///ظرفیت برگزاری آزمون مستقل دکتری توسط دانشگاه آزاد

مدرسان شریف

ظرفیت برگزاری آزمون مستقل دکتری توسط دانشگاه آزاد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی قابلیت لازم برای برگزاری مستقل آزمون های مقاطع مختلف را دارد.

جبار کوچکی‌نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، با بیان اینکه تفکیک آزمون های دانشگاه آزاد اسلامی از سازمان سنجش، طرح کارشناسانه‌ای است، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یکی از دانشگاه های بزرگ کشور و خاورمیانه، قابلیت لازم برای برگزاری مستقل آزمون های خود را داراست.

وی با اشاره به تصویب طرح سنجش و پذیرش در مجلس نهم که منجر به تجمیع آزمون های دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان سنجش شد، گفت: در طرح سنجش و پذیرش یک اشکال بزرگ وجود داشت و به این موضوع توجه نشده بود که دانشگاه ها باید بصورت جداگانه و بر اساس نیاز و تخصص لازم اقدام به جذب دانشجو کنند به همین دلیل این طرح، دانشگاه آزاد اسلامی را با محدودیت هایی در جذب دانشجو مواجه کرد.

وی افزود: دانشگاه های معتبر دنیا هرکدام دارای آزمون های جداگانه‌ای برای پذیرش دانشجویان هستند چرا که این دانشگاه ها هستند که براساس نیاز و تخصص لازم، اقدام به جذب متقاضی و دانشجو می کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: طرح جداسازی آزمون های دانشگاه آزاد اسلامی از سازمان سنجش در مجلس بررسی خواهد شد و امیدواریم که این طرح به تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی برسد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر دانشگاه ها بتوانند آزمون های خود را به صورت مستقل برگزار کنند، می توانند نیازهای تخصصی خود برای پذیرش دانشجو را برطرف کنند، تاکید کرد: بدون شک دانشگاه آزاد اسلامی قابلیت برگزاری آزمون های خود به صورت مستقل را داراست.

وی در ادامه با اشاره به یکی دیگر از موضوعات مطرح‌شده در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: کمیسیون به دنبال تصویب طرحی است که بر اساس آن سازمان ملی سنجش بوجود خواهد آمد که در این طرح آزمون های وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم و علوم پزشکی تجمیع و هماهنگ می‌شود. این موضوع باعث کاهش هزینه ها و بالا رفتن کیفیت، سرعت و حفاظت آزمون ها خواهد شد.

ظرفیت برگزاری آزمون مستقل دکتری توسط دانشگاه آزاد
به این مطلب امتیاز دهید.
۱۳۹۷-۴-۲۶ ۲۲:۳۷:۱۴ +۰۴:۳۰۱۲ آذر, ۱۳۹۶|دکتری آزاد|۳۷ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
اتنا
اتنا

دانشگاه ازاد کاش مث خود سنجش می اومد برای بهمن تکمیل بامصاحبه میگرفت.کلی نفع برای خودش داشت وهم برای داوطلبانی که تاحدی درحقشون ظلم شده یا شرایط خوبی ندارن…تکمیل مهرکه اصن شبیه تکمیل نبود

دوست
دوست

واقعا اعلام تکمیل ظرفیت بهمن ماه برای دکتری با توجه به پذیرش حداقلی در مهرماه بسیار ضروری است

نا امیدد
نا امیدد

سلام.ضمن تشکر از پی اچ دی تست عزیز
دوستانی که ساکن تهران هستن میتونن حضوری برن دانشگاه آزاد و واسه تکمیل ظرفیت بهمن تحقیق کنن اخه تلفنی و..فایده نداره
ما همه منتظر خبر خوشتون هستیم

منتظر
منتظر

تورا خدا تکمیل ظرفیت دکتری بهمن ماه دانشگاه آزاد را هرچه زودتر اعلام کنید اخه من با اختلاف یه نفر رد شدمه خدا را خوش میاد.

