//پیشنهاد افزایش مبلغ وام ویژه دکتری تا ۸۰۰ هزار تومان

مدرسان شریف

پیشنهاد افزایش مبلغ وام ویژه دکتری تا ۸۰۰ هزار تومان

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: پیشنهاد افزایش مبلغ وام را از ۷۰۰ هزار تومان به ۸۰۰ هزار تومان مطرح کرده ایم و همچنین زمان تنفس و سودش را مطابق پیشنهاد دانشجویان دکتری دنبال خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، نمایندگان کمپین مطالبات دانشجویان و فارغ التحصیلان دکتری وزارت علوم با مجتبی صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم و ذوالفقار یزدان مهر رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم دیدار کردند.

یزدان مهر در این دیدار گفت: دولت نیز محدودیت هایی دارد، سازمان برنامه و بودجه در مجموع ۸ میلیارد تومان وام دکتری به دانشجویان اختصاص داده بود که هنوز ۴۰ درصد اعتبار کلی آن پرداخت نشده است.

پرداخت ۱۳۰ میلیارد تومان وام ویژه دکتری

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم افزود: با این وضعیت، بالغ بر ۱۳۰ میلیارد تومان به دانشجویان دکتری وام پرداخت کرده ایم و وام ضروری را هم به ۹ هزار نفر به مبلغ ۲۸ میلیارد تومان توانستیم، پرداخت کنیم.

پرداخت  ۴۵ میلیارد تومان وام شهریه

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ادامه داد: تا امروز ۴۵ میلیارد تومان وام شهریه به دانشجویان پرداخت شده ولی متاسفانه به دلیل اینکه تخصیص صفر بوده، اگر توسعه منابعی صورت نمی گرفت، پرداخت وام هم منتفی می شد که با تدبیر و مدیریت وضع موجود توانستیم هم شرایط را تسهیل کرده و هم خدمت رسانی را انجام دهیم.

پیشنهاد افزایش مبلغ وام ویژه دکتری از ۷۰۰ هزار تومان به ۸۰۰ هزار تومان

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت:در جلسات وزارت علوم نیز تصویب شده که مشکلات وام با بانک را حل کنیم که پیشنهاد افزایش مبلغ وام را از ۷۰۰ هزار تومان به ۸۰۰ هزار تومان مطرح کرده ایم و همچنین زمان تنفس و سودش را مطابق پیشنهاد دانشجویان دکتری دنبال خواهیم کرد.

یزدان مهر افزود: توقع ما از دانشجویان دکتری این است که با درک شرایط کمک کرده و اصل را بر این قرار دهیم که جدیدالورودها به سمت بانک تمایل پیدا کنند چون شرایط بانک نیز بهتر است. همچنین در مذاکرات بعدی بانک را متقاعد کنیم ضامن بازنشسته را بپذیرد.

وی ادامه داد: متاسفانه فرهنگی نهادینه شده، که بانک وام را پس می گیرد ولی صندوق نه، ما به جد پیگیر اقساط دانشجویان خواهیم بود. بهتر است اگر مواردی بود که به دلایل خاص مثلا ضامن بازنشسته نمی تواند از بانک وام بگیرد به سمت صندوق هدایت شده ولی بقیه دانشجویان در شرایط یکسان وام بانک را درخواست کنند.

پیگیری پذیرش ضامن بازنشسته توسط بانک

وی افزود: همچنین مذاکرات با بانک برای قبول ضامن بازنشسته را نیز در اولویت قرار خواهیم داد. موارد بیان شده تا امروز را  ارسال کرده ایم و موارد دیگر را نیز پیگیری خواهیم کرد، نماینده دانشجویان دکتری نیز می تواند در جلسه با بانک حضور یابد و مشکلات را مطرح کند.

یکی از نمایندگان کمپین مطالبات دانشجویان و فارغ التحصیلان گفت: متاسفانه بانک بدهی ۶ ماهه ثبت کرده ولی پرداخت ۳ ماهه صورت گرفته است که باید پیگیری شود. وام ضروری بسته شده و ورودی های جدید برخی دانشگاه‌ها بالاجبار به سمت بانک سوق داده شده اند، در حالیکه ضامن را به محضر برده و سند تعهد محضری را آورده بودند.

