مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری  هم آموز

انتخاب رشته حدود ۱۵هزار داوطلب در مرحله تکمیل ظرفیت دکتری ۹۶

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از انتخاب رشته حدود ۱۵هزار داوطلب در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دکتری ۱۳۹۶ سراسری خبر داد.

دکتر حسین توکلی در گفت و گو با ایسنا با اعلام این مطلب اظهار کرد: اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره ظر فیت‌های جدید و یا تکمیل ظرفیت برخی از کد رشته محل‌های تحصیلی آزمون ورودی دکتری نیمه متمرکز سال ۹۶ از بعدظهر روز  گذشته ۱۷ مهرماه جاری بر روی سایت  این سازمان به نشانی www.sanjesh.org منتشر شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: کلیه داوطلبانی که درجلسه آزمون دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۶ حاضر بودند، ضرورت دارد با توجه به ضوابط مندرج در اطلاعیه منتشره ۱۲ مهرماه سال جاری، در صورت علاقه‌مندی و وجود رشته های تحصیلی مربوط به رشته امتحانی آنها در ردیف رشته محل‌های جدید می‌توانند با توجه به اطلاعیه ۱۲ مهرماه و اطلاعیه روز  گذشته ۱۷ مهرماه نسبت به انتخاب کد رشته محل‌های تحصیلی مربوطه برای تکمیل ظرفیت اقدام کنند.

دکتر توکلی گفت: افرادی که قبلا در مرحله تکمیل ظرفیت انتخاب رشته نموده اند نیز می توانند در صورت وجود رشته‌های مربوط به رشته امتحانی آنها نسبت به ویرایش و اصلاح تکمیل ظرفیت خود اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش کشور در پایان اشاره کرد: تا ساعت ۸:۳۰ صبح امروز سه شنبه ۱۸ مهرماه سال جاری تعداد ۱۴ هزار و ۹۱۸ داوطلب در آزمون دکتری انتخاب رشته کردند.

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
saber
saber

سلام
هرچند حق همه شرکت کنندگان در کنکور پذیرش در رشته مورد علاقه و بر اساس شایستگی است> اما تغییر شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت و خالی ماندن ظرفیت محل هایی که قبلا دانشجو در آن قبول شده از هیچ منطقی پیروی نمی کند. شاید بهترین راهکار ادامه روند قبلی و ممنوعیت قبول شدگان نهایی در این مرحله بود تا شرایطی پیش نیاید که سازمان سنجش مدام از افزایش متقاضیان خبر دهد: تا حالا بیش از ۱۵ هزار نفر برای اشغال حدود ۱۸۰۰ صندلی!!

عدالت
عدالت

به نظر من این تصمیم عادلانه است چون یه دانشجوی مستعد و زرنگ که سطحش در حد دانشگاه های رتبه اوله می تونه شانس دوباره داشته باشه که ممکنه قبلا این امکان و ظرفیت خالی نبوده که بتونه شرکت کنه ولی الان اون دانشگاه درجه اول تکمیل ظرفیت داده. پس حقشه که ثبت نام کنه

محمد
محمد

سلام.
خوب پس تکلیف حقی که ضایع کرده چیه؟
در صورتی حق با شما بود که جای خالی ایجاد شده در این مرحله و با حق استفاده همه مثل حقی که شما برای خودتون میدونیر پر بشه.
یادتون باشه که این فضا و هزینه ها بیت المال و متعلق به همه است نه به دانشگاه و فرد خاص که هر طور دلش بخواد با اون رفتار کنه

itm96
itm96

…………… با سلام خدمت دوستان رشته امتحانی من مدیریت IT بوده که دارای دو گرایش می باشد ودر واحدهای تهران ، قزوین ، نجف آباد اصفهان ، قشم و امارات پذیرش داشته است من در اصفهان و فقط در گرایش دوم مصاحبه دادم که رتبه ام شد ۱۷ و رتبه آخرین فرد قبول هم ۱۵ بودش یعنی یک نفر جلو من بوده و با اخرین نفر دو رتبه فاصله داشتم . حالا که کارنامه تکمیل ظرفیت منتشر شده رتبه من ۴ شده و رتبه آخرین فرد قبول ۳ بوده است . دوستان که مطلع اند بفرمایند این یعنی چه که… ادامه نظر»

مالی قم
مالی قم

سلام

اون رتبه شما در مرحله اول ارتباطی با این مرحله ندارد و الان شما در بین کسانی رتبه بندی شده اید که در این مرحله اصفهان را اتخاب کرده اند و یقینا کسانی که قبلا در واحدهای دیگر اصفهان انتخاب واحد کرده اند در این مرحله اصفهان را انتهاب کرده اند.

فرشته نجات / فلسفه
فرشته نجات / فلسفه

انتخاب رشته پذیرفته شدگان نهایی با چه منطقی؟!

آرمین
آرمین

به این دلیل که همه بتوانند در رشته محلهای جدید بروند مصاحبه. مثلا من در دوره اول به دانشگاه امیرکبیر دعوت نشدم و دانشگاه پایینتر قبول شدم ولی حالا دوست دارم اونجا را هم برم تا شاید قبولی کنند.

محمد
محمد

سلام.
خوب پس تکلیف حقی که ضایع کرده چیه؟
در صورتی حق با شما بود که جای خالی ایجاد شده در این مرحله و با حق استفاده همه مثل حقی که شما برای خودتون میدونیر پر بشه.
یادتون باشه که این فضا و هزینه ها بیت المال و متعلق به همه است نه به دانشگاه و فرد خاص که هر طور دلش بخواد با اون رفتار کنه