مطابق دفترچه ثبت نام کنکور دکتری 98، در رشته ادﻳﺎن و ﻋﺮﻓﺎن در گرایش‌های زیر دانشجوی دکتری پذیرفته می‌شود:

کانال تلگرام دکتری

1) ادﻳﺎن و ﻋﺮﻓﺎن

2) ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت ﺗﻄﺒﻴﻘﻲ ادﻳﺎن (گرایش اﻟﻬﻴﺎت ﻣﺴﻴﺤﻲ)

3) ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت ﺗﻄﺒﻴﻘﻲ ﻣﺬاﻫﺐ اﺳﻼمی

4) ﻋﺮﻓﺎن اﺳﻼﻣﻲ و اﻧﺪﻳﺸه اﻣﺎم ﺧﻤﻴﻨﻲ (ره)

5) ﻋﺮﻓﺎن و ﺗﺼﻮف

6) ﺗﺼﻮف و ﻋﺮﻓﺎن اﺳﻼﻣﻲ

7) ادﻳﺎن ﻏﻴﺮ اﺑﺮاﻫﻴﻤﻲ

داوطلبان گرایش‌های مختلف این رشته لازم است در آزمون دکتری مجموعه ادﻳﺎن و ﻋﺮﻓﺎن شرکت نمایند و با توجه به سرفصل‌های کنکور دکتری رشته ادﻳﺎن و ﻋﺮﻓﺎن نسبت به کسب آمادگی برای آزمون اقدام نمایند.

پس از برگزاری آزمون از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، در کارنامه اولیه اعلام نتایج کنکور دکتری، رتبه داوطلب به همراه نمره تراز کسب شده در آزمون اعلام می‌شود.

پس از اعلام نتایج اولیه در سایت سازمان سنجش، داوطلبان فرصت دارند با توجه به اطلاعات درج شده در کارنامه اولیه آزمون دکتری و نیز بر اساس ظرفیت پذیرش هر یک از دانشگاه‌ها، نسبت به انتخاب رشته آزمون دکتری اقدام نمایند.

سپس بر اساس حدنصاب نمره تراز مدنظر دانشگاه‌ها، نتایج انتخاب رشته اعلام می‌شود و اسامی دانشگاه‌هایی که داوطلبان به مصاحبه دکتری دعوت شده‌اند اعلام می‌شود.

ظرفیت پذیرش دکتری رشته ادﻳﺎن و ﻋﺮﻓﺎن در دانشگاه‌های سراسری

دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت پذیرش در هر یک از گرایش‌های دکتری رشته ادﻳﺎن و ﻋﺮﻓﺎن متفاوت است که در دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری سراسری اعلام می‌شود.

جهت اطلاع داوطلبان گرامی آزمون دکتری، در ادامه فهرست دانشگاه‌های دولتی دارای پذیرش و ظرفیت پذیرش گرایش‌های مختلف دکتری رشته ادﻳﺎن و ﻋﺮﻓﺎن ارائه شده است:

ظرفیت دکتری ادﻳﺎن و ﻋﺮﻓﺎن سراسری

ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد در رشته ادﻳﺎن و ﻋﺮﻓﺎن

قابل توجه است که دانشگاه آزاد اسلامی تنها فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش در مقطع دکتری رشته ادﻳﺎن و ﻋﺮﻓﺎن را اعلام می‌کند و ظرفیت پذیرش از سوی این دانشگاه اعلام نمی‌شود که فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش در رشته ادﻳﺎن و ﻋﺮﻓﺎن مطابق دفترچه انتخاب رشته دکتری 98 دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

ظرفیت دکتری ادﻳﺎن و ﻋﺮﻓﺎن  دانشگاه آزاد

ظرفیت پذیرش آزمون دکتری ادﻳﺎن و ﻋﺮﻓﺎن  آزاد ۹۸

 

بد نیستمیتونست بهتر باشهقابل قبولهخوبعالی (شما اولین نفری هستید که امتیاز میدهید)
Loading...