مطابق دفترچه ثبت نام کنکور دکتری 99، در رشته علوم و مهندسی صنایع غذایی در گرایش‌های زیر دانشجوی دکتری پذیرفته می‌شود:

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

1) ﺻﻨﺎﻳﻊ غذایی  

2) ﺷﻴﻤﻲ ﻣﻮاد غذایی

3) ﻓﻨﺎوری ﻣﻮاد غذایی

4) زﻳﺴﺖ ﻓﻨﺎوری ﻣﻮاد غذایی

داوطلبان گرایش‌های مختلف این رشته لازم است در آزمون دکتری مجموعه علوم و مهندسی صنایع غذایی شرکت نمایند و با توجه به سرفصل‌های کنکور دکتری رشته علوم و مهندسی صنایع غذایی نسبت به کسب آمادگی برای آزمون اقدام نمایند.

پس از برگزاری آزمون از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، در کارنامه اولیه اعلام نتایج کنکور دکتری، رتبه داوطلب به همراه نمره تراز کسب شده در آزمون اعلام می‌شود.

پس از اعلام نتایج اولیه در سایت سازمان سنجش، داوطلبان فرصت دارند با توجه به اطلاعات درج شده در کارنامه اولیه آزمون دکتری و نیز بر اساس ظرفیت پذیرش هر یک از دانشگاه‌ها، نسبت به انتخاب رشته آزمون دکتری اقدام نمایند.

سپس بر اساس حدنصاب نمره تراز مدنظر دانشگاه‌ها، نتایج انتخاب رشته اعلام می‌شود و اسامی دانشگاه‌هایی که داوطلبان به مصاحبه دکتری دعوت شده‌اند اعلام می‌شود.

ظرفیت پذیرش دکتری رشته علوم و مهندسی صنایع غذایی در دانشگاه‌های سراسری

دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت پذیرش در هر یک از گرایش‌های دکتری رشته علوم و مهندسی صنایع غذایی متفاوت است که در دفترچه انتخاب رشته دکتری اعلام می‌شود.

جهت اطلاع داوطلبان گرامی آزمون دکتری، در ادامه فهرست دانشگاه‌های دولتی دارای پذیرش و ظرفیت پذیرش گرایش‌های مختلف دکتری رشته علوم و مهندسی صنایع غذایی ارائه شده است:

ظرفیت دکتری علوم و مهندسی صنایع غذایی سراسری

ظرفیت پذیرش آزمون دکتری علوم و مهندسی صنایع غذایی  سراسری 98

ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد در رشته علوم و مهندسی صنایع غذایی

تا سال ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی تنها فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش در مقطع دکتری رشته علوم و مهندسی صنایع غذایی را اعلام می‌کرد و ظرفیت پذیرش از سوی این دانشگاه اعلام نمی‌شد. اما از سال ۹۸ ظرفیت پذیرش اعلام شد که فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش و نیز ظرفیت پذیرش در هر واحد در رشته علوم و مهندسی صنایع غذایی مطابق دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

ظرفیت دکتری علوم و مهندسی صنایع غذایی دانشگاه آزاد

ظرفیت پذیرش آزمون دکتری علوم و مهندسی صنایع غذایی آزاد ۹۸

 

اینستاگرام آزمون دکتری