کنکور موجود عجیبی است… ۱۸ ساله باشی یا ۳۰ ساله، داوطلب کنکور سراسری باشی یا کنکور دکتری تخصصی، زیاد فرقی نمی‌کند! همان نگرانی‌ها، همان بالا و پایین‌های ساعات مطالعه، همان گاهی ناامیدی‌ها، همان گاهی خسته‌شدن‌ها، همان گاهی نخواستن‌ها را دارد!

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

وقتی فرصت خوبی برای مطالعه پیدا می‌کنی و خوب تست‌ می‌زنی، خودت را رتبه ۱ کنکور تصور می‌کنی و شادی عجیبی زیر پوستت می‌دود! خودت را دانشجوی دکتری بهترین دانشگاه‌ها تصور می‌کنی و موفقیت پشت موفقیت را برای خودت ردیف می‌کنی! امان از روزی که نتوانی برای درس خواندن وقت بگذاری یا تست‌زدن‌هایت نتایج خوشایندی در پی نداشته باشد! مهم نیست دلیلش شرایط کاری‌ات باشد یا شرایط روحی یا جسمی! عذاب وجدان درس نخواندنش یکسان است… و ناامید شدن‌ها و بی‌حوصلگی‌ها و … . حتی ممکن است کار به اشک ریختن هم بکشد! این‌طور وقت‌ها نباید خودت را سرزنش کنی که آدم‌بزرگ شده‌ای و حق نداری مثل بچه‌ها غصه درس را بخوری. آدم‌بزرگ‌ها هم می‎توانند غصه درس بخورند، مضطرب شوند، امیدشان را از دست بدهند، داد بزنند و اظهار خستگی کنند! چرا که کنکور آن‌قدرها هم که از دور به نظر می‌رسد، بی‌اهمیت نیست! برای بعضی‌ها ممکن است قبولی در کنکور دکتری، مرگ و زندگی نباشد، اما کنکور می‌تواند نقش تعیین‎کننده‌ای در سرنوشتشان داشته باشد!

شاید تنها فرق یک داوطلب آزمون دکتری، یا بهتر بگوییم یک داوطلب خواهان موفقیت در آزمون دکتری با سایرین این است که بتواند خودش را از ناامیدی خلاص کند، دست خودش را بگیرد و دوباره بلند شود! مهم این است که پس از یک عزاداری کوتاه، باز هم بخواهد که ادامه دهد! باز هم بخواهد که موفق باشد و عرصه را خالی نکند.

۵۰ روز مانده به کنکور دکتری شاید فرصت خیلی زیادی به نظر نرسد، اما باور کنید که فرصت کمی هم نیست. این را تجربه داوطلبان آزمون دکتری سال‌های گذشته که دانشجویان امروز مقطع دکتری هستند، می‌گوید! ۵۰ روز طلایی تا آزمون دکتری می‌تواند نقش تعیین‌کننده‌ای در پذیرش شما داشته باشد! اگر پیش از این شروع به درس خواندن کرده‌اید و مطابق برنامه‌ریزی‌تان پیش رفته‌اید، که با قدرت ادامه دهید! اگر پیش از این شروع کرده‌اید، اما امید زیادی به قبولی ندارید و یا حتی اگر جزو کسانی نیستید که شروع کرده‌اند، باید صادقانه بگوییم هنوز هم فرصت هست. کافی است بخواهید که موفق شوید. یک «یا علی» بگویید و از همین الان شروع کنید. ما نیز کنارتان هستیم.

فردای تو نهفته در امروز توست … پس امروز را خوب بساز تا فردایی عالی داشته باشی!

 

اینستاگرام آزمون دکتری