معرفی شدگان جهت حضور در مصاحبه تکمیل ظرفیت دکتری ۹۶ دانشگاه شیخ بهائی تا ۲۳ آبان مهلت دارند نسبت به ثبت نام برای ارزیابی تخصصی اقدام نمایند.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، بنا بر اعلام این دانشگاه، با توجه به آیین نامه پذیرش دانشجو در دوره دکتری (Ph.D.) ، پذیرش دانشجو در این آزمون شامل اجرای فرایند دو مرحله ای خواهد بود که اجرای این مراحل مطابق با آیین نامه وزارت علوم, تحقیقات وفناوری صورت خواهد گرفت. مرحله اول مربوط به سنجش علمی بوده که برگزاری آزمون آن از طریق سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد و مرحله دوم آن شامل بررسی سوابق علمی داوطلبان است که توسط دانشگاه های پذیرنده دانشجو صورت می گیرد. در راستای اجرای مرحله دوم موارد ذیل را به اطلاع داوطلبان می رساند:

۱-حد نصاب دانشگاه:

داوطلبان حاضر در جلسه آزمون که برای آنها کارنامه مرحله اول ( سنجش علمی) توسط سازمان سنجش آموزش کشور صادر شده است، در صورت دارا بودن حد نصاب مطابق کارنامه کدرشته محل های انتخابی که بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور  درج شده است می‌توانند تا ۹۶/۰۸/۲۳ با مراجعه به سایت دانشگاه به نشانی (http://daneshjoo.shbu.ac.ir/PhDAzmoon)  نسبت به ثبت­ نام برای ارزیابی تخصصی اقدام نمایند. بدیهی است منحصراً داوطلبانی می­توانند جهت ارزیابی تخصصی در هر کد رشته محل به دانشگاه درخواست ارائه نمایند که با توجه به کارنامه مذکور دارای حدنصاب در آن کد رشته محل باشند.

شایان ذکر است حد نصاب لازم برای داوطلبان دارای سهمیه ایثارگر ۷۰ درصد و برای داوطلبان دارای سهمیه رزمندگان و مربیان حائز شرایط ۸۰ درصد حد نصاب اعلام شده برای داوطلبان آزاد خواهد بود.

۲-برنامه زمانی ارزیابی تخصصی:

جدول شماره (۲): کد رشته محل­ه ای مورد پذیرش دانشگاه شیخ ­بهائی و تاریخ های مراجعه حائزین شرایط مرحله ارزیابی تخصصی

کد رشته محل کد رشته امتحانی نام رشته امتحانی کد گرایش نام گرایش کد دوره نام دوره ظرفیت تاریخ آزمون کتبی تاریخ مصاحبه محل تحصیل
۵۳۸۷ ۲۸۰۵ آموزش زبان انگلیسی غیرانتفاعی ۵ ۹۶/۰۸/۲۹ ۹۶/۰۸/۲۹ اصفهان – بهارستان

تذکر: داوطلبانی که صرفا بدلیل تداخل زمان مصاحبه این دانشگاه با سایر دانشگاه ها نمی توانند برای مصاحبه در تاریخ ۹۶/۰۸/۲۹ مراجعه نمایند، مراتب را تلفنی حداکثر تا تاریخ ۹۶/۰۸/۲۳ به مسئولین مربوطه اطلاع دهند تا در این خصوص رسیدگی شود.

۳-مدارک مورد نیاز:

 • تکمیل فرم شماره ۱( در شیوه نامه اجرایی )
 • یک قطعه عکس ۴×۳
 • اصل شناسنامه و کارت ملی و کپی از تمامی صفحات شناسنامه و کارت ملی
 • کپی کارنامه آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۱۳۹۶
 • اصل و کپی مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد  و ریزنمرات هر دو مقطع

تبصره ۱-  آن دسته از از داوطلبان که فارغ ­التحصیل دوره  کارشناسی ناپیوسته می ­باشند علاوه بر اصل مدرک کارشناسی ناپیوسته می ­­بایست اصل و کپی مدرک کاردانی را نیز ارائه نمایند.

