کنکور دکتری تخصصی سال ۱۳۹۶، ساعت ۸ صبح روز جمعه ششم اسفند ماه در حوزه‌های امتحانی درج‌شده بر روی کارت شرکت در آزمون داوطلبان برگزار می‌شود.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، بنا بر اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، آزمون کلیه داوطلبان صبح روز جمعه 6 / 12 / 95 برگزار می شود، فرآیند برگزاری آزمون از ساعت 8:00 (هشت) صبح آغاز می گردد. درهای ورودی حوزه های امتحانی رأس ساعت 7:30 (هفت و سی دقیقه) بسته خواهد شد، لذا از ورود داوطلبان پس از بسته شدن در سالن های امتحانی ممانعت بعمل خواهد آمد.

محل برگزاری آزمون بر روی کارت شرکت در آزمون درج گردیده است: لذا داوطلبان لازم است منحصراً به حوزه امتحانی مربوط که بر روی کارت شرکت در آزمون آنان درج شده مراجعه نمایند. بدیهی است چنانچه به هر دلیل در ساعت مقرر در حوزه امتحانی حضور نداشته باشند از ورود آنان به حوزه ممانعت بعمل خواهد آمد، همچنین توصیه می شود محل برگزاری آزمون و مسیر تردد خود را یک روز قبل از تاریخ اجرای آزمون شناسایی نمایند.

در جلسه آزمون برای درج پاسخ سوالات، به کلیه داوطلبان به همراه بسته حاوی دفترچه سوال که توضیحات آن در بند «ج» درج شده است، یک پاسخنامه داده خواهد شد که در مستطیل بالای پاسخنامه نام خانوادگی، نام، شماره داوطلب، کد و نام رشته امتحانی وی در آزمون ورودی دوره دکتری (نیمه متمرکز) سال 1396 درج شده است.

داوطلب به محض دریافت بسته مربوط و قبل از بازنمودن، ابتدا باید شماره داوطلبی و مشخصات مندرج بر روی آن را با شماره داوطلبی مندرج بر روی صندلی و همچنین مندرج در کارت شرکت در آزمون خود مقایسه کند تا مطمئن شود بین آنها هیچ اختلافی نیست و در صورت مشاهده تفاوت، بیدرنگ موضوع را به نزدیکترین مراقب در جلسه آزمون اطلاع دهد و موضوع را دنبال کند تا اختلاف برطرف شود.

پس از اطمینان از صحت مندرجات بسته حاوی سوال و پاسخنامه لازم است در زمان مقرر و با اعلام بلندگو اقدام به بازنمودن پوشش پلاستیکی نموده و با خارج نمودن پاسخنامه امتحانی و دفترچه سوال، کد دفترچه سوال را با کد درج شده در قسمت بالای پاسخنامه مقایسه نموده و در صورت مشاهده اختلاف موضوع را به نزدیکترین رابط یا مراقب اطلاع دهد، سپس مشخصات خود را در ذیل پاسخنامه و بر روی جلد دفترچه سوال درج و محل مربوط را امضاء نماید. لازم به توضیح است عدم تکمیل جدول ذیل پاسخنامه به منزله عدم حضور داوطلب در جلسه آزمون تلقی خواهد شد.

در مستطیل بالای پاسخنامه مطلقاً چیزی نباید نوشت یا علامتی گذاشت، به غیر از محل های مشخص شده در روی پاسخنامه از نوشتن و یا علامتگذاری در سایر محل ها جداً خودداری شود، در غیراینصورت فرد به عنوان متخلف معرفی و برابر قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم در آزمون های سراسری با وی رفتار خواهد شد.

داوطلب باید محل مخصوص جوابی را که در پاسخنامه برای هر سوال در نظر میگیرد فقط به وسیله مداد سیاه نرم پررنگ (نه خودکار، نه مداد کپی و . . .) پرکند. چون پاسخنامه به وسیله ماشین علامت خوان تصحیح می شود از کثیف کردن، تاکردن و یا گذاشتن هرگونه علامت و یا اثری بر روی آن خودداری گردد.

برای هر پاسخ صحیح سه (3) نمره مثبت و به منظور خنثی کردن  پاسخ های حدسی و یا تصادفی برای هر پاسخ غلط یک (1) نمره منفی منظور خواهد شد. بنابراین به داوطلبان توصیه می شود اگر پاسخ صحیح سوالی را اصلاً نمی دانند به آن سوال جواب ندهند، زیرا به سوال های بدون جواب نمره منفی و یا مثبت تعلق نمی گیرد و اگر به سوالی بیش از یک پاسخ داده شود همه پاسخ ها، غلط محسوب خواهد شد و به آن سوال یک نمره منفی تعلق خواهد گرفت.

تذکر خیلی مهم: داوطلبان گرامی لازم است مستطیل های مربوط به گزینه انتخابی خود را در پاسخنامه با مداد سیاه نرم پررنگ بطور کامل سیاه (مشکی) کنند. بدیهی است درصورتیکه قسمتی از مستطیل مورد نظر به صورت کامل سیاه نشده باشد در این مورد مسئولیت به عهده داوطلب خواهد بود.

اینستاگرام آزمون دکتری