مصاحبه‌های آزمون دکتری تخصصی سال ۱۳۹۶ دانشگاه آزاد اسلامی به صورت استانی برگزار خواهد شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

دکتر مجتبی علوی‌فاضل در گفت‌وگو با خبرگزاری آنا درباره برنامه‌ریزی‌های انجام مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی به صورت استانی گفت: «حسب تدبیر دکتر نوریان مصاحبه‌ها به صورت استانی برگزار می‌شوند. سیاست تمرکززدایی در دانشگاه یکی از برنامه‌های دکتر نوریان بوده است، ایشان تاکید داشته‌اند که تا حد امکان اختیارات را از سازمان مرکزی به استان‌ها واگذار و به بدنه دانشگاه اعتماد کنیم تا بتوانیم سیستم پاسخگویی و خدمات‌رسانی شایسته‌تری را به دانشجویان داشته باشیم. بر همین اساس مقرر شد انجام مصاحبه دعوت‌شدگان به مصاحبه دوره دکتری تخصصی سال ۹۶ غیرمتمرکز برگزار شود، به این معنی که هر مرکز استان، متولی برگزاری جلسات مصاحبه رشته‌های مختلف واحدهای آن استان باشد.»

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: «اتفاق دیگری که برای اولین بار افتاده است، این است که یک داوطلب براساس اولویت‌های انتخابی و نمره‌ای که در آزمون کتبی کسب کرده است، به جای اینکه فقط در یک مصاحبه شرکت کند، ممکن است در چند محل واجد شرایط دعوت به مصاحبه شده باشد و در اصل برای شرکت در مصاحبه می‌تواند به چند استان مراجعه کند. برای مثال اگر داوطلبی از مجموع کدرشته‌های انتخابی خود، در ۸ کدرشته به مصاحبه دعوت شده باشد، می‌تواند به دلخواه خود در هر ۸ محل برای مصاحبه شرکت کند. طبیعی است که این امکان مقایسه بهتر داوطلبان را فراهم می‌کند.»

او افزود: «استان‌ها در ۸ گروه به صورت متمرکز تقسیم‌بندی شده‌اند و طوری برنامه‌ریزی شده است که داوطلبان با زمان مناسب و بدون هیچ مشکلی بتوانند بین استان‌ها جابه‌جا شوند. این کار به انتخاب بومی داوطلبان کمک می‌کند و هزینه سفر و بعد مسافت و زمان نیز در نظر گرفته شده است. امیدواریم از این طریق هم رضایت‌مندی داوطلبان افزایش پیدا کند و هم استان‌ها بتوانند مصاحبه‌های شایسته‌ای را انجام دهند و به اعتماد ریاست دانشگاه پاسخ دهند.»

به گفته علوی‌فاضل براساس برنامه‌ریزی‌های دانشگاه آزاد اسلامی، مصاحبه‌های دوره دکتری از نیمه تیر آغاز می‌شود و طبق برنامه زمان‌بندی که متعاقبا اعلام می‌شود، داوطلبان می‌توانند برای انجام مصاحبه به مرکز استان مربوطه مراجعه کنند.

رئیس مرکز هماهنگی امور استان‌ها در ادامه گفت: «امیدواریم براساس این تصمیم ریاست دانشگاه هم سرعت کار افزایش پیدا کند، هم رضایت‌مندی داوطلبان و هم عدالت در انتخاب بهترین‌ها بیشتر شود و این برنامه‌ای است که دانشگاه در پیش گرفته و برای اولین بار است که اجرا می‌کند و مطمئنا به تلاش همکاران استانی و نظارت مناسب رئیس استان نیاز دارد، هرچند که نمایندگانی از معاونت آموزشی و مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی بر روی انجام مصاحبه‌ها و حوزه‌های مختلف نظارت مناسب را خواهند داشت. البته در دانشگاه‌های دولتی هم چنین روندی دنبال می‌شود و ما هم امیدواریم که نتایج نهایی را هم‌زمان و هماهنگ با سازمان سنجش اعلام کنیم.»

اینستاگرام آزمون دکتری