مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری  هم آموز

شروع انتخاب‌رشته تکمیل‌ظرفیت دکتری ۹۶

انتخاب‌رشته مرحله تکمیل‌ظرفیت آزمون دکتری تخصصی سال ۱۳۹۶ دانشگاه‌های سراسری آغاز شد.تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 96 - 97

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در گفتگو با خبرگزاری مهر گفت: جزئیات تکمیل ظرفیت آزمون ورودی دکتری نیمه متمرکز سال ۹۶ بر روی سایت سنجش  به نشانی www.sanjesh.org  منتشر شده است و در این مرحله یک هزار و ۸۱۶ نفر در ۸۷۵ کدرشته محل پذیرفته می‌شوند.

حسین توکلی افزود: مهلت ثبت نام برای تکمیل ظرفیت آزمون ورودی کتری نیمه متمرکز سال ۹۶ از امروز ۱۶ مهرماه آغاز می شود و داوطلبان تا روز شنبه ۲۲ مهرماه فرصت دارند نسبت به انتخاب ۱۵ کدرشته محل در مرحله تکمیل ظرفیت این آزمون اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: با توجه به اینکه‌ برخی از دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی برای‌ پذیرش‌ دانشجو در مقطع دکتری «Ph.D» اعلام ظرفیت‌ جدید کرده اند و یا ظرفیت برخی از کدرشته‌ محل‌های تحصیلی آزمون تکمیل نشده است، مرحله تکمیل ظرفیت برای این آزمون انجام می گیرد.

وی تاکید کرد: کلیه داوطلبانی که در آزمون ورودی‌ دوره دکتری «Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال ۱۳۹۶ ثبت نام و شرکت کرده اند و با توجه به کارنامه آزمون دارای نمره کل مثبت هستند، می توانند، براساس ضوابط و شرایط مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون دکتری ۹۶ (شماره یک) و دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره ۲) آزمون دکتری ۹۶ و همچنین اطلاعیه‌های سازمان سنجش نسبت انتخاب رشته اقدام کنند.

توکلی گفت: گزینش‌ نهایی‌ در هر یک‌ از کدرشته‌های تحصیلی‌ اعلام شده در این اطلاعیه، مطابق‌ شرایط و ضوابط مندرج‌ در دفترچه های راهنمای شرکت در آزمون و انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره ۱ و ۲) و اطلاعیه‌های قبلی آزمون‌ مذکور انجام‌ خواهد شد.

وی یادآور شد: نتایج معرفی شدگان چند برابر ظرفیت هر یک از کدرشته محل‌های مندرج در این اطلاعیه در تاریخ دوشنبه ۱۵ آبان ۹۶ از طریق سایت اینترنتی این سازمان برای انجام مراحل مصاحبه دانشگاه‌ها اعلام خواهد شد.

دانلود دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری ۹۶ سراسری

 

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
الي
الي

سلام دوستان من رشته ام معماری ه میخوام مرمت کرج و بزنم ولی پیغام میده کد رشته امتحانی پذیرش ندارد. منظور چیه ؟ کسی میدونه

مديريت اموزشي پگاه
مديريت اموزشي پگاه

سلام من پارسال توی مصاحبه شرکت کردم اما بعدش پذیرفته نشدم.میشه امسال با همون رنبه و تراز پارسالم که ماله دانشگاه آزاد بود امسال تکمیل ظرفیت شرکت کنم؟؟؟لطفا کسی میدونه کمک کنه

امیدوار
امیدوار

اخه با چه منطقی این حرف رو میزنید؟؟؟ خودتون میگید پارسال ربطش به امسال چیه؟؟

مینا
مینا

با سلام.اگر اکنون مشغول به تحصیل در نوبت شبانه باشیم و در تکمیل ظرفیت در نوبت روزانه پذیرفته شویم.ایا دانشگاهی که اکنون در آن مشغول به تحصیل هستیم ما را جریمه مالی می نماید؟و حساب ۷۵۰۰شهریه ای که دادیم چه میشود؟سپاس گزارم

