تنها ۱۰ روز تا آزمون دکتری ۹۷ فرصت باقی است. ۱۰ روزی که تلاش مضاعفی می‌طلبد و لحظه لحظه آن می‌تواند در پذیرش شما مؤثر باشد. ۱۰ روزی که تمرکز اصلی‌تان باید بر مرور و جمع‌بندی مطالب باشد. حالا وقت آن است که به سراغ خلاصه‌نویسی‌هایی که کرده‌اید بروید و حسابی مرور کنید. می‌توانید از کتاب‌ها و بسته‌های آموزشی خلاصه و جمع‌بندی نیز استفاده کنید، مخصوصاً افرادی که درست‌وحسابی خلاصه‌نویسی نکرده‌اند و یا افرادی که برخی دروس را به خوبی مطالعه نکرده‌اند، می‌توانند از این دست کتاب‌ها استفاده کنند.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

ممکن است هنگام مرور مطالب، به این نتیجه برسید که همه چیز یادتان رفته و مضطرب شوید. اما خبر خوش این که این اتفاق کاملاً طبیعی است و رقبای شما نیز چنین حسی را تجربه می‌کنند. نگران نباشید، کافی است با دقت مباحث خلاصه و جمع‌بندی‌شده‌تان را بخوانید، در جلسه آزمون و با دیدن تست‌ها، بسیاری مطالب را به یاد خواهید آورد.

توصیه ما برای این روزهای آخر این است که سعی کنید از افرادی که خود مضطرب هستند، دوری کنید، زیرا این افراد می‌توانند اضطراب خود را به شما انتقال دهند.

ضمن این  که به جای فکر کردن به اتفاقات ناخوشایند، با خود قرار بگذارید که این دو هفته فقط به موفقیت فکر کنید. تصمیم بگیرید که این دو هفته به جای فکر کردن به عدم موفقیت، تمرکز خود را بر روی تلاش هر چه بیشتر و بهتر برای به‌دست‌آوردن بهترین نتیجه بگذارید. چرا که تنها چیزی که کمکی به شما نمی‌کند، تفکرات منفی است، پس خودگویی مثبت داشته باشید. جملات تأکیدی مثبت (عبارات امیدبخش و مثبتی که نتایج یا اهداف مطلوبتان را توصیف می‌کنند) با تکرار مداوم، در ذهن ناخودآگاه شما ثبت می‌شوند و توانایی مثبت فکر کردن را در شما بالا می‌برند.

اما توجه کنید که نباید تفکرات آرمانی و رویاپردازی داشته باشید، شما باید طالب موفقیت، رشد و خودشکوفایی باشید ولی کمال‌گرا نباشید. فکر نکنید که همیشه باید نفر اول باشید و همه‌چیز را در حد عالی طلب کنید. از خودتان در حد تلاشتان انتظار داشته باشید. فکر نکنید چون به حد عالی که مدنظرتان بوده مطالعه نکرده‌اید، پس باید بی‌خیال شوید، سؤالات کنکور قابل پیش‌بینی‌ نیست و ممکن است سؤالات به نحوی باشد که شما ورای تصورتان نتیجه بگیرید. پس فقط تلاش کنید.

برایتان آرزوی موفقیت و سربلندی دارم.

 

اینستاگرام آزمون دکتری