وی ادامه داد: قرار بر تحمیل نبود، این ۶ هزار نفر هم بدون تحمیل به بانک مراجعه کردند. پس اگر شرایط وام بانک منطقی و متناسب با شرایط دانشجویان شود، برای آنها هم تفاوتی ندارد.

بازشدن مجدد سامانه ثبت وام ضروری دکتری تا آخر سال

یزدان مهر افزود: از اول تا بیستم هر ماه مهلت ثبت نام دانشجویان برای وام دکتری در نظر گرفته شده، ولی براساس تقویم، اکنون نوبت ثبت نام وام ضروری نیست، اما برنامه ریزی شده، تا آخر سال یکبار دیگر سامانه باز  شود، تا دانشجویانی که نتوانستند وام ضروری ۳ میلیون تومانی را دریافت کنند، بتوانند ثبت نام کنند.

وام ضروری لغو نشده است

وی ادامه داد: اینکه وام ضروری لغو شده، درست نیست، مصوبه هیات امنا دراین خصوص وجود دارد که پابرجا بوده و این روند ادامه خواهد یافت. امسال ۹ هزار نفر وام دریافت کردند سال بعد این تعداد کمتر شده و فشار کمتر خواهد بود.

یزدان مهر افزود: در رابطه با پژوهانه نیز پیشنهاداتی تدوین شده و برای بودجه سال ۹۷ به سازمان برنامه و بودجه ارائه شده است.

پیشنهاد افزایش مبلغ وام ویژه دکتری تا ۸۰۰ هزار تومان
به این مطلب امتیاز دهید.
۱۳۹۷-۴-۲۶ ۲۲:۳۶:۵۵ +۰۴:۳۰۸ آذر, ۱۳۹۶|دکتری سراسری|۲۰ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
میکروبیولوژی
میکروبیولوژی

سلام من دانشجوی دانشگاه آزاد ورودی ۹۴ با شهریه ترمی دوازده میلیون تومان وام صندوق رفاه سی ملیونی به ما نمیدهند آیا این تبعیض نیست ؟؟؟ چرا وام را فقط به دانشجویان سراسری روزانه میدهیید؟؟؟؟

دانشجو دکتری تربیت مدرس
دانشجو دکتری تربیت مدرس

دوست عزیز مگه مجبور بودین خوب نمیرفتین یا ببشتر تلاش میکردین روزانه قبول شین حداقل شهریه ندین.

دکتری۹۶
دکتری۹۶

سلام وامی که هر بار تو خبراتون میگید و هر بارم انتشار میکنید فلان مقدار وام دادیم ب بچه های دکترا یکم اولش سرچ کنید ببینید اوضاع چجوریه
یه بارم بیاید مشکلاتو بگید ما ورودیای ۹۶ بهمون وام ویژه دکترای صندوق رفاه تعلق نگرف وتاید نشد و بهمون گفتن برید از بانک بگیرید!!!اقا من اگه میخواستم از بانک وام بگیرم که نیاز نبود شما بگید بهم!!تازه وامی که ضامنی میخواد ۵ سال سابقه کار داشته باشه
اقا مگه من دانشجوی بانک شدم؟؟؟!!خاهشا این نظرات ما رو هم منتشر کنید پیگیر باشید

دکتری ورودی94
دکتری ورودی94

شما درست میگید ولی من ورودی ۹۴ هم از اواخر سال دوم وام گرفتنم شروع شد..یکمی دندون رو جیگر بزارید شاید به شما هم بعد ازیک سال وام صندوق رو دادند و ان شالله مشکلتون حل بشه…کاش حداقل از الان بهتون بگن که کسی که وام نگیره و وایسه تا بعد جامع و..وام صندوق بهش تعلق میگیره که خیالتون راحت شه…

شیمی الی 1396
شیمی الی 1396

“ورودی های جدید برخی دانشگاه‌ها بالاجبار به سمت بانک سوق داده شده اند، در حالیکه ضامن را به محضر برده و سند تعهد محضری را آورده بودند”
ورودی های جدید همه دانشگاه ها بلاجبار به بانک فرستاده شدن
لطفا یک نفر اینها رو به گوش جناب رییس برسونه