ملیکا
ملیکا

سلام

هیچی
پریده دیگه
پارسال دوست من همینطوری شد

پولش رفت

sina
sina

سلام

آیا مصاحبه در پیام نور تهران سخت تر از پردیس و شبانه می باشد؟
تقریبا با چه رتبه ای می توان در رشته آمار در پیام نور تهران قبول شد؟

با تشکر

سپیده
سپیده

سلام

نه اصلا اینطور نیست

اونا خیلی سخت تر از پیام نوره

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

پردیس و شبانه کدام دانشگاه؟اگه منظور دانشگاه سطح ۴ است پیام نور تهران سخت تره-اگه دانشگاه سطح ۱و ۲ است،مصاحبه پیام نور از پردیس و شبانه آن دانشگاهها آسانتره-اگه پیام نور مرکز استان در شهرستان باشد نسبت به پردیس و شبانه شهرستان آسانتره-

محمد
محمد

پیام نور پیام نورهردیگه.
تهران و شهرستان نداره.
در دفترچه هم مجژا نیست.

sina
sina

پیام نور تهران نسبت به پردیس شهرستان مانند شاهرود.

دکتری
دکتری

رشته هایی که تو دفترچه نیست یعنی تکمیل ظرفیت ندارن????اگه سوال داشته باشیم به کجا باید تماس بگیریم

مربی
مربی

اسامی نهایی تکمیل ظرفیت کی اعلام میشه؟ یعنی تا قبل آذر میتونن جمع بندی کنند.

مربی
مربی

سلام. چرا دانشگاهها تراز را اعلام نمیکنند خیالمان راحت بشه. من ترازم ۳۳۵۰ مجاز تمام دوره ها بودم ولی دعوت به مصاحبه نشدم. رشته مدیریت بازرگانی

مهدی
مهدی

کسی میدونه چرا دانشگاه امام حسین هیچ رشته ای رو تکمیل ظرفیت اعلام نکرده؟

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

قابل توجه عزیزانی که اعتبار دانشگاهها را به شهریه و پول می بخشند-آموزش رایگان و غیر رایگان هیچ تأثیری بر تغییر کیفیت یک دانشگاه مادر و خوب ندارد.همه دانشجوی آن دانشگاه محسوب می گردند.همه مدارک در همه دوره ها رسمیت دارد-ولی اگه فرضاً کسی از دانشگاه میبد دوره روزانه مدرک دکتری گرفته باشه با کسیکه دانشگاه تهران دوره پردیس خودگردان یا پردیس بین المللی مدرک گرفته باشه،یکی است و یا اعتبار دانشگاه میبد بالاتره -اگه به خارج از کشور عزیمت کنند و بگویند من دانشگاه تهران و اون یکی بگوید دانشگاه میبد،اهمیت بین المللی کدام روشنتره؟ خودتان قضاوت کنید!!!!!!!!!!مطمان باشید… ادامه نظر»

به جغرافیا و برنامه ریزی
به جغرافیا و برنامه ریزی

سلام. جناب شما چرا دید منفی دارید؟ تهران قبول شدی خوب برو درست رو بخون. بقیه رو زیر سوال نبر. من دانشجوی ترم سوم دکتری ازاد میبد هستم. ابن روزا سواد حرف اول رو میزنه نه محل گرفتن مدرک. پس توهین نکنید. میشناسم کسایی که دانشگاه علامه درس میخونن ولی هیچ بار علمی ندارن. تالیف کتاب ندارن. مقاله ندارن. دلشون به اسم دانشگاه خوشه.

