شرایط، زمان و مدارک لازم جهت حضور در مرحله ارزیابی تخصصی تکمیل ظرفیت دکتری ۱۳۹۶ دانشگاه لرستان اعلام شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، اطلاعیه منتشر شده از سوی دانشگاه لرستان بدین شرح می باشد:

باتوجه به آیین نامه پذیرش دانشجو در دوره دکتری (Ph.D)، پذیرش دانشجو در این آزمون شامل اجرای فرایند دو مرحله ای خواهد بود که اجرای این مراحل مطابق با آیین نامه ابلاغی شماره ۵۵۷/س مورخ ۹۶/۱/۱۴ صورت خواهد گرفت. مرحله اول مربوط به سنجش علمی بوده که برگزاری آزمون آن از طریق سازمان سنجش آموزش کشور انجام گرفته و مرحله دوم آن شامل بررسی سوابق علمی داوطلبان و مصاحبه تخصصی می باشد که توسط دانشگاههای پذیرنده دانشجو صورت می گیرد. در راستای اجرای مرحله دوم موارد ذیل را به اطلاع داوطلبان می رساند:

۱- حد نصاب دانشگاه:

داوطلبان حاضر در جلسه آزمون که برای آنها کارنامه مرحله اول (سنجش علمی) توسط سازمان سنجش آموزش کشور صادر شده است در صورت داشتن حد نصاب های اعلام شده در جدول (۱) می توانند با مراجعه به دانشگاه لرستان نسبت ثبت نام و انجام مصاحبه تخصصی اقدام نمایند. بدیهی است داوطلبانی می توانند جهت ارزیابی تخصصی در هر کد رشته محل به دانشگاه درخواست ارائه نمایند که نمره کل مندرج در کارنامه آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۱۳۹۶ آنها در رشته امتحانی مربوطه مساوی یا بالاتر از حد نصاب مندرج در جدول شماره (۱) باشد.

شایان ذکر است حد نصاب لازم برای داوطلبان دارای سهمیه ایثارگر ۷۰ درصد و برای داوطلبان دارای سهمیه رزمندگان و مربیان حائز شرایط ۸۰ درصد حد نصاب اعلام شده برای داوطلبان آزاد (مندرج در جدول شماره ۱) خواهد بود.

۲-ارزیابی تخصصی:

ارزیابی تخصصی شامل سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (۲۰ نمره) و مصاحبه علمی و سنجش عملی (۳۰ نمره) خواهد بود.
برنامه زمانی برگزاری مصاحبه در جدول (۱) درج شده است.

زمان مصاحبه تکمیل ظرفیت دکتری لرستان 96 - 97

۳- مدارک مورد نیاز:

 • تکمیل فرم شماره ۱
 • عکس پرسنلی ۲ قطعه
 • اصل شناسنامه و کارت ملی و تصویری از تمامی صفحات شناسنامه و کارت ملی
 • ارائه پرینت کارنامه های آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۱۳۹۶ که توسط سازمان سنجش منتشر شده است.
 • اصل مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد و ریز نمرات هر دو مقطع

تبصره ۱ – آن دسته از داوطلبانی که فارغ التحصیل دوره کارشناسی ناپیوسته می باشند علاوه بر اصل مدرک کارشناسی ناپیوسته می بایست اصل مدرک کاردانی را نیز ارائه نمایند.

 • اصل فیش بانکی به مبلغ ۷۰۰/۰۰۰ ریال ( هفتاد هزار تومان) بابت هزینه مصاحبه به شماره حساب ۲۷۰۹۰۴۳۸۲۲ بانک تجارت شعبه دانشگاه لرستان

تذکر: واریز مبلغ هفتاد هزار تومان برای شرکت در مصاحبه یک کد رشته محل، مبلغ یکصد و پنج هزار تومان برای شرکت در مصاحبه دو کد رشته محل و واریز مبلغ یکصد و بیست و دو هزار تومان برای شرکت در سه کد رشته الزامی می باشد.

