جزئیات زمان پاسخ دهی و تعداد سؤالات رشته های امتحانی آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۹۷ منتشر شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، بنا بر اعلام سازمان سنجش، آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D » (نیمه متمرکز) سال ۹۷ روز جمعه چهارم اسفند در ۵۵ شهرستان با رقابت بیش از ۲۳۴ هزار نفر برگزار می شود.

به کلیه داوطلبان به همراه بسته حاوی دفترچه سوال که توضیحات آن در بند«ج» درج شده است، یک پاسخنامه داده خواهد شد که در مستطیل بالای پاسخنامه نام خانوادگی، نام، شماره داوطلب، کد و نام رشته امتحانی وی در آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» (نیمه متمرکز) سال ۹۷ درج شده است.

داوطلب به محض دریافت بسته مربوط و قبل از باز کردن، ابتدا باید شماره داوطلبی و مشخصات مندرج بر روی آن را با شماره داوطلبی مندرج بر روی صندلی و همچنین مندرج در کارت شرکت در آزمون خود مقایسه کند تا مطمئن شود بین آنها هیچ اختلافی نیست و در صورت مشاهده تفاوت، بیدرنگ موضوع را به نزدیکترین مراقب در جلسه آزمون اطلاع دهد و موضوع را دنبال کند تا اختلاف برطرف شود.

پس از اطمینان از صحت مندرجات بسته حاوی سوال و پاسخنامه لازم است در زمان مقرر و با اعلام بلندگو اقدام به باز کردن پوشش پلاستیکی کرده و با خارج کردن پاسخنامه امتحانی و دفترچه سوال، کد دفترچه سوال را با کد درج شده در قسمت بالای پاسخنامه مقایسه کرده و در صورت مشاهده اختلاف موضوع را به نزدیکترین رابط یا مراقب اطلاع دهد، سپس مشخصات خود را در ذیل پاسخنامه و همچنین در قسمت مربوط به قبل از شروع سوال در دفترچه درج و محل مربوط را امضاء کند.

عدم تکمیل جدول ذیل پاسخنامه به منزله عدم حضور داوطلب در جلسه آزمون تلقی خواهد شد.

داوطلب باید محل مخصوص جوابی را که در پاسخنامه برای هر سوال در نظر می گیرد فقط به وسیله مداد سیاه نرم پررنگ (نه خودکار، نه مداد کپی و …) پر کند. جوابها فقط در  پاسخنامه با پرکردن محل مخصوص مشخص می شود.

برای هر پاسخ صحیح سه (۳) نمره مثبت و به منظور خنثی کردن پاسخهای حدسی و یا تصادفی برای هر پاسخ غلط یک (۱) نمره منفی منظور خواهد شد.

اگر به سوالی بیش از یک پاسخ داده شود همه پاسخها، غلط محسوب خواهد شد و به آن سوال یک نمره منفی تعلق خواهد گرفت.

در جلسه آزمون به کلیه داوطلبان دو بسته نایلونی داده خواهد شد که بسته اول حاوی سوالات دروس اختصاصی (دفترچه شماره ۱) همراه با پاسخنامه آزمون و بسته دوم حاوی سوالات آزمون دروس استعداد تحصیلی و زبان انگلیسی عمومی (دفترچه شماره ۲) است.

داوطلبان باید نسبت به پاسخگویی به سوالات هریک از دفترچه های مذکور در همان پاسخنامه اقدام کنند.

تعداد سوالات دروس اختصاصی مندرج در دفترچه شماره یک آزمون مربوط به هریک از کدرشته های امتحانی و زمان پاسخگویی به آنها به شرح جدول زیر است:

تعداد سوالات و زمان پاسخدهی کنکور دکتری 97 - 98 سراسری و ازاد

آزمون استعداد تحصیلی و زبان انگلیسی عمومی: دفترچه  شماره دو آزمون شامل سوالات دروس استعداد تحصیلی (۳۰ سوال) و زبان انگلیسی عمومی (۳۰ سوال) است که کلیه داوطلبان باید در مدت ۹۰ دقیقه درخصوص پاسخگویی به آنها اقدام کنند.

کلیه دفترچه های سوال آزمون داوطلبان شخصی سازی شده و شماره داوطلبی، نام خانوادگی و نام هر داوطلب بر روی جلد دفترچه آزمون وی درج شده است. این دفترچه ها دارای تنوع بوده و به تناسب در انواع A،B،C،D و E تقسیم می شوند.

پاسخنامه و دفترچه سوالات دروس اختصاصی در یک بسته نایلونی تحویل داوطلبان خواهد شد.

همراه داشتن هرگونه وسایل ارتباطی و الکترونیکی از قبیل پیجر، ساعت هوشمند، انگشتر هوشمند، دستبند هوشمند، تلفن همراه و … در جلسه آزمون حتی بصورت خاموش طبق قانون رسیدگی به تخلفات منجر به حذف از گزینش در آزمون خواهد شد.

از آن جائیکه سوالات رشته های امتحانی به گونه ای طراحی گردیده که برای پاسخگویی به سوالات دروس ذیربط نیاز به ماشین حساب نمی باشد، لذا به کلیه داوطلبان تأکید میگردد برای پاسخگویی به سوالات هریک از رشته های امتحانی نیاز به ماشین حساب نمی باشد و از ورود ماشین حساب به آزمون (از هر نوع آن) ممانعت بعمل خواهد آمد و چنانچه داوطلبی در جلسه آزمون ماشین حساب به همراه داشته باشد، اعم از اینکه از آن استفاده نماید یا استفاده ننماید متخلف شناخته شده و با وی برابر قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم در آزمون های سراسری رفتار خواهد شد.

