امروزچهارشنبه ششم بهمن ماه 1395 است؛ روزی با فاصله دقیقاً یک ماهه تا آزمون دکتری تخصصی!

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

امروز از آن روزهایی است که به هیچ‌وجه نمی‌شود نادیده‌اش گرفت. یک روز مهم که شاید بزرگ‌ترین ویژگی‌اش هشدار باشد! یک هشدار اساسی به آن‌هایی که هنوز قضیه را آن‌طور که باید و شاید جدی نگرفته‌اند. یک هشدار اساسی به آن‌هایی که هنوز کنکور همه زندگی‌شان نشده است. یک هشدار اساسی به آن‌هایی که فکر می‌کنند هنوز زمان زیادی تا کنکور باقی مانده است.

ششم بهمن از راه رسید و فاصله‌مان تا کنکور دکتری یک ماهه شد. یک ماه کم‌ترین فاصله زمانی است که می‌توان امیدوار بود با جدی گرفتن آن تأثیر مثبتی در نتایج کنکور ایجاد شود. اگر خدای ناکرده هنوز موضوع را جدی نگرفته‌اید، لطفاً دیگر دست بردارید و شروع کنید. یک همت اساسی کنید و به وسط میدان بروید.

بگذارید کنکور همه زندگی شما را فرا بگیرد. نگران نباشید. با یک ماه کنکوری‌شدن هیچ مشکلی برای زندگی‌تان پیش نخواهد آمد. باید زندگی کاری و شخصی‌تان کنکوری شود. تا جایی که می‌توانید و مشکلی برایتان ایجاد نمی‌شود مرخصی بگیرید و به کنکورتان برسید. رفت‌و‌آمدهای خانوادگی را به حداقل برسانید و قرارهای شخصی‌تان را بگذارید برای بعد از این یک ماه. خلاصه فکر و ذکرتان در این یک ماه آخر، کنکور باشد و بس.

مراقب تلفن‌های همراهتان هم باشید. نگذارید وقت زیادی از شما بگیرند. فضای مجازی و سرگرمی‌های آن بعد از این یک ماه هم هستند. تقریباً هم هیچ تغییری نکرده‌اند. تا می‌توانید زمانی که تلفن همراه و فضای مجازی از شما می‌گیرد را کم کنید. با خودتان قرار بگذارید به صورت پیش‌فرض آفلاین باشید، مگر این که کار واجبی پیش آمده باشد.

ماه آخر با بقیه ماه‌ها فرق دارد. ساعت‌های باارزش تری دارد و لحظه‌هایی مهم تر. مطالبی که این یک ماه آخر می‌آموزید کمتر از مطالب قبلی فراموش می‌شود و چون معمولاً زودتر هم مرور می‌شوند ماندگاری بیشتری هم دارند. پس این یک ماه را تا می‌توانید بخوانید و خوانده‌های قبلی را هم مرور کنید.

ساعات مطالعه‌تان را تا جای ممکن افزایش دهید. 8 تا 10 ساعت درس خواندن برای آن‌هایی که شاغل نیستند عدد زیادی نیست. اگر انگیزه قوی داشته باشید، که باید داشته باشید، می‌توانید این مقدار مطالعه داشته باشید. البته بیشتر از این درس خواندن هم برای یک ماه کار چندان سختی نیست.  فقط کافی است به این فکر کنید که این یک ماه هم به سرعت برق می‌گذرد و تمام خواهد شد. مثل یک ماه‌های آخر کنکورهای قبلی عمرتان. به این فکر کنید که بعد از این یک ماه باز زندگی عادی جریان خواهد داشت و همه چیزهایی که خود را یک ماه از آنها محروم کرده بودید، دوباره در دستانتان خواهد بود. پس همین حالا نگاهتان را به این روزهای آخر عوض کنید و با همتی صدبرابر گذشته بچسبید به کنکورتان.

برایتان آرزوی موفقیت داریم.

اینستاگرام آزمون دکتری