به جغرافیا و برنامه ریزی
به جغرافیا و برنامه ریزی

از دورافتاده ترین شهر مدرک بگیر ولی باسواد باش. اون وقت می بینی که توی هوا میبرنت. ایده… مغز…ذهن خلاق…مهمه نه مهر فلان دانشگاه

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

تراز فقط جنبه رقابت در انتخاب رشته داره و حقی برای قبولی ایجاد نمیکنه-مهم حدنصاب قبولی دانشگاه است-مثلا دانشگاه تهران برای نویت دوم و پردیس خود حدنصاب قبولی را ۴۰ در نظر دارد با وجودیکه همه داوطلبان دانشگاه تهران در همه دوره ها بالای ۵۰ از ۱۰۰ کسب می کنند و این در حالی است که دانشگاه دولتی در دوره روزانه در شهرستانها یا سطوح پایین تر حدنصابشون از نوبت دوم و پردیس دانشگاه تهران کمتره،مثلا حدنصاب دانشگاه ارومیه در دوره روزانه امسال ۳۰بود-به سایت دانشگاه تهران و دانشگاه ارومیه مراجعه کنید و شیوه نامه هاشون را بخونید.مستنداً…

غياثى
غياثى

دوستان بین دانشگاه هاى پیام نور و پردیس هاى خودگران کدوم بهتر هست و اولویت داره؟

سپیده
سپیده

۱۰۰% پردیس بهتره

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

جناب پردیس یک دوره آۀموزشی است از دانشگاه مادر-ولی پیام نور یک دانشگاه مستقل است-حالا دانشگاه تربیت مدرس بالاتره یا پیام نور مرکز تهران

نفیس
نفیس

سلام من یه سوال داشتم هرکدوم از دوستان که اطلاع دارن پاسخ بدن.
کسی که در حال حاضر دانشجوی دکتری ست در تکمیل ظرفیت دانشگاه دیگه شرکت کنه اما پذیرفته نشه قبولی قبلیش پابرجا میمونه؟

___*سناتور*___"علوم سیاسی"
___*سناتور*___"علوم سیاسی"

بله

بهار
بهار

دوستان دانشگاه شاهد جزوِ دانشگاه های تحریمیه؟ برای اونور مدرکشو قبول دارن؟

ترلان
ترلان

سلام

خیر.مشکلی نداره

غیرقانونی
غیرقانونی

همه دانشگاه ها تو یه زمان معین بعد از مصاحبه ترازهاشونو به سازمان سنجش فرستادن. ولی چند تا از این دانشگاه های مادر به خاطر پر نشدن ظرفیتشون به جای اینکه تو تکمیل ظرفیت درخواست بدن تو همین ۲ هفته اخیر نامه زدن و ترازشونو پایین اوردن و به سازمان سنجش فشار اوردن که حتما بپذیره و براشون دانشجو بفرسته. در صورتی که اگه تکمیل ظرفیت میدادن همه میتونستن شانس دوباره داشته باشن. این بی عدالتیه…

م
م

شما تراز دانشگاهارو میدونید؟

لاله
لاله

این که گفتین خیلی بی انصافیه. سازمان سنجش نباید بپذیره. وقتی دانشگاه تو مهلت معین ترازشو تغییر نداده الانم نباید سازمان سنجش ازشون بپذیره. باید تو تکمیل ظرفیت دوباره درخواست بدن تا به قول شما همه بتونن شانسشونو امتحان کنن.

ترلان
ترلان

سلام

ایاشایع است.
اصلا اینطور نبوده و نیست

مگه دانشجو متعلق به سنجشه که هر کسی رو خواست بفرسته.

اون دانشگاهها در تکمیل ظرفیت بسادگی میتونن هر کیو خواستن
بپذیرن

همین حالا هم خیلی از دانشگاههای بزرگ مثل امیرکبیر و مشهد و تبریز و شیراز و تهران و بهشتی و علامه و صنعتی اصفهان دارن تکمیل ظرفیت میگیرن.
مثلا کدوم دانشگاهه که اینکارو نکرده؟

