ظرفیت کنکور دکتری رشته ﺗﺎرﻳﺦ اﺳﻼم (کد 2121)

/, ظرفیت دانشگاه ها/ظرفیت کنکور دکتری رشته ﺗﺎرﻳﺦ اﺳﻼم (کد 2121)

مدرسان شریف

ظرفیت کنکور دکتری رشته ﺗﺎرﻳﺦ اﺳﻼم (کد 2121)

مطابق دفترچه ثبت نام کنکور دکتری 97، در رشته ﺗﺎرﻳﺦ اﺳﻼم در گرایش‌های زیر دانشجوی دکتری پذیرفته می‌شود:

1) تاریخ اسلام

2) ﺗﺎرﻳﺦ ﺗﺸﻴﻊ اﺛﻨﻲ ﻋﺸﺮی

3) ﻓﺮﻗﻪﻫﺎی ﺗﺸﻴﻊ

 

داوطلبان گرایش‌های مختلف این رشته لازم است در آزمون دکتری مجموعه ﺗﺎرﻳﺦ اﺳﻼم شرکت نمایند و با توجه به سرفصل‌های کنکور دکتری رشته ﺗﺎرﻳﺦ اﺳﻼم نسبت به کسب آمادگی برای آزمون اقدام نمایند.

پس از برگزاری آزمون از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، در کارنامه اولیه اعلام نتایج کنکور دکتری، رتبه داوطلب به همراه نمره تراز کسب شده در آزمون اعلام می‌شود.

پس از اعلام نتایج اولیه در سایت سازمان سنجش، داوطلبان فرصت دارند با توجه به اطلاعات درج شده در کارنامه اولیه آزمون دکتری و نیز بر اساس ظرفیت پذیرش هر یک از دانشگاه‌ها، نسبت به انتخاب رشته آزمون دکتری اقدام نمایند.

سپس بر اساس حدنصاب نمره تراز مدنظر دانشگاه‌ها، نتایج انتخاب رشته اعلام می‌شود و اسامی دانشگاه‌هایی که داوطلبان به مصاحبه دکتری دعوت شده‌اند اعلام می‌شود.

ظرفیت پذیرش دکتری رشته ﺗﺎرﻳﺦ اﺳﻼم در دانشگاه‌های سراسری

دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت پذیرش در هر یک از گرایش‌های دکتری رشته ﺗﺎرﻳﺦ اﺳﻼم متفاوت است که در دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری سراسری اعلام می‌شود.

جهت اطلاع داوطلبان گرامی آزمون دکتری، در ادامه فهرست دانشگاه‌های دولتی دارای پذیرش و ظرفیت پذیرش گرایش‌های مختلف دکتری رشته ﺗﺎرﻳﺦ اﺳﻼم ارائه شده است:

ظرفیت کنکور دکتری 97 - 98 رشته ﺗﺎرﻳﺦ اﺳﻼم

ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد در رشته ﺗﺎرﻳﺦ اﺳﻼم

قابل توجه است که دانشگاه آزاد اسلامی تنها فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش در مقطع دکتری رشته ﺗﺎرﻳﺦ اﺳﻼم را اعلام می‌کند و ظرفیت پذیرش از سوی این دانشگاه اعلام نمی‌شود که فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش در رشته ﺗﺎرﻳﺦ اﺳﻼم مطابق دفترچه انتخاب رشته دکتری 97 دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

ظرفیت دکتری 97 - 98 رشته ﺗﺎرﻳﺦ اﺳﻼم دانشگاه آزاد

۱۳۹۷-۷-۸ ۲۳:۱۲:۴۳ +۰۳:۳۰۱ فروردین, ۱۳۹۷|تاریخ اسلام, ظرفیت دانشگاه ها|بدون ديدگاه

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar