در گفتگو با مهر درباره ساماندهی پردیس های دانشگاهی گفت: سیاست فعالیت پردیس‌های  دانشگاهی در دوره جدید در دست بازنگری است.

وی ادامه داد: امیدواریم که به جمع بندی مطلوبی دست یابیم تا پردیس‌ها بتوانند به خدمات خود ادامه دهند، آنچه مسلم است این است که پردیس‌ها باید بستر مناسبی باشند برای توسعه تعاملات بین المللی و گسترش خدمات علمی به بخشی از جامعه که به دلایل مختلف ممکن است نتوانند در مجتمع های مرکزی دانشگاه‌ها ورود پیدا کنند.

معاون آموزشی وزارت علوم افزود: در واقع ما در حال تدوین راهکار قانونی هستیم تا این پردیس ها بتوانند براساس ماموریت اصلی که از ابتدا برای آنها تعریف شده به فعالیت خود ادامه دهند.

وی درباره اینکه آیا امکان توقف پذیرش دانشجو دراین پردیس ها وجود دارد، گفت: خیر، به اعتقاد من پردیس‌ها خوب است که گسترش یابند، مشروط بر اینکه روی ریل خود و با ماموریت خود فعالیت کنند.

شریعتی نیاسر ادامه داد: عامل مهمی که باعث شده ما در سیاست فعالیت پردیس ها بازنگری داشته باشیم، این بود که بعضا این پردیس ها از ریل و ماموریت خود خارج شده بودند.

وی افزود: امیدواریم بتوانیم فعالیت این پردیس ها را اصلاح کنیم تا به فعالیت خود ادامه دهند، به هرحال ایجاد پردیس ها، گام خوبی بود که برداشته شده و در برنامه چهارم و پنجم توسعه نیز به آن اشاره شده است.

معاون آموزشی وزارت علوم افزود: دستگاه آموزش عالی باید نظارت جدی تر بر مراکز اقماری تحت عنوان پردیس ها که توسط دانشگاه‌های خوب کشور تاسیس می شوند داشته باشد تا در مدار خود ادامه فعالیت دهند.

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
نسیم
نسیم

کسی میدونه کار بازبینی ب کجا رسیده؟

مسعود
مسعود

سلام من هم باعلی اقا موافق نیستم
درهیچ جا قبول نشدم
وقیاس ازاد با سراسری و پیام نور کاملا اشتباه هست!!

پوريا
پوريا

خودمم كنكوري دكتري هستم،به نظرتون دانشگاه ازاداينقد پذيرش كنه و اشباع كنه دكتري رو خوبه؟

مدیریت A
مدیریت A

دوستان عزیز سلام – من واحد کرمان رو با5 نفر اختلاف مردود شدم احتمال اینکه دعوت کنند هست یاخیر ؟

رسول
رسول

دعوت نداره. همینه دیگه

علی
علی

شبانه و پردیس و پیام نور و غیرانتفاعیها ظرفیتی معقولی در دکتری دارند.
در رشته حسابداری کل ظرفیت (روزانه، شبانه، پردیسه و پیام نور و غیر انتفاعیها) در مجموع 40 نفر است
اما آزاد با دو بار تکمیل تا کنون بیش از 1200 نفر پذیرش داشته است یعنی بیش از سی برابر کل دانشگاه های دیگر خواهشا جلوی آزاد را بگیرید.

علیرضا - مدیریت منابع انسانی
علیرضا - مدیریت منابع انسانی

من امسال در هیچ دانشگاهی قبول نشدم . ولی علی آقا حرف شما رو قبول ندارم

پوريا
پوريا

من خودمم جايي در نيومدم،ولي واقعا ازاد شورشو در اورده،دكتري همه رشته ها رو داره اشباع ميكنه،دولتي هم روند بدي در پيش گرفته

صالح
صالح

من امسال در هیچ دانشگاهی قبول نشدم . ولی علی آقا حرف شما رو قبول ندارم

محمد
محمد

متاسفانه به نظر میرسه کسی به حرف ما اهمیت نمیده