کامبیز
کامبیز

نه فکر نمیکنم شایعه باشه.ایشون راست میگن. الان یکی از دوستای من از این طریق پذیرفته شد همین دو روز پیش بهش خبر دادن. مثل اینکه دانشگاهشون ۲۹شهریور این درخواست تغییر تراز رو فرستاده. بعضی از دانشگاه ها برای اینکه زحمت دوباره مصاحبه رو دوششون نیفته این کار رو میکنن. غافل از اینکه حق کسانی دیگه ضایع میشه. البته سازمات سنجش هم نباید میپذیرفت تا همه تو شرایط برابر می تونستن شرکت کنن. هر چیزی باید تو زمان قانونی خودش انجام بشه از زمانش بگذره به نظر منم غیر قانونیه و اخلاقی نیست.

سپیده
سپیده

سلام

مگه میشه

پس نمره مصاحبه چی میشه؟
اینطوری که مصاحبه شده ها بسادگی اعتراض میکنن

مربی
مربی

امکان نداره. یعنی سلیقه ای هست؟

بی طرف
بی طرف

بله امکان داره. برادر من از این طریق پذیرفته شد ولی من پذیرفته نشدم. چون دانشگاه من و برادرم باهم فرق داره. اشتباه سازمان سنجش در این بوده که از بعضی از دانشگاه ها پذیرفته از بعضی نپذیرفته. اصلا از اساس پذیرش اینجور درخواستها زیر سواله. چرا بعد از مهلت قانونی از دانشگاهها می پذیرن. اگه این پذیرش درسته باید از همه بپذیرن.به نظر من سازمان سنجش که همیشه پرچمدار نظم و عدالت بوده باید از هیچ دانشگاهی نمی پذیرفت و اونا رو ملزم میکرد که تو تکمیل ظرفیت درخواست بدن.

Marzieh
Marzieh

سلام.من شماره پرونده و شماره داوطلبیمو میزنم میگه اطلاعات یافت نشد.مشکل میدونید از کجاس؟

ثریا
ثریا

یا یه چیزی رو اشتباه میزنید یا کپی پیست میکنید.
با دقت تایپ کنید

ايسان
ايسان

دوستان به نظرتون پیام نور شهر خودمون مثلا شیراز انتخاب بهتریه یا شبانه راه دورتر .به نظرتون کدومش منطقی هست؟

اقتصاد
اقتصاد

اگه شهر دیگه براتون مشکل نیست مسلمه صد درصد شبانه بهتر از پیام نوره

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

اگه شبانه تهران-اصفهان-تبریز-مشهد-اهواز-کرمان-یزد- باشه عالی است ولی در غیر این صورت پیام نور شیراز

مصطفی
مصطفی

نظر دوستان در مورد دانشگاه امام صادق چیه؟ به لحاظ اعتبار و جایگاه

محمد - نرم افزار
محمد - نرم افزار

احتمال قبولی در مصاحبه بسیار سخته!
اگه کسی قبول شه، نونش تو روغنه

مصطفی
مصطفی

دوستان کسی اطلاع داره زمان مصاحبه کی هست؟ یعنی چند روز بعد ۱۵ آبان؟

بيتا
بيتا

خوش به حالتون تو حقوق تراز زیر ٣٠٠٠ رسما هیچ شانسی نداشت تا الان که .

mohammad
mohammad

سلام من ترازم ۱۴۴۷ بود و دانشگاهی تراز ۱۹۸۰ برای مصاحبه گذاشته بود که دعوت نشدم به و الان برای رشته برق دو نفر رو تو تکمیل ظرفیت بر میدارن به نظرتون با توجه به تجارب سال قبل دعوت به مصاحبه میشم؟

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

دعوت شدن به مصاحبه مهم نیست.مهم قبولی است

مهنا
مهنا

با عرض سلام من دوباره واسم سوال پیش اومده با نمره کل ١۶۵١ و اخرین فرد مجاز ٢۶٨٩ احتمال داره من تو تکمیل ظرفیت قبول بشم اونم در دانشگاه شیراز یا دانشگاه خرم آباد یا دانشگاه اراک یا دانشگاه تبریز ممنون میشم اگه کسی میدونه جوابمو بده؟؟؟؟

