مطابق دفترچه ثبت نام کنکور دکتری 97، در رشته ﻋﻠﻮم ارﺗﺒﺎﻃﺎت در گرایش‌های زیر دانشجوی دکتری پذیرفته می‌شود:

میترسی از اخبار آزمون دکتری جا بمونی؟ ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال کلیک کنی ... و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی ...

1) ﻋﻠﻮم ارﺗﺒﺎﻃﺎت

2) فرهنگ و ارﺗﺒﺎﻃﺎت

3) دین و رسانه

داوطلبان گرایش‌های مختلف این رشته لازم است در آزمون دکتری مجموعه ﻋﻠﻮم ارﺗﺒﺎﻃﺎت شرکت نمایند و با توجه به سرفصل‌های کنکور دکتری رشته ﻋﻠﻮم ارﺗﺒﺎﻃﺎت نسبت به کسب آمادگی برای آزمون اقدام نمایند.

پس از برگزاری آزمون از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، در کارنامه اولیه اعلام نتایج کنکور دکتری، رتبه داوطلب به همراه نمره تراز کسب شده در آزمون اعلام می‌شود.

پس از اعلام نتایج اولیه در سایت سازمان سنجش، داوطلبان فرصت دارند با توجه به اطلاعات درج شده در کارنامه اولیه آزمون دکتری و نیز بر اساس ظرفیت پذیرش هر یک از دانشگاه‌ها، نسبت به انتخاب رشته آزمون دکتری اقدام نمایند.

سپس بر اساس حدنصاب نمره تراز مدنظر دانشگاه‌ها، نتایج انتخاب رشته اعلام می‌شود و اسامی دانشگاه‌هایی که داوطلبان به مصاحبه دکتری دعوت شده‌اند اعلام می‌شود.

ظرفیت پذیرش دکتری رشته ﻋﻠﻮم ارﺗﺒﺎﻃﺎت در دانشگاه‌های سراسری

دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت پذیرش در هر یک از گرایش‌های دکتری رشته ﻋﻠﻮم ارﺗﺒﺎﻃﺎت متفاوت است که در دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری سراسری اعلام می‌شود.

جهت اطلاع داوطلبان گرامی آزمون دکتری، در ادامه فهرست دانشگاه‌های دولتی دارای پذیرش و ظرفیت پذیرش گرایش‌های مختلف دکتری رشته ﻋﻠﻮم ارﺗﺒﺎﻃﺎت ارائه شده است:

ظرفیت دکتری ﻋﻠﻮم ارﺗﺒﺎﻃﺎت سراسری

ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد در رشته ﻋﻠﻮم ارﺗﺒﺎﻃﺎت

تا سال ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی تنها فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش در مقطع دکتری رشته ﻋﻠﻮم ارﺗﺒﺎﻃﺎت را اعلام می‌کرد و ظرفیت پذیرش از سوی این دانشگاه اعلام نمی‌شد. اما از سال ۹۸ ظرفیت پذیرش اعلام شد که فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش و نیز ظرفیت پذیرش در هر واحد در رشته ﻋﻠﻮم ارﺗﺒﺎﻃﺎت مطابق دفترچه انتخاب رشته دکتری 98 دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

ظرفیت دکتری ﻋﻠﻮم ارﺗﺒﺎﻃﺎت دانشگاه آزاد

اینستاگرام آزمون دکتری