رئیس دانشگاه علم و صنعت با اشاره به توسعه تحصیلات تکمیلی گفت: در حال حاضر در بخش توسعه تحصیلات تکمیلی وضعیت رضایت‌بخشی داریم و تمام دانشگاه‌های دولتی، غیردولتی و دانشگاه آزاد در این زمینه تأثیر داشته‌اند.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

محمدعلی برخورداری رئیس دانشگاه علم و صنعت در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس با  بیان اینکه تحصیلات تکمیلی در کشور ما از مقطعی پس از انقلاب آغاز شد، گفت: در حال حاضر در بخش توسعه تحصیلات تکمیلی به جایی رسیدیم که به اندازه کافی دانشجو داریم و وضعیت ما در این بخش رضایت‌بخش است.

وی افزود: البته آمایش مدونی هنوز در رابطه با تحصیلات تکمیلی صورت نگرفته و ما نمی‌دانیم چقدر دانشجو در این بخش نیاز داریم، ولی دانشگاه آزاد و دانشگاه‌های دیگر نیز کمک کردند تا وضعیت تحصیلات تکمیلی از نظر کمیت به حد رضایت‌بخش برسد ولی باید طرح آمایش مشخصی داشته باشیم تا میزان نیازمان را بدانیم.

برخورداری با اشاره به توسعه تحصیلات تکمیلی در کشور گفت: البته اگر دانشگاه آزاد و دانشگاه‌های دیگر نبودند در حال حاضر از نظر کمیت به این میزان دانشجو در مقطع تحصیلات تکمیلی نمی‌رسیدیم در حالیکه در حال حاضر فارغ‌التحصیلان بسیاری در این بخش داریم.

رئیس دانشگاه علم و صنعت در رابطه با نقش دانشگاه‌ها در توسعه بخش دانش‌بنیان نیز اظهار داشت: تداخل دانشگاه و صنعت در حال رخ دادن است و شرکت‌های دانش‌بنیان ترکیبی از دانشگاه و صنعت هستند و موضوع ارتباط صنعت و دانشگاه که سال‌هاست به دنبال آن هستیم، در حال نتیجه دادن است ولی باید منتظر باشیم تا نتیجه آن را ببینیم.

وی گفت: تمام دانشگاه‌ها اعم از دانشگاه‌های دولتی، غیردولتی و دانشگاه آزاد تلاش می‌کنند تا بخش دانش‌بنیان به توسعه برسد.

اینستاگرام آزمون دکتری