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

برای نوبت دوم و پردیس دانشگاههای مزبور احتمال دعوت به مصاحبه دارید.ولی همه چیز تو دعوت به مصاحبه نیست.مهم قبولی در مصاحبه و بررسی سوابق است

کاظم 12
کاظم 12

سلام دوستان
تراز مثبت یعنی چه ؟ شامل کسانی که دعوت به مصاحبه نشدند هم میشود یا نه ؟ لطفا اطلاع دارید پاسخ دهید ممنون

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

یعنی افراد غیر مجاز هم میتونند به شرطیکه نمره بالای ۱ داشته باشند و منفی یا صفر نباشد انتخاب رشته کنند،ولی ممکنه تراز ۳۰۰۰ هم دعوت به مصاحبه در رشته هایی نشوند حتی برای پیام نور و غیرانتفاعی

دولتی زاهدان
دولتی زاهدان

ببخشید یعنی اول نوبت دوم بعد پردیس بعد روزانه و درآخر پیام نور انتخاب کنم ….ممنونم

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

بستگی داره نوبت دوم و پردیس کدام دانشگاه و روزانه کدام دانشگاه باشه-وضعیت مالی را هم باید در نظر بگیرید.من کلی گفتم-اونهایی که شهریه دادن براشون فرق نداره نوبت دوم یا پردیس دانشگاههای سطح یک را به روزانه دانشگاههای سطح ۲ و پایین تر ترجیح می دهند

ساناز
ساناز

سلام. میشه بفرمایید بر چه اساسی توصیه میکنید که پردیس دانشگاه های سطح یک از روزانه دانشگاه های سطح دو بهتر هستش؟ تراز روزانه دانشگاه های درجه سه هم از تراز پردیس دانشگاه های سطح یک بالاتر بود.

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

تراز فقط جنبه رقابت در انتخاب رشته داره و حقی برای قبولی ایجاد نمیکنه-مهم حدنصاب قبولی دانشگاه است-مثلا دانشگاه تهران برای نویت دوم و پردیس خود حدنصاب قبولی را ۴۰ در نظر دارد با وجودیکه همه داوطلبان دانشگاه تهران در همه دوره ها بالای ۵۰ از ۱۰۰ کسب می کنند و این در حالی است که دانشگاه دولتی در دوره روزانه در شهرستانها یا سطوح پایین تر حدنصابشون از نوبت دوم و پردیس دانشگاه تهران کمتره،مثلا حدنصاب دانشگاه ارومیه در دوره روزانه امسال ۳۰بود-به سایت دانشگاه تهران و دانشگاه ارومیه مراجعه کنید و شیوه نامه هاشون را بخونید.مستنداً…

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

انتخاب رشته بر حسب اهمیت دوره و سطح دانشگاه بدون در نظر گرفتن شهریه و وضعیت مالی :۱-روزانه دانشگاههای مختلف در تهران۲-روزانه دانشگاههای سطح یک در سایر شهرستانها(اصفهان-شیراز-مشهد-تبریز)نوبت دوم دانشگاههای سطح یک در تهران و پردیس دانشگاه تهران۳-پردیس دانشگاههای سطح یک در تهران۴-روزانه دانشگاههای سطح ۲ و۳ در شهرستالن-نوبت دوم و پردیس دانشگاههای سطح ۲و ۳- ۵-روزانه دانشگاه سطح۴ ۶-نوبت دوم دانشگاه سطح ۴-۷-پیام نور تهران-غیرانتفاعی تهران۸-پیام نور و غیرانتفاعی شهرهای بزرگ مثل اصفهان-مشهد-شیراز-۹-پیام نور و غیرانتفاعی مراکز استانها-۱۰-پیام نور سایر شهرستانها۱۱-غیرانتفاعی سایر شهرستانها

