دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 98 منتشر شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری 98 - 99

به گزارش پی اچ دی تست، آزمون دکتری 98 سراسری و آزاد در روز جمعه سوم اسفند ماه 1397 برگزار شد و نتایج اولیه آزمون دکتری 98 نیز اواخر فروردین ماه 1398 اعلام خواهد شد.

زمان انتخاب رشته دکتری 98

عموماً انتخاب رشته داوطلبان دکتری سراسری اوایل اردیبهشت ماه صورت می‌گیرد. بنابراین زمان انتخاب رشته دکتری 98 نیز هفته اولین اردیبهشت 1398 است.

داوطلبان می‌بایست ابتدا نسبت به مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته‌ دکتری 98 و اطلاعیه‌های مرتبط با آن اقدام نموده، سپس کدرشته‌محل‌های مورد علاقه خود را، از کدرشته‌محل‌های مربوط به رشته امتحانی انتخاب و اولویت‌ها را به ترتیب علاقه، مرتب نموده و پس از آن نسبت به ثبت انتخاب های خود اقدام نمایند.

در سال 97، آن‌دسته از داوطلبانی که براساس مندرجات کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی گردیده بودند، می‌بایست از روز دوشنبه مورخ 97/02/03 تا روز شنبه مورخ 97/02/08 نسبت به ثبت کدرشته‌محل‌های انتخابی خود (حداکثر 50 کدرشته محل درصورت وجود) با توجه به رشته امتحانی که در آن آزمون داده‌اند، در پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش اقدام می‌نمودند.

انتخاب رشته دکتری آزاد 98

داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته دکتری شده و علاقه‌مند به انتخاب رشته دکتری دانشگاه های آزاد اسلامی هستند، لازم است به سایت دانشگاه آزاد مراجعه و بر اساس اطلاعیه‌های مربوط که در سایت آن دانشگاه اطلاع‌رسانی خواهد شد، اقدام نمایند.

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته دکتری 98

دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی دکتری 98 این آزمون از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش در اختیار داوطلبان مجاز به انتخاب رشته قرار خواهد گرفت.

در سال گذشته، آن‌دسته از داوطلبانی که با توجه به مفاد کارنامه نتایج اولیه دکتری، مجاز به انتخاب رشته در مجموعه مدرسی معارف اسلامی (کدرشته امتحانی 2180) گردیده و مایل به انتخاب کدرشته‌محل‌های مربوط به گرایش مدرسی معارف اسلامی بودند؛ از آنجا که شرط ورود داوطلبان متقاضی در کدرشته امتحانی مذکور به دانشگاه، علاوه بر کسب نمره علمی لازم، احراز شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون دکتری 97 و شرکت در آزمون مذکور نتیجه مصاحبه‌ای بود که توسط مدیریت جذب و ارزشیابی معاونت آموزشی، پژوهشی استادان و دروس معارف اسلامی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها انجام می‌شد، لذا این‌دسته از داوطلبان چنانچه در ردیف معرفی‌شدگان دارای حدنصاب برای انجام مراحل مصاحبه قرار می‌گرفتند، لازم بود حداکثر تا 7 روز پس از اعلام نتایج معرفی‌شدگان (اواخر اردیبهشت ماه)، برای طی مراحل پذیرش به پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت آموزشی، پژوهشی استادان و دروس معارف اسلامی (به نشانی www.asatid.org) مراجعه و ضمن ثبت‌نام در این سامانه، منتظر اعلام زمان مصاحبه از سوی معاونت مذکور می‌بودند.

بدیهی است عدم ثبت‌نام در این سامانه به منزله انصراف از تحصیل در این رشته تلقی می‌گردید. در گزینش نهایی وضعیت علمی داوطلبانی که مبادرت به تکمیل فرم انتخاب رشته‌های تحصیلی اینترنتی خود در موعد مقرر ننموده بودند و یا نتیجه مراحل مذکور از سوی معاونت فوق‌الذکر به صورت عدم تایید به این سازمان اعلام می‌گردید، مورد بررسی قرار نمی‌گرفت.

داوطلبان علاقه مند به انتخاب هر یک از کد رشته های امتحانی مربوط به دانشگاه های: امام صادق (ع)، جامع امام حسین (ع) و علوم انتظامی امین که فقط مجاز به انتخاب رشته در دوره های غیرروزانه شده بودند، در صورت تمایل و دارا بودن شرایط لازم مطابق توضیحات انتهای دفترچه انتخاب رشته دکتری می توانستند کد رشته محل های مربوط به دوره های روزانه دانشگاه‌های ذیربط را نیز انتخاب نمایند.

دفترچه انتخاب رشته دکتری 98 به محض انتشار در همین صفحه قرار خواهد گرفت.

مطالب مفید:

دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری 98

مشاوره انتخاب رشته دکتری 98

مصاحبه دکتری

اینستاگرام آزمون دکتری