//طرح نمایندگان مجلس برای پرداخت پژوهشانه به دانشجویان دکتری

مدرسان شریف

استاد وکیلی

طرح نمایندگان مجلس برای پرداخت پژوهشانه به دانشجویان دکتری

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: نمایندگان مجلس در راستای حمایت از دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی، طی طرحی پیشنهاد دادند که یک کمک پژوهشانه و بلاعوض به دانشجویان پرداخت شود.

ذوالفقار یزدان مهر رئیس صندوق رفاه دانشجویان در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص وام‌های دکتری و پژوهشی گفت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های وزارت علوم کیفی سازی آموزش عالی است چرا که دولت هم نگاه ویژه‌ای به این موضوع دارد.

یزدان مهر تصریح کرد: باید به دانشجویان مقطع ارشد و دکتری باید در بحث وام توجه بیشتری شود، متاسفانه بسیاری از دانشجویان مقطع دکتری ما با مشکلات مالی زیادی روبه‌رو هستند. به همین دلیل در این زمینه ما نگاه ویژه‌ای به این دانشجویان داریم و قرار است تا پایان سال جاری 166 میلیارد تومان به دانشجویان دکتری پرداخت می‌کنیم، این وام توسط بانک یا صندوق پرداخت می‌شود.

یزدان مهر گفت: باتوجه به مشکلات دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی، نمایندگان مجلس در راستای حمایت از این دانشجویان تحصیلات تکمیلی پیشنهاداتی مطرح کرده‌اند، این کار بسیار ارزشمند است  و امیدواریم محقق شود. طی این طرح نمایندگان مجلس پیشنهاد دادند که در کنار وام صندوق رفاه، یک کمک پژوهشانه و بلاعوض به دانشجویان دکتری پرداخت شود.

وی بیان کرد: این طرح در صحن علنی مجلس مطرح شده است و امیدواریم به تصویب نمایندگان برسد زیرا به این وسیله گام موثری برای ارتقای بحث پژوهش و حل مشکلات دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی برداشته می‌شود.

طرح نمایندگان مجلس برای پرداخت پژوهشانه به دانشجویان دکتری
به این مطلب امتیاز دهید.
۱۳۹۷-۴-۲۶ ۲۳:۲۳:۱۵ +۰۴:۳۰۱۵ اسفند, ۱۳۹۶|دکتری سراسری|۹ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
نیلو
نیلو

سلام من دانشجوی دکتری روزانه هستم و هم اکنون ترم ۲ رو میگذرونم. متاهل و بیکار هستم و درآمدی ندارم. متاسفانه دانشگاه خوابگاه متاهلی رو به من نداد اما به دانشجوهای خارجی بورسیه به راحتی خوابگاه داد یعنی منه ایرانی از حق مسلم خودم نتونستم استفاده کنم و فدای چهار تا خارجی شدم که بورس شدن و کمک هزینه بالایی رو هم دریافت میکنن. هر هفته شنبه میام تهران و سه شنبه برمیگردم شیراز. ماهی ۱ میلیون و ۳۰۰ هزینه رفت و آمد من هست جدای خستگی و استرس هایی در این رفت و آمد ها دارم. وام رو هم… ادامه نظر»

Saeideh
Saeideh

سلام
امیدوارم پژوهانه پرداخت شود اما ۹۹.۹ درصد بعید است ! به دانشجویان ورودی دکترای ۹۶ هم حتی وام صندوق رفاه رو ندادن!! واگذار کردن بانک توسعه تعاون و ضامن ببر و بیار …
این بود سرانجام یک عمر درس خوندن، تلاش و شب نخوابی، استرس و رتبه برتری و…

Atena
Atena

سلام دوستان،
آیا به دانشجویان دکتری ماهانه حقوق هم می دهند؟

دانشجوی دکتری روزانه
دانشجوی دکتری روزانه

احسنت. اگه یک کار برای پیشرفت مملکت درست باشه همینه

Ali
Ali

من از شهریور تقاضای وام ضروری ۳ تومنی را دادم که یک هفته بعد با تکمیل مدارک تو سایت ثبت شد تا امروز دائم امروز و فردا میکنند.

نیلو
نیلو

من هم از شهریور تقاضا دادم اما مدام سر میدوونن!!!

erfun
erfun

فعلا شما وام وزارت علوم رو واریز کنید

!!!!!!!
!!!!!!!

حالا این طرح چی هست؟کسی میدونه؟

مینا
مینا

نمیدونم. اصلا جزئیاتی هم نمیگن که. همینطوری کلی حرف میزنن همیشه