مطابق دفترچه ثبت نام کنکور دکتری 99، در رشته مهندسی ﺑﺮق ـ ﻛﻨﺘﺮل در گرایش‌های زیر دانشجوی دکتری پذیرفته می‌شود:

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

1) مهندسی ﺑﺮق

  1. ﻛﻨﺘﺮل
  2. جنگ الکترونیک

2) مهندسی راه‌آهن – کنترل و علائم

داوطلبان گرایش‌های مختلف این رشته لازم است در آزمون دکتری مجموعه مهندسی ﺑﺮق ـ ﻛﻨﺘﺮل شرکت نمایند و با توجه به سرفصل‌های کنکور دکتری رشته مهندسی ﺑﺮق ـ ﻛﻨﺘﺮل نسبت به کسب آمادگی برای آزمون اقدام نمایند.

پس از برگزاری آزمون از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، در کارنامه اولیه اعلام نتایج کنکور دکتری، رتبه داوطلب به همراه نمره تراز کسب شده در آزمون اعلام می‌شود.

پس از اعلام نتایج اولیه در سایت سازمان سنجش، داوطلبان فرصت دارند با توجه به اطلاعات درج شده در کارنامه اولیه آزمون دکتری و نیز بر اساس ظرفیت پذیرش هر یک از دانشگاه‌ها، نسبت به انتخاب رشته آزمون دکتری اقدام نمایند.

سپس بر اساس حدنصاب نمره تراز مدنظر دانشگاه‌ها، نتایج انتخاب رشته اعلام می‌شود و اسامی دانشگاه‌هایی که داوطلبان به مصاحبه دکتری دعوت شده‌اند اعلام می‌شود.

 

ظرفیت پذیرش دکتری رشته مهندسی ﺑﺮق ـ ﻛﻨﺘﺮل در دانشگاه‌های سراسری

دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت پذیرش در هر یک از گرایش‌های دکتری رشته ﻣﻬﻨﺪسی ﺑﺮق ـ ﻛﻨﺘﺮل متفاوت است که در دفترچه انتخاب رشته دکتری اعلام می‌شود.

جهت اطلاع داوطلبان گرامی آزمون دکتری، در ادامه فهرست دانشگاه‌های دولتی دارای پذیرش و ظرفیت پذیرش گرایش‌های مختلف دکتری رشته مهندسی ﺑﺮق ـ ﻛﻨﺘﺮل ارائه شده است:

ظرفیت دکتری ﻣﻬﻨﺪسی ﺑﺮق ـ ﻛﻨﺘﺮل سراسری

ظرفیت پذیرش آزمون دکتری ﻣﻬﻨﺪسی ﺑﺮق ـ ﻛﻨﺘﺮل  سراسری 98

 

ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد در رشته مهندسی ﺑﺮق ـ ﻛﻨﺘﺮل

تا سال ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی تنها فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش در مقطع دکتری رشته ﻣﻬﻨﺪسی ﺑﺮق ـ ﻛﻨﺘﺮل را اعلام می‌کرد و ظرفیت پذیرش از سوی این دانشگاه اعلام نمی‌شد. اما از سال ۹۸ ظرفیت پذیرش اعلام شد که فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش و نیز ظرفیت پذیرش در هر واحد در رشته ﻣﻬﻨﺪسی ﺑﺮق ـ ﻛﻨﺘﺮل مطابق دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

ظرفیت دکتری ﻣﻬﻨﺪسی ﺑﺮق ـ ﻛﻨﺘﺮل دانشگاه آزاد

ظرفیت پذیرش آزمون دکتری ﻣﻬﻨﺪسی ﺑﺮق ـ ﻛﻨﺘﺮل آزاد ۹۸

 

اینستاگرام آزمون دکتری