حدود ۷۰۰ نفر در دوره‎های روزانه و بیش از ۱۲۰۰ نفر در دوره‎های شهریه‎پرداز در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دکتری نیمه‌متمرکز سال ۹۶ پذیرش خواهند شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، انتخاب رشته مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دکتری (ph.d) نیمه‌متمرکز سال ۹۶ دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور از روز یکشنبه ۱۶ مهر آغاز شده و متقاضیان می‌توانند تا روز شنبه ۲۲ مهر، براساس شرایط و ضوابط و علاقه‌مندی خود، حداکثر ۱۵ کدرشته انتخابی را از کدرشته‌محل‌های ارائه شده انتخاب کنند.

طبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، نتایج مرحله تکمیل ظرفیت تا ۱۵ آبان از طریق سامانه اطلاع‌رسانی این سازمان اعلام می‌شود. اما نگاهی به ظرفیت‌های پذیرش در این مرحله نشان می‌دهد که در مرحله تکمیل‌ظرفیت آزمون دکتری سال ۹۶، در مجموع حدود ۱۹۰۰ نفر جذب می‌شوند که شامل ۷۰۳ نفر در دوره‌های روزانه و بیش از ۱۲۰۰ نفر در دوره‌های نوبت‌دوم، دانشگاه‌های پیام‌نور، غیرانتفاعی و پردیس‌های خودگردان است.

داوطلبانی که در دانشگاه‌های پیام‌نور، مراکز غیرانتفاعی، نوبت‌دوم دانشگاه‌های دولتی و پردیس‌های خود‌گردان پذیرفته می‌شوند ملزم به پرداخت شهریه مشخص شده از سوی دانشگاه هستند.

در جدول‌های زیر تعداد ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها در گروه های آزمایشی مختلف در دوره روزانه مرحله تکمیل ظرفیت آمده است:

 گروه آزمایشی

ظرفیت روزانه

 علوم انسانی  ۱۲۷
علوم پایه   ۱۷۶
 فنی و مهندسی ۲۵۹
 کشاورزی  ۱۱۹
هنر   ۴
 دامپزشکی ۱۲ 
زبان ۶

اینستاگرام آزمون دکتری