رئیس دانشگاه تهران گفت: جمعیت بی کار تحصیلکرده در مقایسه با سایر گروه های جوان بالاتر است و این مسأله نسبت به افرادی که مدرک دکتری دارند تشدید می‎شود.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش خبرگزاری آنا، دکتر محمود نیلی احمدآبادی در مراسم تجلیل از دانشجویان برگزیده دانشگاه تهران در المپیاد علمی دانشجویی سال ۹۶ گفت: ما باید کوشش کنیم تا همه دانشجویان بعد از فارغ‌التحصیلی وارد بازار کار شوند. المپیادها وسیله‌ای برای ورود بهتر دانشجویان به بازار کار است. امروزه همه جای دنیا برای بهتر شدن شاخص علمی و آموزشی خودشان کار و فکر می‌کنند و اکثرا معتقدند که مسابقات علمی یکی از بهترین روش‌ها برای ورود فارغ‌التحصیل به بازار کار است.

احمدآبادی مهمترین دغدغه دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها را اشتغال دانست و گفت: برای همه ما مهم است که دانشجویان و دانش آموختگان متناسب با توانمندی‌هایشان صاحب شغل شوند و هیچ فرد تحصیل‌کرده‌ای بیکار نباشد. ما باید با آموزش‌هایمان دانشجویان را برای ورود به بازار کار تربیت و آماده کنیم.

رئیس دانشگاه تهران تاکید کرد: ما از طریق آموزش‌ها می‌توانیم دانشجویان منتقد، متفکر و خلاقی را تربیت کنیم. متاسفانه جمعیت بیکار تحصیلکرده در مقایسه با سایر گروه‌های جوان بالاتر است و این مساله نسبت به افرادی که مدرک دکتری دارند هم تشدید می‎شود. تا به حال تصور بر این بوده که هرکسی با دریافت مدرک دکتری می‌تواند عضو هیات دانشگاه شود.

وی اذعان کرد: در بهترین حالت در دانشگاه تهران سالانه ۱۸۰ نفر جذب هیات علمی می‌شوند و دانشگاه تهران هم مانند بقیه دانشگاه‌ها با کاهش دانشجو مواجه است.

اینستاگرام آزمون دکتری