//نبود برنامه مشخص برای اشتغال ۱۰۰ هزار دانشجوی دکتری

مدرسان شریف

نبود برنامه مشخص برای اشتغال ۱۰۰ هزار دانشجوی دکتری

معاون آموزشی وزارت علوم بر ضرورت ایجاد رابطه هدفمند بین اشتغال و تحصیل در کشور با کنترل توسعه تحصیلات تکمیلی تأکید کرد و گفت: در حال حاضر بیش از یکصد هزار دانشجوی دکتری در کشور وجود دارد که برنامه مشخصی برای اشتغال آن‌ها بعد از فارغ التحصیلی وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، دکتر مجتبی شریعتی در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه پیام نور که امروز در ستاد مرکزی این دانشگاه برگزار شد، به مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته در دانشگاه در مدیریت گذشته اشاره کرد و گفت: تجمیع و ساماندهی واحدهای دانشگاه پیام نور یکی از سیاست‌های وزارت علوم است که خوشبختانه این اقدام در مدیریت گذشته دانشگاه به خوبی مورد توجه قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه مدیران آموزش عالی باید ملی بیاندیشند و سازمانی حرکت کنند، گفت: اگر در تصمیم‌گیری‌های خود منافع ملی را در نظر بگیریم، بهتر می‌توانیم برای آن سازمان برنامه‌ریزی داشته باشیم.

دکتر شریعتی همچنین به مدیریت دانشگاه پیام نور توصیه و عنوان کرد و افزود: اولین توصیه من این است که برند دانشگاه را به عنوان دانشگاه منحصر به فرد غیر حضوری حفظ کند، دوم اینکه توسعه تحصیلات تکمیلی در کشور باید کنترل شود و رابطه هدفمند بین اشتغال و تحصیل در کشور درست بشود، چرا که در حال حاضر یکصد هزار دانشجوی دکتری در کشور وجود دارد و سالیانه ۲۴ هزار نفر به دوره دکتری وارد می‌شوند. باید هدف شغلی این افراد در نظر گرفته شود تا بعد از فارغ التحصیلی با مشکل بیکاری مواجه نشوند.

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه در حال حاضر رابطه هدفمند بین اشتغال و تحصیل در کشور وجود ندارد، به طوری که در فراخوان‌های گذشته وزارت علوم برای جذب هیات علمی شاهد این خلاء هستیم چرا که در هر فراخوان نزدیک به ۳۰ هزار نفر برای هیات علمی شدن ثبت نام کردند که ۷۰ درصد آن‌ها دکتری بودند. این در حالی است که در بهترین حالت ما به ۵۰۰۰ هیات علمی در دانشگاه‌ها نیاز داریم.

نبود برنامه مشخص برای اشتغال ۱۰۰ هزار دانشجوی دکتری
به این مطلب امتیاز دهید.
۱۳۹۷-۴-۲۶ ۲۲:۳۸:۴۷ +۰۴:۳۰۲۵ آذر, ۱۳۹۶|دکتری سراسری|۶ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
علی
علی

هر کس دوست دارد درس بخواند در مقطع کارشناسی نیز بیکار زیاد داریم ولی باز هم همه درس میخوانند کسب دانش باعث افزایش شعور و آگاهی افراد می شود هر کس دوست دارد دکتری بخواند مانع رشد افراد نشوید لطفا

مریم
مریم

بله متاسفانه منم دانشجوی دکترا هستم و بیکار .دیگه هیچ امیدی به درس خوندن ندارم و حتی دوست ندارم برا امتحانات درس بخونم یا مقاله بنویسم چون میدونم بعد از این همه درس خوندن هیچ اینده ای نخواهم داشت

اشتغال برا دکترا؟یا استفاده از دکترا
اشتغال برا دکترا؟یا استفاده از دکترا

همه مسولین خیلی خوب همه چیز رو نقد و بررسی می کنن….من خودم دانشجوی دکترا هستم و از ترم ۳ به بعد حتی دلم نمیخواد دست به قلم بشم مقاله بنویسم….این انگیزه بد جور داره از بین میره..منی که تو ارشد خودکشی کردم برا این مقطع،بعضا پیش خودم میگم الا برا چی ادامه دادم.دنبال چی بودم.کاش مثل دوستای دوران لیسانس میرفتم تو یه شرکتی مشغول می شدم حداقل تا الان یه مبلغی پس انداز داشتم.
من الان به هیچ کس نمیتونم بگم دانشجوی دکترا هستم.چون بزرگو کوچیک پولدارو فقیر همه مسخره می کنن و خیلی هاشونم میگن که چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

........................
........................

امیدوارم دیگه توقع اشتغال نداشته باشید کسایی که دکترا می خونند.الان این اخبار سه سال گفته میشه ولی باز افراد با مدرک دکترا طالب شغل هستند همه چیز به زبان رسا گفته شده نیاز به توضیح نیست. دنبال توسعه کشور باشیم

........................
........................

باید نگاه به تحصیلات عوض بشه به سمت کارایی وعملکرد.براای من از سال ۹۰ این روزها را می دیدم.آینده بااین شرایط بسیار نا مبهم است.باید بهم دیگر کمک کنیم تا کشور به سمت توسعه بره