تبصره ۲-  آن دسته از دانشجویان سال آخر در صورتی که حداکثر تا تاریخ ۹۶/۰۶/۳۱ در مقاطع کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه­ ای فارغ­ التحصیل می ­شوند می­ بایست اصل گواهی تأیید شده توسط دانشگاه محل تحصیل حاوی تعداد واحد گذرانده و معدل کل تا تاریخ ۹۵/۱۱/۳۰ را به همراه ریز نمرات ارائه نمایند.

 • اصل و کپی مستندات تمامی مدارک درج شده در فرم شماره ۱ از جمله گواهی مقاله و کپی از صفحه اول کتاب چاپ شده
 • پرینت پرداخت اینترنتی هزینه مصاحبه  به مبلغ ۱/۲۰۰/۰۰۰ ریال
 • اصل حکم کارگزینی برای داوطلبان حائز شرایط سهمیه مربیان رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

۴ـ شرایط عمومی و اختصاصی داوطلبان:

 • احراز تمامی شرایط اعلامی در دفترچه شماره (۱) و (۲) آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۱۳۹۶ الزامی است.
 • شرکت در تمامی مراحل ارزیابی تخصصی اعلام شده در این اطلاعیه (اعم از آزمون کتبی, مصاحبه و …) برای تمامی متقاضیان برای پذیرش نهائی الزامی می باشد.

۵ـ شرایط اختصاصی دانشگاه:

الف) برگزاری آزمون کتبی تخصصی در تاریخ ۹۶/۰۸/۲۹ (ساعت ۸:۳۰ صبح)

  آزمون کتبی به صورت تستی-  تشریحی خواهد بود.

  آزمون کتبی تخصصی از دروس:

 • اصول و نظریه های آموزش و یادگیری زبان دوم
 • روش تحقیق در مسائل زبانشناسی کاربردی
 • آزمون سازی و ارزشیابی

خواهد بود.

ب‌)  برگزاری مصاحبه در تاریخ ۹۶/۰۸/۲۹ از ساعت ۱۴:۳۰ بعدازظهر

 مفاد مصاحبه شامل موارد زیر است:

 • بررسی سوابق آموزشی طبق دستورالعمل سازمان سنجش
 • بررسی سوابق پژوهشی طبق دستورالعمل سازمان سنجش
 • توانایی تجزیه و تحلیل مسائل مربوط به دروس ذکر شده در آزمون کتبی

۶ـ محل برگزاری آزمون مصاحبه یا آزمون تخصصی:

شهر بهارستان – خیابان فرهنگ – خیابان الفت غربی – نبش خیابان بهار  – مجتمع ۳ دانشگاه شیخ­ بهائی

۷ـ نحوه درخواست پذیرش از دانشگاه:

ازطریق سامانه ی ثبت نام به نشانی http://daneshjoo.shbu.ac.ir/PhDAzmoon

تذکر مهم: کلیه داوطلبانی که مرحله بررسی سوابق علمی و ارزیابی تخصصی را با موفقیت به اتمام برسانند و در ردیف پذیرفته­ شدگان دانشگاه قرار گیرند توجه داشته باشند که پذیرش آنها به صورت مشروط بوده و پذیرش نهایی و قطعی منوط به تأیید صلاحیت عمومی آنها از سوی دبیرخانه گزینش دانشجو خواهد بود.

تذکر۱: متقاضیـان ضـروری است جهـت تعییـن زمان مصاحبه حداکثر تا سه شنبه ۹۶/۰۸/۲۳ پس از واریز  هزینه مصاحبه، از ساعت ۱۴-۸ , با شماره ۵ -۳۶۸۶۲۱۷۲ (۰۳۱) داخلی ۴۲۳ (دفتر تحصیلات تکمیلی-خانم شاملو) تماس و از برنامه زمانی در نظر گرفته شده اطلاع حاصل نمایند.

تذکر۲: کارت امتحانی ورود به جلسه ارزیابی تخصصی پس از بررسی و کنترل مشخصات با کارت شناسایی متقاضی در روز امتحان کتبی (۹۶/۰۸/۲۹) و قبل از برگزاری آزمون، صادر می گردد به همین منظور حضور متقاضی حداقل ۳۰ دقیقه قبل از شروع امتحان الزامی است. همچنین به همراه داشتن کارت ورود به جلسه در روز مصاحبه نیز الزامی می باشد.

اینستاگرام آزمون دکتری