//توانایی ورود دانشگاه پیام نور در مقطع دکتری

مدرسان شریف

استاد وکیلی

توانایی ورود دانشگاه پیام نور در مقطع دکتری

معاون آموزشی وزیر علوم گفت: دانشگاه پیام نور می تواند در همه مقاطع ورود کند، البته متناسب با نیازها و زیرساخت هایی که برای آن متصور است.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزیر علوم صبح امروز در بیست و ششمین آیین نکوداشت اعضای هیات علمی نمونه کشوری که در دانشگاه علامه طباطبایی با حضور وزیر علوم در حال برگزاری است، با گرامیداشت دهه فجر و با اشاره به سیاست های کلی آموزش عالی گفت: سال آینده امیدوارم سال پرافتخاری برای آموزش عالی باشد.

وی ادامه داد: به لحاظ بحث های محوری آموزش عالی آنچه که در دستور کار قرار دارد ارتقا کیفی آموزش عالی است به قدر کافی در دهه های گذشته به بحث کمیت ورود پیدا کرده ایم.

شریعتی نیاسر ادامه داد: باید به چالش هایی که باعث ضعف کیفیت می شود ورود پیدا کنیم و گام هایی در جهت افزایش کیفیت آموزش عالی برداریم.

معاون آموزشی وزیر علوم ادامه داد: برای ارتقا کیفی یکی از پارامترهایی که نقش اساسی دارد مهارت افزایی است. بر همین اساس برنامه هایی در دست اقدام است که راهکارهایی پیدا کنیم تا سطح توانمندی، شایستگی و مهارتی دانش آموختگان را افزایش دهیم و در این زمینه افرادی در حال کار هستند و از مهر ۹۷ قرار است اقدامات جدیدی در عرصه آموزشی رقم بخورد و بر اساس آن دانش آموختگان از مهارت بیشتری برخوردار شوند.

وی ادامه داد: از طرفی نیز در راستای افزایش کیفیت باید بدنه هیات علمی دانشگاه ها توانمندسازی شود، در سال های گذشته میانگین سالیانه دو هزار تا ۲۵۰۰ عضو هیات علمی در دانشگاه ها جذب شده اند و این نشان می دهد که میانگین سنی هیات علمی ما به سمت اعضای هیات علمی جوان در حرکت است که ما باید برای توانمندسازی این گروه نیز اقداماتی را انجام دهیم و بر همین اساس دانشگاه ها باید مراکز توانمندسازی را توسعه دهند و برای آنها مراکز ویژه ای در نظر بگیرند تا بدنه هیات علمی ما بتواند با استفاده از این تجربیات تعامل بیشتری با دانشجو داشته باشد و در ارتقا کیفی نقش موثری را ایفا کند.

شریعتی نیاسر در ادامه با بیان این مطلب که شیوه های آموزشی باید متحول شود، افزود: شیوه آموزشی ما مشابه همان شیوه آموزشی است که ۵۰ سال پیش اجرا می شد که باید متحول شود.

معاون آموزشی وزیر علوم در ادامه به تدوین توسعه آزمون های تخصصی و حرفه ای اشاره کرد و افزود: این آزمون ها می تواند در بروز شایستگی های دانش آموختگان ما موثر باشد تا آنها بتوانند بر اساس آن توانمندی های خود را در جامعه به اثبات برسانند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ماموریت گرایی در آموزش عالی اشاره کرد و گفت: اصل ماموریت گرایی اصل مهمی است اگر دانشگاهی ماموریت مشخصی دارد باید با محوریت ماموریتی که برای وی مشخص شده فعالیت کند، اگر غیر از این باشد همه دانشگاه ها همه کاره می شوند.

شریعتی نیاسر در ادامه به دانشگاه پیام نور اشاره کرد و گفت: ماموریت این دانشگاه در حوزه آموزش مجازی است و حتما این دانشگاه می تواند در همه مقاطع ورود پیدا کند البته در مقاطعی که ورود پیدا می کند باید متناسب با نیازها و زیرساخت هایی باشد که برای آن متصور است.

توانایی ورود دانشگاه پیام نور در مقطع دکتری
به این مطلب امتیاز دهید.
۱۳۹۷-۴-۲۶ ۲۳:۱۲:۰۴ +۰۴:۳۰۱۶ بهمن, ۱۳۹۶|دکتری سراسری|۹ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
مهرداد، دانشجوی دکتری مدیریت دولتی
مهرداد، دانشجوی دکتری مدیریت دولتی

سلام دوستان عزیزم، من پارسال با رتبه ۱۸۲ و تراز ۴۲۰۰ مرکز تحصیلات تکمیلی تهران پیام نور قبول شدم، رشته مدیریت دولتی
مصاحبه سخت بود و نفرات برتر برای مصاحبه اومده بودن. شهریه ثابت دو میلیون و چهارصد و هزینه هر واحد چانصد هزار تومن. دانشگاه در دیباچی شمالی قرار داره، کادر محرب و اساتید مطرح و معتبری داره. پرداخت شهریه بصورت قسطی و انواع وام و تسهیلات به دانشجو داده میشه. هرزو میکنم دوستاتی که واقعا زحمت کشیدن درس خوتدن به جایی که لایقش هستن برسند، موفق باشید

زهرا
زهرا

باسلام.
ببخشید کسی از شرایط و میزان وامی که به دانشجویان دکتری پیام نور‌ می‌دهند اطلاعی داره؟ برای پرداخت شهریه کمکی می کنه؟ یا تسهیلاتی مثل تخفیف شهریه برای دانشجویانشون دارند؟ ممنون میشم کسی جواب بده..

فریده
فریده

سلام دوستان گرامی تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد کی اعلام می شود

زبان لکی
زبان لکی

سلام دوستان بنده این روز های آخر پاک قاطی کردم
احساس میکنم هرچی خوندم یک جا پاک شده از ذهنم
اصلامطالب راقاطی کردم

به نظرتون چه گلی تو سرم بمالم

بیتا
بیتا

انقدر که داستان کشیدیم امسال خیلیامون همینیم ، سخت نگیر توکل کن

دکتر آینده
دکتر آینده

دانشجوی مرکز تحصیلات تکمیلی پیام نور تهران در مقطع دکتری هستم ، اگر این دانشگاه دانشگاهی دولتی است چرا شهریه هایش اینقدر بالاست بخدا توان پرداخت نداریم!!!!!!!!!!!!!

sdfgh
sdfgh

پیام نور مانند دانشگاهای غیر انتفاعی و غیر دولتی یک نوع دیگر از دانشکاههای غیر دولتی کشور می باشد.

امیرحسین
امیرحسین

سلام‌میتونم بپرسم شما چطور پیام نور قبول شدید و در چه رشته ای؟
ممنون میشم پاسخ من رو بدین.
و این که چقدر شهریه میدین در هر ترم.

دکتر آینده
دکتر آینده

سلام دوست عزیز
من پارسال از طریق آزمون سراسری سازمان سنجش در رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری پذیرفته شدم. شهریه ثابت این دانشگاه حدود ۲/۲ م و شهریه متغیر بین ۲/۵ تا ۳/۵ م برای هر ترم است که حدود ۴۰ میلیون تومان برای کل دوره را شامل می شود.