جزئیات برگزاری مصاحبه تکمیل ظرفیت دکتری سال تحصیلی ۹۶-۹۷ دانشگاه ولی عصر رفسنجان منتشر شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان در سال تحصیلی ۹۷ – ۱۳۹۶ از کسانی که حداکثر تا ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده و یا می شوند، با توجه به ضوابطی که از سوی سازمان سنجش آموزش کشور  و تحصیلات تکمیلی این دانشگاه تعیین نموده است در رشته های زیر (تکمیل ظرفیت) دانشجو می پذیرد (جدول شماره ۱).

جدول شماره ۱: رشته های مورد پذیرش در آزمون دوره دکتری سال ۱۳۹۶ دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان

دانشکده رشته گرایش ظرفیت پذیرش
کشاورزی حشره شناسی ۰
بیماری شناسی گیاهی ۱
زراعت ۰
مدیریت منابع خاک ۰
مدیریت حاصلخیزی و زیست فناوری خاک ۰
علوم فیزیک حالت جامد ۰
اتمی مولکولی ۰
شیمی شیمی آلی ۰
علوم ریاضی ریاضی محض آنالیز ۲
جبر ۰
هندسه(توپولوژی) ۰
ریاضی کاربردی آنالیز عددی ۰

بر اساس آیین نامه ای که از طرف سازمان سنجش آموزش کشور به دانشگاه های سراسر کشور ابلاغ گردیده است، پذیرش دانشجو در دوره دکتری (ph.D) در سال تحصیلی ۹۷ – ۱۳۹۶ در دو مرحله انجام می پذیرد.

مرحله اول: سنجش علمی توسط سازمان سنجش انجام می گیرد . بعد از اعلام نتیجه داوطلبان در قالب کارنامه و تعیین حد نصاب سنجش علمی از سوی دانشگاه ها (جدول شماره ۲)، در صورت کسب حد نصاب لازم توسط داوطلب، سنجش علمی مرحله دوم آغاز می گردد.

شایان ذکر است نمره کسب شده توسط داوطلب در نمره کل نهایی داوطلب  اعمال نمی گردد.

شرکت در مرحله دوم ارزیابی (مصاحبه علمی و سنجش عملی و بررسی سوابق آموزشی و پژوهشی) برای تمامی متقاضیان و پذیرش نهایی الزامی می باشد.

جدول شماره ۲: حدنصاب و زمان لازم برای انجام مصاحبه علمی و سنجش عملی رشته گرایش های دوره دکتری آزمون سال ۱۳۹۶ در دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان (تکمیل ظرفیت)

دانشکده رشته گرایش حد نصاب زمان مصاحبه
کشاورزی حشره شناسی
بیماری شناسی گیاهی ۱۳۹۶/۸/۲۹
زراعت
مدیریت منابع خاک
مدیریت حاصلخیزی و زیست فناوری خاک
علوم فیزیک حالت جامد
اتمی مولکولی
شیمی شیمی آلی
علوم ریاضی ریاضی محض آنالیز ۱۳۹۶/۹/۲۲
جبر
هندسه(توپولوژی)
ریاضی کاربردی آنالیز عددی

داوطلبانی که حد نصاب تعیین شده در مرحله اول را کسب نموده اند، طبق برنامه زمان بندی که در جدول شماره ۲ آمده است به دانشکده های مورد نظر در دانشگاه ولی عصر (عج) مراجعه و ضمن ارائه اصل مدارک و مستندات* در آزمون مرحله دوم (مصاحبه علمی و سنجش عملی و بررسی سوابق آموزشی و پژوهشی) شرکت نمایند.

مدارک مورد نیاز:

  • تکمیل فرم شماره ۱
  • اصل شناسنامه و کارت ملی و کپی تمام صفحات آنها
  • تصویر کارنامه آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۱۳۹۶
  • اصل مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد و ریز نمرات هر دو مقطع

تبصره ۱: آن دسته از داوطلبان که فارغ التحصیل دوره کارشناسی ناپیوسته می باشند علاوه بر اصل مدرک کارشناسی ناپیوسته می بایست اصل مدرک کاردانی را نیز ارائه نمایند.

تبصره ۲: آن دسته از دانشجویان سال آخر که حداکثر تا تاریخ ۹۶/۱۱/۳۰ در مقطع کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای فارغ التحصیل خواهند شد می بایست اصل گواهی تائید شده توسط دانشگاه محل تحصیل مربوط به معدل واحدهای گذرانده تا تاریخ ۹۶/۶/۳۱ را همراه داشته و ا