مطابق دفترچه ثبت نام کنکور دکتری 99، در رشته ادﻳﺎن و ﻋﺮﻓﺎن در گرایش‌های زیر دانشجوی دکتری پذیرفته می‌شود:

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

1) ادﻳﺎن و ﻋﺮﻓﺎن

2) ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت تطبیقی ادﻳﺎن (گرایش اﻟﻬﻴﺎت مسیحی)

3) ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت ﺗﻄﺒﻴﻘﻲ ﻣﺬاﻫﺐ اﺳﻼمی

4) ﻋﺮﻓﺎن اﺳﻼمی و ندیشه اﻣﺎم خمینی (ره)

5) ﻋﺮﻓﺎن و ﺗﺼﻮف

6) ﺗﺼﻮف و ﻋﺮﻓﺎن اﺳﻼمی

7) ادﻳﺎن ﻏﻴﺮ اﺑﺮاهیمی (گرایش ادیان ایرانی)

8) دین پژوهی

داوطلبان گرایش‌های مختلف این رشته لازم است در آزمون دکتری مجموعه ادﻳﺎن و ﻋﺮﻓﺎن شرکت نمایند و با توجه به سرفصل‌های کنکور دکتری رشته ادﻳﺎن و ﻋﺮﻓﺎن نسبت به کسب آمادگی برای آزمون اقدام نمایند.

پس از برگزاری آزمون از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، در کارنامه اولیه اعلام نتایج کنکور دکتری، رتبه داوطلب به همراه نمره تراز کسب شده در آزمون اعلام می‌شود.

پس از اعلام نتایج اولیه در سایت سازمان سنجش، داوطلبان فرصت دارند با توجه به اطلاعات درج شده در کارنامه اولیه آزمون دکتری و نیز بر اساس ظرفیت پذیرش هر یک از دانشگاه‌ها، نسبت به انتخاب رشته آزمون دکتری اقدام نمایند.

سپس بر اساس حدنصاب نمره تراز مدنظر دانشگاه‌ها، نتایج انتخاب رشته اعلام می‌شود و اسامی دانشگاه‌هایی که داوطلبان به مصاحبه دکتری دعوت شده‌اند اعلام می‌شود.

ظرفیت پذیرش دکتری رشته ادﻳﺎن و ﻋﺮﻓﺎن در دانشگاه‌های سراسری

دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت پذیرش در هر یک از گرایش‌های دکتری رشته ادﻳﺎن و ﻋﺮﻓﺎن متفاوت است که در دفترچه انتخاب رشته دکتری  اعلام می‌شود.

جهت اطلاع داوطلبان گرامی آزمون دکتری، در ادامه فهرست دانشگاه‌های دولتی دارای پذیرش و ظرفیت پذیرش گرایش‌های مختلف دکتری رشته ادﻳﺎن و ﻋﺮﻓﺎن ارائه شده است:

ظرفیت دکتری ادﻳﺎن و ﻋﺮﻓﺎن سراسری

ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد در رشته ادﻳﺎن و ﻋﺮﻓﺎن

تا سال ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی تنها فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش در مقطع دکتری رشته ادﻳﺎن و ﻋﺮﻓﺎن را اعلام می‌کرد و ظرفیت پذیرش از سوی این دانشگاه اعلام نمی‌شد. اما از سال ۹۸ ظرفیت پذیرش اعلام شد که فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش و نیز ظرفیت پذیرش در هر واحد در رشته ادﻳﺎن و ﻋﺮﻓﺎن مطابق دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

ظرفیت دکتری ادﻳﺎن و ﻋﺮﻓﺎن  دانشگاه آزاد

ظرفیت پذیرش آزمون دکتری ادﻳﺎن و ﻋﺮﻓﺎن  آزاد ۹۸

 

اینستاگرام آزمون دکتری