دفترچه انتخاب رشته دکتری 1400 عصر روز یکشنیه 29 فروردین‌ماه منتشر شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

دفترچه انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۰

دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری 1400

به گزارش پی اچ دی تست، آزمون دکتری 1400 سراسری و آزاد در روز جمعه 15 اسفند 1399 برگزار شد و نتایج اولیه آزمون دکتری 1400 نیز در اواخر فروردین ماه منتشر خواهد شد. پس از اعلام نتایج، داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته هستند، فرصت دارند تا در بازه زمانی اعلام‌شده نسبت به انتخاب رشته‌محل‌های مدنظر خود اقدام نمایند.

با اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 1400، کسانی که بر اساس نمره کسب‌شده در آزمون کتبی، حدنصاب نمره تعیین‌شده توسط دانشگاه‌ها را داشته باشند، به مصاحبه دعوت خواهند شد.

زمان انتخاب رشته دکتری 1400

انتخاب رشته دکتری 1400 از 30 فروردین ماه صورت می‌گیرد.

داوطلبان می‌بایست پس از شروع مهلت انتخاب رشته، ابتدا نسبت به مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته‌ دکتری 1400 و اطلاعیه‌های مرتبط با آن اقدام نمایند. سپس کدرشته‌محل‌های مورد علاقه خود را از بین کدرشته‌محل‌های مربوط به رشته امتحانی انتخاب و اولویت‌ها را به ترتیب علاقه مرتب نموده و پس از آن، در فرم اینترنتی انتخاب رشته در سایت سازمان سنجش ثبت نمایند.

برای مشاوره انتخاب رشته دکتری به صورت کاملاً رایگان کلیک کنید.

در سال 1400، آن‌دسته از داوطلبانی که براساس مندرجات کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی گردیده‌اند، می‌بایست نسبت به ثبت کدرشته‌محل‌های انتخابی خود (حداکثر 50 کدرشته محل درصورت وجود) با توجه به رشته امتحانی که در آن آزمون داده‌اند، در پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش اقدام نمایند.

انتخاب رشته دکتری آزاد 1400

داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته دکتری شده و علاقه‌مند به انتخاب رشته دکتری دانشگاه های آزاد اسلامی هستند، لازم است به سایت دانشگاه آزاد مراجعه و بر اساس اطلاعیه‌های مربوط که در سایت آن دانشگاه اطلاع‌رسانی شده است، اقدام نمایند.

مجاز بودن جهت انتخاب رشته دکتری دانشگاه ازاد در کارنامه اعلام نتایج اولیه که سازمان سنجش منتشر می‌شود، مشخص شده است.

همچنین کد دسترسی انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد در کارنامه منتشرشده در سایت سنجش اعلام شده است.

دفترچه انتخاب رشته دکتری 1400

دفترچه انتخاب رشته دکتری 99

دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌ دکتری 1400 از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش در اختیار داوطلبان مجاز به انتخاب رشته قرار خواهد گرفت.

 

برای دریافت دفترچه انتخاب رشته سال 98 به لینک زیر مراجعه کنید:

 

دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری شامل موارد زیر است:

  • بخش اول

1. روش پذیرش در مقطع دکتری

در این بخش در