مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری  هم آموز

اعلام نرخ وثیقه ملکی برای بورس دکتری خارج از کشور

میزان مبلغ وثیقه ملکی برای بورس دوره دکتری اعزام به خارج در سال جاری اعلام شد. کشورهای آمریکا،استرالیا و سوئیس دارای بالاترین میزان وثیقه ملکی برای دانشجویان هستند.

به گزارش مهر، میزان مبلغ وثیقه ملکی برای بورس اعزام به خارج در سال جاری اعلام شد. برای پذیرش در بورس خارج از کشور، شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری (نیمه متمرکز) سال ۱۳۹۶ و کسب حدنصاب اعلام شده توسط دانشگاه / مؤسسه پذیرنده بورسیه الزامی است.

همچنین انجام مصاحبه علمی و ارزیابی تخصصی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور دارای سهمیه باید صورت گیرد و دانشگاه ها پس از انجام مصاحبه علمی، سهمیه های بورس خارج خود را انتخاب و به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می کنند.

پس از ارزیابی نهایی و تایید نتایج (گزارش) واصله از طرف دانشگاه‌ها توسط شورای مرکزی بورس نتایج به سازمان سنجش آموزش کشور و دانشگاه‌ها اعلام می شود.

سپس پس از تایید شورای مرکزی بورس، دانشگاه / مؤسسه پذیرنده بورسیه، فرایند هیأت اجرایی جذب افراد پذیرفته شده را انجام داده و صورت جلسه هیأت اجرایی جذب و تعیین استاد ناظر را به اداره کل بورس و اعزام دانشجویان اعلام می کنند. رشته گرایش و کشور مورد اعزام به تشخیص دانشگاه دارای سهمیه و هماهنگی اداره کل بورس و اعزام دانشجویان خواهد بود.

قبولی های بورس خارج از کشور براساس سهمیه هر دانشگاه است و نظارت و تأیید در اخذ پذیرش، وضعیت تحصیلی، بعهده دانشگاه دارای سهمیه است.
ردیف نام کشور میزان فعلی وثیقه تومان)
۱ آفریقای جنوبی ۳۰۰۰۰۰۰۰۰
۲ آلمان ۴۰۰۰۰۰۰۰۰
۳ آمریکا ۷۰۰۰۰۰۰۰۰
۴ اتریش ۳۰۰۰۰۰۰۰۰
۵ اسپانیا ۳۰۰۰۰۰۰۰۰
۶ استرالیا ۷۰۰۰۰۰۰۰۰
۷ انگلستان ۶۰۰۰۰۰۰۰۰
۸ ایتالیا ۴۰۰۰۰۰۰۰۰
۹ ایرلند ۵۰۰۰۰۰۰۰۰
۱۰ بلژیک ۵۰۰۰۰۰۰۰۰
۱۱ چین ۳۰۰۰۰۰۰۰۰
۱۲ دانمارک ۶۰۰۰۰۰۰۰۰
۱۳ روسیه ۵۰۰۰۰۰۰۰۰
۱۴ زلاندنو ۴۰۰۰۰۰۰۰۰
۱۵ ژاپن ۵۰۰۰۰۰۰۰۰
۱۶ سوئد ۶۰۰۰۰۰۰۰۰
۱۷ سوئیس ۷۰۰۰۰۰۰۰۰
۱۸ فرانسه ۴۰۰۰۰۰۰۰۰
۱۹ فنلاند ۳۰۰۰۰۰۰۰۰
۲۰ کانادا ۶۰۰۰۰۰۰۰۰
۲۱ مالزی ۲۰۰۰۰۰۰۰۰
۲۲ نروژ ۴۰۰۰۰۰۰۰۰
۲۳ هلند ۵۰۰۰۰۰۰۰۰
۲۴ هند ۲۰۰۰۰۰۰۰۰
۲۵ سایرکشورهای اروپایی ۲۰۰۰۰۰۰۰۰
۲۶ یونان ۲۰۰۰۰۰۰۰۰
۲۷ سایرکشورهای غیراروپایی ۲۰۰۰۰۰۰۰۰

پذیرفته‌شدگان اعزام بایستی حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ماه ۹۷ نسبت به اخذ حد نصاب نمره زبان، پذیرش از دانشگاه مورد تایید دانشگاه دارای سهمیه و اداره کل بورس و اعزام دانشجویان، سپردن وثیقه به دانشگاه یاد شده، دریافت ویزا و سایر موارد اعزام اقدام کنند. پس از اتمام زمان مذکور، قبولی فرد (کان لم یکن) تلقی می‌شود.

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
سام
سام

دوستان اینا بورس هست یعنی باید برین برگردین مثلا ملکی رو بذارین امانت برین درس بخونید برگردین. دوستانی که میگن اگر کسی می خواست از اینا پول ها بده خودش میرفت دوست عزیز شما پول که خودت بدی میری و اون پول هزینه می کنی ولی وقتی ملکی رو امانت میذاری و بر میگردی امنت رو به خودت بر می گردونن فرقش آشکار هست. در ضمن دانشجویی که ملک به این مبالغ نداره بذاره که بره و برگرده می تونه توی یه دانشگاه معتبر همینجا درس بخونه و بعد اگر خواست بعد پایان تحصیل به صلاح دید خودش از ایران… ادامه نظر»

ريلكس
ريلكس

این چه بورسیه ایه بورسیه یعنی هزینه با دانشگاه اگه کسی پول داشته باشه خودش اقدام میکنه چرا دیگه بورسیه بشه اینقدر پول بده

علی
علی

یک سوال
یک دانشجو از طبقه ضعیف جامعه که توان مالی همچین وثیقه ای رو نه خودش داره و نه خانوادش. و در ضمن استعداد خیلی خوبی هم داره که تونسته تمام شرایط علمی رو بیاره آیا با نداشتن وثیقه امکان بورس شدن نداره؟
آیا این باعث فرار بیشتر مغزها نمی شه؟
چون همچین فردی احتمالا با بورس خود همان دانشگاه مقصد مشغول به تحصیل می شه.

مهسا
مهسا

سلام
به هر حال برای تضمین بازگشت به کشور نیاز به یک تضمین هست چون سالهای قبل خیلی ها بودند که رفتند و برنگشتند.
اگه چنین شرایطی ندارید، متأسفانه امکان بورس خارج رو ندارید و باید در داخل کشور به تحصیل ادامه بدید.

پریس
پریس

از کجا بدونیم رشتمون بورس خارج داره یا نه؟

مهسا
مهسا

سلام
رشته محل های بورسیه داخل دفترچه انتخاب رشته اعلام میشه و چون هر سال متفاوت هست، نمیشه به دفترچه دکتری ۹۶ استناد کرد و باید بعد از اعلام نتایج اولیه منتظر انتشار دفترچه انتخاب رشته باشیم.

سیما
سیما

چقدر زیاد؟!!!!!!!!!
۷۰۰م ن؟