ترلان
ترلان

سلام

این حرفها کدومه

اگه میتونید حتما روزانه برید حالا هر جا بود
البته اگر پول براتون مهم نیست شبانه نزدیک بخودتون رو بزنید که عنوانش هم در مدرک درج نمیشه
البته روی ۱۰۰ میلیون هزینه حساب کنید

در آخر پردیس و جاهای دیگه

الی
الی

کسی میدونه با تراز ۸۴۰ میشه انتخاب رشته کرد؟امیدی هست اصلا؟

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

بستگی به ظرفیت و تعداد رقیبان یعنی ثبت نام کنندگان و انتخاب رشته کنندگان دارد.مثلا در رشته برق قدرت ۴نفر میخوان و ۱۲نفر ترازشون بالای ۳۵۰۰است،و سه برابر ظفیت پذیرش برای مصاحبه دعوت کنند،در نتیجه تراز زیر ۳۵۰۰دعوت به مصاحبه نمی شود!

دولتی زاهدان
دولتی زاهدان

سلام ببخشید سوال داشتم میخواستم بدونم ترتبیب روزانه و نوبت دوم و پیام نور و پردیس چگونه انتخاب کنم که خوب باشه البته با در نظر گرفتن نمره ام پایین باشه

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

معمولا ترتیب خاصی نیست-پردیس و نوبت دوم دانشگاه شهید بهشتی و سایر دانشگاههای برتر از روزانه شهرستانها اولویت بالایی داره-معمولا نوبت دوم و پردیس شهرستان بعد از روزانه شهرستان اولویت داره و پیام نور و غیرانتفاعی هم در آخر

ترلان
ترلان

سلام

فقط روی علاقه تون و امکانات مالی و خانوادگیتون انتخاب کنید.

اگر معذورات و محدودیتها ندارید انطوری:
روزانه
شبانه
پردیس
خودگران
غیر انتفاعی

پیام نورو هم که من اصلا موافق نیستم باز بستگی به شما داره

محسن
محسن

چرا معماری تو رشته ها نیست؟؟؟؟؟جز تکمیل نیست

*
*

سلام. وقت بخیر. تکمیل ظرفیت فقط برای کسانی هست که در سری اول به مصاحبه دعوت شده اند؟؟؟؟

آی سان
آی سان

نه.انتخاب رشته کنید شاید ترازها بیاد پایین.

سهرابی نیا
سهرابی نیا

سلام
آ آیا اولویت انتخاب دانشگاه و رشته تاثیری در دعوت به مصاحبه داره؟
با تشکر

ترلان
ترلان

سلام

خیر

سوگل
سوگل

همونطور که سناتور فرمودن ۱۵آبان نتایج اعلام میشه واسه این که اگه کسی قبول نشده اول آذر واسه امسال ثبت نام کنه.تا ۲۲ ثبت نام تکمیل ظزفیت هستش یکی دو روز بعد جواب میاد که چه کسانی کجا دعوت شدند. احتمالا مصاحبه ها از هفته بعد شروع میشه و ۱۵ ابان نتایج پذیرش نهایی اعلام میشه.

کیانوش
کیانوش

اگه دو خط آخر با دقت بیشتری خونده بشه متوجه میشین که در تاریخ ۱۵ آبان اسامی داوطلبین برای شرکت در مصاحبه اعلام میشه.نه نتایج نهایی

Ali
Ali

جواب نهایی ۱۵ آبان نیستش. جواب تکمیل ظرفیت ۱۵ میاد. زمان مصاحبه رو دانشگاه بعد اعلام اسامی ۱۵آبان میگه. زمان مصاحبه سالهای قبل کی بوده؟ دوستان خبر دارن؟

ادبیات
ادبیات

سلام. دوستان من شماره داوطلبی و شماره پرونده ام رو گم کردم. می شه از سنجش گرفتشون دوباره و اگر میشه باید چطور اقدام کنم؟ ممنون میشم اهل فن جواب بدن.