منتظر
منتظر

مسولین محترم دانشگاه آزاد این تکمیل ظرفیت دکتری ۹۶بهمن ماه چی شد

دکتری
دکتری

استاد فرهیخته ودانشمند فرزانه جناب دکتر رهبر ریاست محترم دانشگاه ماهمچنان منتظر تکمیل ظرفیت دکتری بهمن ماه ۹۶ هستیم

نا امیدد
نا امیدد

خب چی شد این تکمیل ظرفیت آزاد واسه بهمن ماه؟؟
خب یا بذارین یا هم بگین نه و تکلیف مارو مشخص کنین

ك م
ك م

از ریاست محترم دانشگاه آزاد خواهشمندیم هر چه سریعتر تکمیل ظرفیت دکتری برای بهمن ماه را اعلام نمایند با تشکر

دکتری
دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری بهمن ماه دانشگاه ازاد چی شد.منتظریم جناب دانشمند واستاد دکتر رهبر عزیز ریاست محترم داننشگاه

منتظر
منتظر

تکمیل ظرفیت دکتری بهمن ماه دانشگاه ازاد چی شد.زود اعلام کنند

محمد هاشمی
محمد هاشمی

باسلام
دیگه به تمام مردم دکترا هم بدن چندان مهم نیست….چون کاری وجود نداره چه دکترا باشی چه لیسانس….

اتنا
اتنا

کاش دانشگاه ازاد فعلا بجای جدایی ازمونها.مث خود سراسری که تکمیل جداگانه بامصاحبه گرفت.اینکارومیکرد.نفع بیشتری براش داشت وهمچنین کسانیکه لب مرزی موندن یا ازجاشون راضی نیستن بتونن بامصاحبه مجدد البته اگه تراز روبیارن قبول بشن

سحر
سحر

دوباره دانشگاه آزاد میخواهد تک روی کنه و کلی دانشجوی دکتری بگیرد – خوب این روزال یکی شدن فقط یکسال است که که شروع شده بذارند نتیجه اش طی چند سال برای همه معلوم بشه بعد عوض کنند – دانشگاه آزاد فقط دنبال سود و پول است همین – کشانیکه پشت کنکور هستید بدانید که الان حدود ۱۰۰ میلیون پول میگره و سالهای بعد بیشتر پس بهتره به فکر خودتون باشید

داوطلب دکتری...
داوطلب دکتری...

ان شاالله بزودی آزمون آزادمستقل بشه….

کنکور 97
کنکور 97

یک عده می‌خواهند دانشجو بدون ارزیابی عملی به هر نحوی شده دکتری بگیرند. خب این باعث بی‌اعتباری مدرک دکتری می‌شود

کنکور 97
کنکور 97

تحت هیچ شرایطی نباید مستقل باشه، باید همه تابع قوانین باشیم

سارا
سارا

چرا همیشه مسئوولین سر بزنگاه یادشون می افته آزمون جدا باشه یا جدا نشه.خوب یه سال وقت داشتن شش ماه پیش دنبالشو میگرفتن الان که موقع ثبت نامو درس خوندن داوطلباست یکی میگه جدا برگزار کنیم یکی میگه نه.عجباااا

المیرا
المیرا

به جز هزینه جدای آزمونچه فرقی داره؟ چرا اینقد واسه همه مهمه واقعا؟

علی
علی

کاش پارسال هم انجام می شد

علی
علی

خدا کنه اتفاق بیفته

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

در دانشگاه آزاد استعداد های برتری هست که در دانشگاه سراسری هم ممکنه نباشه-باید با هم به حرمت دانشجو احترام بذاریم و ارزش مدرک را کم نکنیم و همه دانشگاههای ایران را دریک حد از لحاظ اعتبار بنگریم-زیرا دانشگاه آزاد هم زحمات زیادی می کشد ولی متاسفانه بعضی اوقات افرادی طرح هایی می دهند که ممکن است به ضرر جامعه تمام شود.!!!!!!!!!!!

رسول-کامپیوتر
رسول-کامپیوتر

جناب جغرافیا و برنامه ریزی، تا حالا خیلی پیش اومده که مجلس با دادن رای منفی به رای مثبت چند سال قبل خودش، قانون رو تغییر بده. مثل همین تعطیلی به مناسبت امامت حضرت مهدی (عج) که سال گذشته تعطیل اعلام شد توسط مجلس، اما امسال دوباره طرح رو بررسی کردن و احتمالا سال آینده تعطیل نباشه. مجلس میتونه یک موضوع رو چندین بار بررسی کنه و هر بار هم نظرات کاملا برعکس باشه. منع قانونی نداره. پس تفکیک دوباره آزمون ها هم غیر ممکن نیست

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

با مدرک نظر بدید نه سلیقه ای!!!!!!!!!!!!هدف ما ارتقای علمی دانشگاه و حفظ جایگاه دانشگاه است-چه سراسری-آزاد-غیرانتفاعی و یا پیام نور-علمی کاربردی و دانشگاه فرهنگیان و فنی حرفه ای

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین و ابوالفضل العباس
السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین و ابوالفضل العباس

