//مجوزدار بودن تمام رشته های دکتری دانشگاه پیام نور از سوی وزارت علوم

مدرسان شریف

استاد وکیلی

مجوزدار بودن تمام رشته های دکتری دانشگاه پیام نور از سوی وزارت علوم

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه پیام نور تهران گفت: تمامی رشته های دکتری دانشگاه پیام نور تهران با مجوز وزارت علوم بوده و محروم ماندن از تربیت دانشجوی دکتری قابل پذیرش نیست.

ایوب مرادی در گفتگو با مهر، درباره ممنوعیت پذیرش دانشجوی دکتری در دانشگاه پیام نور گفت: در حال حاضر دانشگاه پیام نور استان تهران در ۱۵ رشته، دانشجوی دکتری می‌گیرد و حدود ۳۰۰ دانشجو در این مقطع در پیام نور تهران مشغول به تحصیل هستند.

وی افزود: تمامی این رشته‌ها با مجوز شورای گسترش وزارت علوم و بعد از طی روندهای قانونی ایجاد شده‌اند و تا به امروز نیز هیچ محدودیتی برای دانشگاه در اخذ دانشجوی دکتری پیش نیامده است.

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه پیام نور استان تهران اظهار داشت: برپایه تبصره بند ۴ ماده ۲ اساسنامه دانشگاه که به تازگی از سوی وزارت علوم تصویب و ابلاغ شده است و معاون وزیر هم در تهیه و تنظیم آن نقش فعالی داشت درخواست‌های دانشگاه برای راه‌اندازی رشته‌های جدید در دوره دکتری در رشته‌های خاص بعد از احراز شرایط لازم از سوی دانشگاه در شورای گسترش وزارت علوم قابل بررسی است.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به این موضوع که سیستم آموزشی دانشگاه که غیرحضوری و مجازی است پس نمی‌تواند دانشجوی دکتری که تمام‌وقت است اخذ کند، گفت: براساس ماده ۳ اساسنامه، شیوه‌ آموزشی دانشگاه پیام نور نیمه‌حضوری، آموزش باز و از راه دور اعلام شده است و در دوره دکتری برعکس دوره‌های کارشناسی و کارشناسی‌ارشد، دانشجو همانند سایر دانشگاه‌ها و به‌صورت تمام وقت در دانشگاه حاضر می‌شود.

مرادی گفت: دانشگاه پیام نور حدود ۲۵۰ عضو علمی با مرتبه استاد تمامی و دانشیاری دارد که اصولا با توجه به این ظرفیت قابل توجه، محروم ماندن این دانشگاه از تربیت دانشجو در دوره دکتری، قابل پذیرش نیست.

مجوزدار بودن تمام رشته های دکتری دانشگاه پیام نور از سوی وزارت علوم
به این مطلب امتیاز دهید.
۱۳۹۷-۴-۲۶ ۲۳:۱۱:۵۶ +۰۴:۳۰۱۳ بهمن, ۱۳۹۶|دکتری سراسری|۱۷ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
نازنین
نازنین

سلام. باید جلوی پذیرش دانشجوی دکتری در دانشگاه آزاد رو بگیرند…

??
??

چون شما در سال های ۹۳ تا ۹۵ دانشجوی دکتری شدید؟!

ناصر
ناصر

به نظرم باید جلوی پذیرش در دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی و پردیس ها وامثال اون کلا گرفته بشه و پذیرش در دانشگاه های آزاد هم بسیار بسیار محدود بشه مثلا دانشگاه آزاد یک دهم ظرفیت فعلی اونم تو مراکز استان ها فقط حق پذیرش داشته باشه

منصف
منصف

من دوره ارشد رو در دانشگاه پیام نور تهران گذروندم و الانم دانشجوی دکترای آزاد هستم تلاشهای من برای پذیرش در دانشگاه پیام نور تهران برای دکترا متاسفانه بی نتیجه موند صرف نظر از تعمیم کلی در مورد کیفیت آموزشی دانشگاه دوره پیش و واحد دانشگاهی این دوره، میتونم بگم تفاوت از زمین تا آسمان هستش، خلاصه کلام به غیر از معدودی واحد، دانشگاه آزاد در حال تربیت خیل عظیمی از دکتراهای بیسواد هست اساتید درجه ۳ عدم رعایت سرفصلها، باندبازی و دورغ و پنهان کاری و فقط دریافت شهریه کلان، دیر یا زود این دملهای چرکی رو تبدیل به… ادامه نظر»

سهراب عباسی
سهراب عباسی

دانشگاه ازاد بسیار خوب است

sdfgh
sdfgh

زیرا بالاترین مدارج علمی را در پایین ترین سطح ممکنه برگزار می کند.

سهراب عباسی
سهراب عباسی

عالی

کنکوری 1397
کنکوری 1397

ای کاش یه فکری هم به حال مجوزهای دانشگاه آزاد کنن!!!
اونا میگن مجوز داره بعدش وزارت علوم فایل منتشر میکنه!!!

مریم
مریم

مگر مجوزای دانشگاه آزاد مشکلش حل نشده؟

کنکوری 1397
کنکوری 1397

نه، متاسفانه حل نشده…
مسئولین دانشگاه آزاد میگن هیچ مشکلی نیست ولی از اون طرف وزارت علوم یه لیست بلندبالا از رشته های بدون مجوز منتشر میکنه حتی مراکز استانها (به ویژه تهران) هم از این قاعده مستثنا نیستن!

مریم
مریم

شما دانشجو دکتری هستین؟یا ارشد تون بی مجوزه؟

کنکوری 1397
کنکوری 1397

نه، هیچ کدوم…
اگه دولتی قبول نشم میخوام برم دانشگاه آزاد که برطبق اون فایل وزارت علوم از ۱۶ واحدی که رشتۀ من رو داره فقط ۳ واحد مدانشگاهی جوز دارن!!! و این موضوع خیلی فکرمشغولی ایجاد کرده واسم!!!

میثم
میثم

هرکسی برای خودش یه ساز می زنه

فرزاد
فرزاد

سلام ایا همزمان با امتحان جامع دکتری امکان اخذ یک درس جبرانی هست؟
با تشکر

رضا
رضا

سلام
بله میتوانید

فرزاد
فرزاد

ممنون شما دانشجوی دکتری هستید؟ مطمئن هستید؟

مریم
مریم

سلام از گروهتون بپرس مدیر گروه