ثریا
ثریا

سلام
بله از قسمت ورود به قسمت پاسخگویی ابتدا ثبت نام کرده و سپس با دادن کد ملی و آزمون مورد نظرتون ظرف یکی دو روز جوابتون رو میدن.
شایدم توی این بازه زمانی زودتر جواب بگیرید.
عجله کنید.
اگر هم کارنامه قبلی تونو داشته باشید یا ثبت نام یا انتخاب رشته خلاصه هر کدوم از اینا میتونید اطلاعاتتون رو بگیرید

___*سناتور*___"علوم سیاسی"
___*سناتور*___"علوم سیاسی"

تو گرایش ما ۱۶ کد رشته اعم از روزانه-نوبت دوم و پردیس اعلام نیاز کردن که سعی کردم بر اساس علاقه ۱۵ کد رشته انتخابی رو به ترتیب پر کنم!

۱-(نوبت دوم) دانشگاه تهران
۲-(پردیس خودگردان)علامه طباطبایی
۳-(غیرانتفاعی)دانشگاه مفید قم
.
به نظرتون با رتبه ۴۱ سهمیه ایثارگران، میتونم امیدوارم به دعوت جهت مصاحبه باشم؟

ثریا
ثریا

سلام
بله حتما

___*سناتور*___"علوم سیاسی"
___*سناتور*___"علوم سیاسی"

سخته؛ ولی امیدوارم

سایه
سایه

سلام چرا دانشگاه آزاد شرکت نکردی

___*سناتور*___"علوم سیاسی"
___*سناتور*___"علوم سیاسی"

سایه خانم؛
سلام.
.
به این خاطر که من در انتخاب رشته اولیه دانشگاه آزاد فقط و فقط دانشگاه های حاضر شهر تهران رو انتخاب کرده بودم در گام اول به هیچ یک از کد رشته های انتخابیم در تهران دعوت نشدم واسه همین دیگه هیچ یک از دانشگاه های حاضر در دانشگاه ازاد (اعم از کرج-قم-شیراز-اهواز-اصفهان) رو هم نیاوردم؛
به طبع در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد، حق انتخاب رشته تکمیل ظرفیت نداشتم.

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

بله

ايسان
ايسان

دوستان به نظرتون من با تراز ١۶۵١ در رشته فیزیک احتمال داره به مصاحبه دعوت بشوم؟

ریحانه
ریحانه

بستگی به متقاضیان داره اگه تعدادمتقاضیان در یک شهر خاص کم باشه ممکنه تراز رو بیارن پایین روزانه به نظر من امکان داره ولی شبانه و پیام نور و غیرانتفاعی ان شاء الله که دعوت میشید
البته بستگی به رشته هم داره مثلا شیمی با این تراز شبانه و پیام نور و غیر انتفاعی هم دعوت شدند.

علی
علی

دوستان لطفا جواب بدین محدودیتی برای انتخاب رشته وجود داره؟ یعنی یه جایی دعوت شدم ولی نرم سال بعد محروم می شم؟

دکتری خصوصی
دکتری خصوصی

نه خیالتون راحت محروم نمیشین

___*سناتور*___"علوم سیاسی"
___*سناتور*___"علوم سیاسی"

علی اقا ؛
اگه شما به دانشگاهی دعوت به مصاحبه بشید اما به هر دلیل ممکن در روز و جلسه مصاحبه حاضر نشید، هیچ مشکلی برای شما ایجاد نخواهد شد!

مینا
مینا

سلام
دوستان لطفا میشه راهنمایی کنین منظور از تراز دقیقا چیه؟؟

ترلان
ترلان

سلام

تراز نمره شما در بین تمام داوطلبینه و نشونگر وضعیت علمی شماست و با رتبه فرق داره

رتبه نمیتونه نشانگر سطح سواد شما باشه بلکه تنها جایگاه شما رو نشون میده اما تراز نشون میده که شما تا چه حد به مطالب علمی مندرج در آزمون مسلط بودید.

