تداوم برگزاری آزمون دکتری در سال های آینده

//تداوم برگزاری آزمون دکتری در سال های آینده

مدرسان شریف

تداوم برگزاری آزمون دکتری در سال های آینده

وزیر علوم گفت: آزمون دکتری با توجه به میزان تقاضای بالایی که برای آن وجود دارد حذف نمی شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، وزیر علوم درباره کنکور دکتری سال ۹۷ گفت: کنکور دکتری ۹۷ تغییری نسبت به گذشته ندارد و بر اساس روال سابق برگزار می شود.

دکتر منصور غلامی درباره حذف کنکور دکتری گفت: این آزمون با توجه به میزان تقاضای بالایی که برای آن وجود دارد حذف نمی شود و در واقع به نوعی داوطلبان را دسته بندی می کند.

وی گفت: با توجه به سهمی که دانشگاه ها در نمره آزمون دارند ممکن است در آینده این سهم افزایش یابد اما تا یکی دو سال آینده تغییری نداریم.

۱۳۹۶-۱۲-۴ ۰۹:۴۳:۱۸ +۰۳:۳۰۴ اسفند, ۱۳۹۶|دکتری سراسری|۹ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
مهسا
مهسا

فقط آزمون باشه خیلی خوبه البته یه آزمون استاندارد و منطقی، و کارهای پژوهشی هم یه گروه زیر نظر سنجش بررسی کنه اینجوری شاید عدالت برقرار بشه و اساتید گرامی سلیقه ای عمل نکنن،ر تجربه تلخ مصاحبه ی فرمالیته رو داشتم که اینو میگم مصاحبه هایی که از قبل قول هاشون رو دادن…

Mehdi
Mehdi

لطفا سازمان سنجش آزمون دکترا را بصورت متمرکز برگزار کند بدون دخالت و اعمال سلیقه اساتید بزرگوار در مصاحبه.

مملی
مملی

پس بخش اساسی جذب دکترا یعنی بررسی کار پژوهشی از لحاظ کیفیت چطور صورت بگیرد. باید بگوییم مصاحبه متمرکز و با حضور استید سراسر کشور صورت گیرد و کسانیکه دارای کار پژوهشی بسیار خوب دارن جذب بشن و از جذب افراد فاقد کار پژوهشی با کیفیت حتی با رتبه یک ازمون دکترا جلوگیری بشه، این موضوع بسیار مهم است.

علی
علی

مقالات هم به سنجش ارسال بشه و اونجا بررسی بشه از لحاظ کیفیت نه اینکه اساتید هرکیو بخان پذیرش کنن

گیسو
گیسو

با نظر شما موافقم ، اینجوری دیگه سلیقه ای نمرات اعمال نمیشود ، و طبق همون استاندارد مطرح شده هستش، کلا. اگر سنجش تمام کاراها را انجام بدهد عدالت بیشتر هست..

به مملی
به مملی

با سلام
بخشی از نظر شما قابل قبول است اما اینکه پذیرش دانشجوی دکتری صرفا بر اساس کار پژوهشی باشد و به راحتی که گفتید رتبه اول کنار گذاشته شود اصلا منطقی نیست. شخصی که در بالاترین مقطع تحصیلی پذیرفته میشود اول باید اصول تئوری را بداند و تسلط داشته باشد وگرنه پول دادن و خریدن مقاله کار دشواری نیست. مطمئن باشید کسی که با هدف واقعی آموزش دیدن و آموزش دادن، مسیر خود را انتخاب میکند نه مطالعه و نه کارهای پژوهشی برایش مانع و مشکل نخواهد بود. موفق باشید

UNKNOWN!
UNKNOWN!

در واقع آزمون بی معنیه وقتی موضوعی چون “حد نصاب” رو دانشگاه ها اعمال میکنن و هر کی رو نمیخوان به راحتی حذف میکنن.
متاسفم که هیچکی نیست به داد ما برسه.
متاسفم که مجبورم تو همچین فضایی درس بخونم.

فائزه سادات
فائزه سادات

واقعا آزمون بی معناست چون سوالاتش هم اغلب غی استاندارد و پر از اشتباه هست.

علی
علی

لاااااااایک