خارج کردن اوراق امتحانی از قبیل پاسخنامه، دفترچه سوال و یا کارت شرکت در آزمون از جلسه امتحان به عنوان تخلف محسوب می شود و با داوطلب متخلف برابر قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم در آزمون های سراسری رفتار خواهد شد.

چنانچه داوطلبی در رابطه با عکس، جنس، نوع معلولیت (نابینا، کم بینا، ناشنوا، کم شنوا و جسمی حرکتی) و یا زبان خارجی مندرج در کارت شرکت در آزمون خود مغایرتی مشاهده مینماید، لازم است تا روز قبل از آزمون (حداکثر ساعت ۱۷ روز پنجشنبه ۹۶/۱۲/۳) به باجه رفع نقص مستقر در حوزه های مربوط که آدرس آن در جدول شماره ۲ اطلاعیه منتشره روز دوشنبه به تاریخ های ۹۶/۱۱/۲۳ و ۹۶/۱۱/۳۰ نشریه پیک سنجش و همچنین سایت سازمان درج گردیده مراجعه نماید تا پس از بررسی، نسبت به اصلاح آن اقدام گردد. بدیهی است در صورتیکه در رابطه با سایر مندرجات کارت شرکت در آزمون با توجه به ثبتنام اینترنتی انجام شده، اشکالی مشاهده مینمایند، لازم است براساس توضیحات مندرج در ذیل کارت شرکت در آزمون و از طریق لینک مربوط در سایت سازمان نسبت به اصلاح آن اقدام گردد.

در کارت شرکت در آزمون در مقابل سهمیه ثبت نامی آندسته از داوطلبانی که در تقاضانامه ثبت نام اینترنتی و با توجه به ضوابط متقاضی این سهمیه شده اند و سهمیه آنان مورد تأیید ارگان ذیربط قرارگرفته کلمه «رزمنده یا ایثارگر» قید شده است.

آن دسته از داوطلبانی که در آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» (نیمه متمرکز) سال ۱۳۹۷ با توجه به ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون مذکور متقاضی سهمیه رزمندگان یا ایثارگران شدهاند ولی سهمیه آنان از سوی ارگان ذیربط مورد تایید قرار نگرفته است (درکارت شرکت در آزمون آنان در مقابل عنوان سهمیه، آزاد درج گردیده است)، در صورتی که ارگان سهمیه آنان بنیاد شهید و امور ایثارگران یا وزارت جهاد کشاورزی میباشد الزم است پس از پرینت کارت شرکت در آزمون، حداکثر تا تاریخ ۹۶/۱۲/۴ به قسمت ویرایش کارت آزمون وارد شده و سهمیه مذکور را اصلاح نمایند تا اطلاعات آنان مجدداً برای بررسی به ارگان بنیاد شهید و امور ایثارگران یا وزارت جهاد کشاورزی ارسال شود. ضمناً متقاضیان استفاده از سهمیه رزمندگان ارگانهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ستاد کل نیروهای مسلح لازم است برای بررسی مجدد وضعیت خود حداکثر تا تاریخ ۹۶/۱۲/۵ و در ساعات اداری به واحدهای تابعه ارگان ذیربط مراجعه و نسبت به تأیید سهمیه خود اقدام نمایند. بدیهی است اسامی این دسته از داوطلبان پس از تائید از طریق ارگان ذیربط به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال خواهد شد.

داوطلبانی که متقاضی سهمیه رزمندگان یا ایثارگران بوده لکن در کارت شرکت در آزمون عنوان سهمیه ثبت نامی آنان سهمیه آزاد می باشد و متعاقباً متقاضی سهمیه رزمندگان یا ایثارگران میشوند چنانچه ارگان ذیربط سهمیه آنان را تأیید ننماید در گزینش نهایی از سهمیه رزمندگان یا ایثارگران حذف و با سهمیه آزاد گزینش خواهند شد.

در ابتدای جلسه آزمون، یک برگ فرم نظرخواهی به داوطلبان داده خواهد شد، داوطلبان لازم است پس از دریافت فرم و درج شماره داوطلبی خود در محل مخصوص به صورت دقیق و خوانا، نسبت به پاسخگویی به سوالات آن در همان فرم و در مدت ۱۰ دقیقه اقدام کنند. این نظرات هیچگونه تأثیری در نتایج آزمون آنان نخواهد داشت.

با توجه به اینکه سازمان سنجش آموزش کشور در جهت بهبود و ارتقاء کیفی حوزه های برگزاری آزمون، نیاز به نظرات داوطلبان به عنوان معتبرترین منبع اخذ داده و اطلاعات برای ارزیابی حوزه ها دارد، داوطلبان باید نسبت به تکمیل کردن پرسشنامه ارزیابی حوزه امتحانی خود در آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» (نیمه متمرکز) سال ۹۷ از تاریخ ۴ تا ۱۱ اسفند ۹۶ بصورت اینترنتی از طریق سایت این سازمان اقدام کنند.

اینستاگرام آزمون دکتری