ممکنه یه آزمونی خیلی سخت باشه و مثلا بین رتبه ۱ و ۱۰ خیلی تفاوت سطح باشه که رتبه اینو نشون نمیده اما تراز بخوبی اینو نشون میده

برای دانشگاهها تراز مهمه نه رتبه شما

بهار
بهار

دوستان لطفا راهنمایی کنید
من سری اول یه دانشگاه رو به مصاحبه دعوت شدم اما شرایط جوری شد که نشد برم. الانهمون دانشگاه رو دوباره زدم
حالا همون نمره کل مد نظرشون بوده دوباره همونه یا چیزی دیگه رو قبول دارن؟

___*سناتور*___"علوم سیاسی"
___*سناتور*___"علوم سیاسی"

اگه شما در مرحله اول انتخاب رشته به اون دانشگاه دعوت شدید؛
یقینا مجددا هم دعوت میشید؛
با توجه به اینکه معمولا دانشگاه های برای تکمیل ظرفیت خود از تراز اولیه ای که قبلا اعلام کرده بودن، باز هم کم و کمتر میکنن تا سیل بیشتری از داوطلبین رو بتونن در دایره دعوت به مصاحبه خودشون داشته باشن.
.

نازنین
نازنین

۱۵ ابان

Ali
Ali

با سلام و عرض ادب
دوستان زمان دعوت به مصاحبه رو میدونین کی هستش ؟

___*سناتور*___"علوم سیاسی"
___*سناتور*___"علوم سیاسی"

وقتی عصر ۱۵ آبان نتایج دعوت به مصاحبه ها بیاد؛
احتمالا از شنبه آینده یعنی بعد از ۲۰ آبان دانشگاه ها هم تاریخ دعوت به مصاحبشون رو هم اعلام میکنن!

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

نمرات بالای صفر را مثبت می گویند.یعنی غیر مجازین هم ممکنه انتخاب رشته کنند.

رتبه 15 ارشد راه که قبول نشده
رتبه 15 ارشد راه که قبول نشده

رفقا من رتبه امیرکبیر نیوردم یعنی حتی به مصاحبه دعوت نشدم اما الان برای تکمیل ظرفیت تونستم انتخابش کنم چی میشه به نظرتون اتوماتیک حذف میشه؟

زهرا
زهرا

نه دوست عزیز چرا اتوماتیک حذف بشه؟ اگر اختلاف تراز زیادی نداشتید و قبل از شما رتبه های خیلی بهتر انتخابش نکنن حتما دعوت به مصاحبه می شین. برای تکمیل ظرفیت ترازها از مرحله اول پایینتر اعلام می شه

اردشیر
اردشیر

ببخشید یه سوال.معمولا چقدر تراز نسبت به مرحله اول پایینتره؟من ۳۰۰ تا کم داشتم احتمال داره ایندفعه دعوت شم یا خیلی کمه احتمالش؟

زهرا
زهرا

آقا اردشیر بستگی به تقاضا برای رشته و صلاحدید هر دانشگاه و گروه هست. احتمال خیلی خیلی زیاد دعوت می شین.تا ١۵ آبان صبر کنین. 🙂

اردشیر
اردشیر

سپاس از محبت و توجهتون.امیدوارم.با آرزوی موفقیت برای شما 🙂

غياثى
غياثى

نمره کل مثبت یعنى چى؟؟!!

نا امیدد
نا امیدد

سلام و ادب
آیا اولویت انتخاب مهمه تو این انتخاب رشته یا فرقی نمیکنه کدونو اول بزنی؟

زهرا
زهرا

بله دیگه، اگه توی مثلا دو تا رشته حد نصاب اعلام شده دانشگاه رو در مصاحبه کسب کنین اونوقت اونی رو قبول می شین که اولویتش بالاتره براتون

زهرا
زهرا

اشتباه نوشتم دو تا رشته، یک رشته و دو دانشگاه منظورم بود

نا امیدد
نا امیدد

ممنونم زهرا خانوم