 • اصل حکم گارگزینی برای داوطلبان حائز شرایط سهمیه مربیان رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
 • یک نسخه از مقالات و سوابق آموزشی و پژوهشی بر اساس فرم تکمیل شده شماره (۱)

تذکر ۱: از مقالات دارای پذیرش قطعی برای چاپ، حداکثر دو مورد قابل امتیاز دهی است.

تذکر ۲: ارائه اصل و کپی گواهی پذیرش قطعی (با ذکر تاریخ دقیق دریافت مقاله، پذیرش و چاپ) برای مقالات چاپ نشده و متن کامل مقاله و مکاتبات مربوط به آن الزامی است.

تذکر ۳: نشریاتی که مقالات متقاضی در آنها منتشر شده اند نباید در لیست سیاه (Black List) اعلام شده از طرف معاونت پژوهشی و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشند.

 • برگزیدگان جشنواره های علمی معتبر بین المللی و المپیادهای علمی دانشجویی لازم است گواهی معتبر با امضاء بالاترین مقام مسئول به شرح ذیل ارائه نمایند:

* برگزیدگان رتبه اول تا سوم مرحله نهایی جشنواره های علمی معتبر بین المللی (خوارزمی، فارابی، رازی و ابن سینا) باید تأیید دبیرخانه جشنواره را نیز کسب و ارائه نمایند.

* گواهی ثبت اختراع باید دارای تأییدیه از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران باشد.

برگزیدگان مرحله نهایی المپیادهای علمی دانشجویی باید تأیید دبیرخانه المپیاد را نیز کسب و ارائه نمایند.

 • تصویر کارت معافیت یا پایان خدمت وظیفه عمومی یا مدرکی که وضعیت نظام وظیفه معرفی شده را با توجه به بند ” مقررات وظیفه عمومی ” مندرج در صفحه ۳ دفترچه راهنمای شرکت در آزمون مذکور را مشخص نماید، جهت برادران الزامیست.

تبصره ۱: برای آن دسته از داوطلبانی که در حال حاضر در خدمت وظیفه عمومی هستند، ارائه گواهی از مراجع ذیصلاح مبنی بر اینکه حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۶/۰۶/۳۱ خدمت خود را به اتمام رسانیده اند یا در صورت قبولی از خدمت وظیفه ترخیص خواهند شد، الزامیست.

 • یک نسخه از پایان نامه دوره کارشناسی ارشد (ویژه داوطلبان فارغ التحصیل)
 • یک نسخه پروپوزال (ویژه دانشجویان کارشناسی ارشد)

تذکر ۱: ارائه موافقت نامه قطعی مبنی بر ادامه تحصیل از طریق سهمیه مربیان به تأیید معاون آموزشی یا معاون اداری و مالی (پشتیبانی) دانشگاه یا موسسه آموزش عالی

تذکر ۲: اصل گواهی مبنی بر اینکه عضو هیأت علمی رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی تابعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بوده که به تأیید بالاترین مقام مسئول نیز رسیده باشد، برای آن دسته از معرفی شدگانی که از امتیاز مربی در این آزمون استفاده نموده اند.

 • تکمیل و ارائه فرم تعهدنامه حضور تمام وقت. (فرم تکمیل شده شماره ۲).

۴- محل برگزاری مصاحبه یا آزمون تخصصی:

مکان مصاحبه و آزمون کتبی جهت سایر رشته ها: خرم آباد، کیلومتر ۵ جاده خرم آباد- بروجرد، سایت مرکزی دانشگاه لرستان، دانشکده های علوم پایه – فنی و مهندسی – ادبیات و علوم انسانی
ساعت حضور: ۸ صبح

تذکر مهم: کلیه داوطلبانی که مرحله بررسی سوابق علمی و ارزیابی تخصصی را با موفقیت به اتمام برسانند و در ردیف پذیرفته شدگان دانشگاه قرار گیرند، توجه داشته باشند که پذیرش آنها بصورت مشروط بوده و پذیرش نهایی و قطعی منوط به تأیید صلاحیت عمومی آنها از سوی دبیرخانه گزینش دانشجو خواهد بود.

اینستاگرام آزمون دکتری