درود فراوان بر شما.بینهایت لااااااااااااااااایک آقا رسول ممنون دارتم

سهراب عباسی
سهراب عباسی

افرین نماینده رشت

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

هرگز طرح نماینده رشت رای نمیاره-!!!!!!!!!!!!!!اگه نمایندگان به این طرح رای بدهند با پیشنهادات خودشان در کمیسیونها که هدف کاهش ظرفیت دکتری است منافات داره-هیچ راهی برای تایید رشته محلها -ظرفیتا-و تایید مدرک دانشگاه آزراد نیست مگر به تایید زارت علوم برسد-در غیر اینصورت از اعبار ساقط است-نظام آموزش عالی بایسد یکپارچه شود همانطور که در دانشگاه سراسری به صورت یکپارچه برای همه دوره های آموزش عالی اعم از روزانه-شبانه و پردیس خودگردان دانشگاههای دولتی ارزیابی دانشجو صورت می گیرد برای سایر دانشگاههای غیرلتی و ی مثل آزاد-غیرانتفاعی و پیام نور ی به تبعیت از دانشگاه سراسری انجام شود-اگه اینطوره… ادامه نظر»

مديريت بازرگاني
مديريت بازرگاني

سلام دوستان اگر ازمون ها مستقل بشن منابع ازمون رو تغییر ندن چون ما الان منابع سراسری رو داریم مطالعه میکنیم بعد ازاد بیاد یک منابع دیگه اعلام کنه تمام تلاش هامون بی ثمره واقع میشه لطفا این مورد رو هم در نظر بگیرید

داوطلب
داوطلب

واقعا من نمیدونم چرا دنبال این کارند
حالا که طبق قانونی تجمیع شده، تفکیک دوباره آن از اعتبار علمی آزاد کم خواهد کرد
لطفا نکنید این کار را
کسی که بخونه چه فرقی به حالش داره؟؟؟
۵۰ درصد آزمون (مصاحبه) که دست خود آزاده!!!
پس پیام نور و پردیسها و غیرانتفاعی هم جدا بشه بهتره؟؟؟!!!

امیر
امیر

همین نماینده های عزیز ۲ سال پیش به تجمیع آزمون دانشگاهها(سراسری و آزاد) رای دادن و به یکدفعه نظرشون کاملا برعکس شده و میفرمایند آزمون مستقل بهتره.

ram
ram

امیدوارم مستقل ازمون بگیره و مثل سالهای قبل نه پارسال روند منظم و مطمئنی رو پیش رو بگیره . دانشگاه ازاد سهم عمده ای در پیشرفت و رشد و درک عمومی جامعه داشته و خیلیا رو از قهقرای بی سوادی و نادانی نجات داده. امیدوارم شاهد پیشرفت و استقلال هر چه بیشتر این دانشگاه در راستای ارتقاء فرهنگ و درک عمومی جامعه باشیم.

داوطلب دکتری...
داوطلب دکتری...

بسیارعالی ….به امیدبازگشت به مستقل برگزارشدن آزمون دانشگاه آزادددددد…

&*$#@
&*$#@

توکل به خدا.انشالله

دانشجوی آزاد
دانشجوی آزاد

بازهم بازگشت به پذیرش های نجومی با رویکرد پول زائی…..

ثمين
ثمين

ما خواهان جدایی دانشگاه آزاد هستیم

__سناتور__*علوم سیاسی*
__سناتور__*علوم سیاسی*

کاملا مشخص هست که با توجه به تغییر هرم ریاست دانشگاه آزاد و همچنین حمایت اکثریت نمایندگان مجلس از طرح پیشنهادی تیم جدید دانشگاه، علاوه بر اینکه تفکیک آزمون دانشگاه سراسری و آزاد رای خواهد آورد، بلکه قطع به یقین امسال، دانشگاه آزاد برای مقطع دکتری آزمون جداگانه ای برگزار خواهد کرد.

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

برگزاری آزمون چه به صورت متمرکز-نیمه متمرکز و چه به صورت یکپارچه و واحد یا مستقل هیچ تاثیری بر ظرفیت پذیرش ندارد.حتما بازار اقتصادی دانشگاه آزاد توسط سازمان سنجش کساد شده است که منافع اقتصادی و مالی اش در خطره!!!!!!!!!!!!!!!!!

نا امیدد
نا امیدد

درود بر نماینده محترم شهر رشت که صدای ما رو شنید…
امیدوارم هرچه زودتر آزمون دانشگاه آزاد جدا شود