شیمی الی 1396
شیمی الی 1396

منم دانشجوی ورودی ۹۶ هستم ابان ماه برای صندوق رفاه اقدام کردم سند تعهد محضری هم داشتم حتی توی سیستم گلستان هم وام رو ثبت کردم بعد گفتن نمیشه وام از صندوق رفاه بگیرید و باید برید بانک اما توی این متن اشاره کرده که نباید دانشجو رو مجبور کرد که از بانک وام بگیره!!!
یعنی چی اخه؟ یعنی این اقای یزدان مهر که رییس صندوق باشن از این موضوع خبر نداره.!!!

fayezeh
fayezeh

وزارت بهداشت و همه کشورها به دکترا حقوق ماهیانه میدن الان اینا حرف از افزایش ۱۰۰ تومانی وام میزنند

دانشجوی دکتری دانشگاه یزد
دانشجوی دکتری دانشگاه یزد

ما وام نمیخواهیم. پژوهانه،حقوق ماهانه، شغل تضمین شده و بیمه میخواهیم.

هو
هو

برای ضامن دوتا کارمند رسمی باز دوباره بانک چک تضمین میخواد. به مبلغ ۳۶میلیون، این تو آیین نامه اش نیست کجا باید اعتراض بدیم؟
چک برای مشاغل آزاد هست..بانک خیلی سنگ اندازی میکنه

ت.ب
ت.ب

بنده دانشجوی دکتری یک رشته علوم پزشکی در یکی از دانشگاههای سراسری تهران هستم و بدلیل شرایط معیشتی مجبورم کل روز رو در یک شغل کاملا بدون ربط و بازاری کار کنم و متاسفانه اصلا به درسهام نرسم. و به شدت از این موضوع در عذابم.
در سن سی و اندی سال به شدت در برزخ قرار گرفته ایم.

پریس
پریس

سلام. مگه حقوق علوم پزشکی ندارین؟

سمانه
سمانه

فرمودن در یکی از رشته های علوم پزشکی(احتمالا یه رشته ای مثل اتاق عمل ، پرستاری، مدارک پزشکی و… هستن)

متاسفانه تو رشته های علوم پزشکی فقط و فقط تاکید میکنم فقط و فقط به سه رشته ی پزشکی، دندونپزشکی و داروسازی اهمیت میدن و برای کارآموزی و طرح در بیمارستان و داروخانه ها حقوق پرداخت میشه.

مهسا
مهسا

سلام
خیر اینطور نیست. به همه رشته های مقطع دکتری تخصصی حقوق پرداخت میشه، اما حقوق میشه گفت پایین هست و عملا پاسخگویی زندگی مخصوصا در شهرهای بزرگ نیست.

دکتری
دکتری

با سلام
شرایط بانک برای همه دانشجویان جدید الورود میسر نیست، دوتا ضامن رسمی یا با ۵سال سابقه کار وسند خونه یا اجاره نامه…. من به شخصه این ترم نتونستم وام دکتری دریافت کنم و وام صندوق رفاه هم برای ورودی جدید مسدود است چرا دریافت وام از صندوق رفاه راامکان پذیر نیست؟

Reza
Reza

تا ۸۰۰ هزار تومان . ورشکست نشوید

سیروس
سیروس

وقتی از دانشجوی دکتری تعهد عدم اشتغال میگیرن، باید حقوق ماهانه بهش بدن
وام بی معنی است

دکتری
دکتری

دقیقا باید حقوق ماهانه باشه تا دانشجوی دکتری بدون دغدغه به تحصیل ادامه بده

مهندس مکانیک
مهندس مکانیک

دقیقا و حتما باید همین باشد که میفرمایید.

روانشناسی تربیتی
روانشناسی تربیتی

سلام دوستان ایا برای دانشگاه ازاد وام صندوق پرداخت می شود یا فقط به دانشجویان دولتی پرداخت می شوند

کاووس
کاووس

با سلام
برای وام ضروری ثبت نام شد و با کلی مشکل فاکتور نیز گرفتم تا لپ تاپ برای تز بخرم ولی وام کنسل شده و کلی با مشکل مواجه شدم خواهشمندم که وام ضروری رو واریز کنید کل مدارک رو ارسال کرده و صندوق نیز تایید کرده.