ظرفیت کنکور دکتری رشته ﻣﻬﻨﺪسی ﻣﻌﺪن ـ ﻣﻜﺎنیک ﺳﻨﮓ

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

فهرست اسامی دانشگاه‌ها و ظرفیت پذیرش دکتری رشته ﻣﻬﻨﺪسی ﻣﻌﺪن ـ ﻣﻜﺎنیک ﺳﻨﮓ در دفترچه های انتخاب رشته دکترا سراسری و دانشگاه آزاد اطلاع‌رسانی می‌شود.

پس از انتشار دفترچه و مشخص شدن ظرفیت‌ها، داوطلبان می‌توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و پرسیدن سوالات خود می‌توانید به صفحه مشاوره انتخاب رشته دکتری مراجعه نمایید.

مطابق دفترچه ثبت نام کنکور دکتری 1403، در رشته ﻣﻬﻨﺪسی ﻣﻌﺪن ـ ﻣﻜﺎنیک ﺳﻨﮓ دانشجوی دکتری پذیرفته میشود.

داوطلبان آزمون دکتری مجموعه ﻣﻬﻨﺪسی ﻣﻌﺪن ـ ﻣﻜﺎنیک ﺳﻨﮓ لازم است با توجه به سرفصل‌های کنکور دکتری رشته ﻣﻜﺎﻧﻴک ﺳﻨﮓ، نسبت به کسب آمادگی برای آزمون اقدام نمایند.

پس از برگزاری آزمون از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، در کارنامه اولیه اعلام نتایج کنکور دکتری، رتبه داوطلب به همراه نمره تراز کسب شده در آزمون اعلام می‌شود.

پس از اعلام نتایج اولیه در سایت سازمان سنجش، داوطلبان فرصت دارند با توجه به اطلاعات درج شده در کارنامه اولیه آزمون دکتری و نیز بر اساس ظرفیت پذیرش هر یک از دانشگاه‌ها، نسبت به انتخاب رشته آزمون دکتری اقدام نمایند.

سپس بر اساس حدنصاب نمره تراز مدنظر دانشگاه‌ها، نتایج انتخاب رشته اعلام می‌شود و اسامی دانشگاه‌هایی که داوطلبان به مصاحبه دکتری دعوت شده‌اند اعلام می‌شود.

ظرفیت پذیرش دکتری رشته ﻣﻬﻨﺪسی ﻣﻌﺪن ـ ﻣﻜﺎنیک ﺳﻨﮓ در دانشگاه‌های سراسری

دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت پذیرش در هر یک از گرایش‌های دکتری رشته ﻣﻬﻨﺪسی ﻣﻌﺪن ـ ﻣﻜﺎنیک ﺳﻨﮓ متفاوت است که در دفترچه انتخاب رشته دکتری اعلام می‌شود.

جهت اطلاع داوطلبان گرامی آزمون دکتری، در ادامه فهرست دانشگاه‌های دولتی دارای پذیرش و ظرفیت پذیرش گرایش‌های مختلف دکتری رشته ﻣﻬﻨﺪسی ﻣﻌﺪن ـ ﻣﻜﺎنیک ﺳﻨﮓ ارائه شده است:

ظرفیت دکتری ﻣﻬﻨﺪسی ﻣﻌﺪن ـ ﻣﻜﺎنیک ﺳﻨﮓ

ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد در رشته ﻣﻬﻨﺪسی ﻣﻌﺪن ـ ﻣﻜﺎنیک ﺳﻨﮓ

تا سال ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی تنها فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش در مقطع دکتری رشته ﻣﻬﻨﺪسی ﻣﻌﺪن ـ ﻣﻜﺎنیک ﺳﻨﮓ را اعلام می‌کرد و ظرفیت پذیرش از سوی این دانشگاه اعلام نمی‌شد. اما از سال ۹۸ ظرفیت پذیرش اعلام شد که فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش و نیز ظرفیت پذیرش در هر واحد در رشته ﻣﻬﻨﺪسی ﻣﻌﺪن ـ ﻣﻜﺎنیک ﺳﻨﮓ مطابق دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد ﻣﻬﻨﺪسی ﻣﻌﺪن ـ ﻣﻜﺎنیک ﺳﻨﮓ

پیشنهاد می‌کنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص منابع، انتخاب رشته و مصاحبه دکتری به صفحات زیر سری بزنید:

آیا در صورتی که داوطلب به مصاحبه آزمون دکتری ﻣﻬﻨﺪسی ﻣﻌﺪن ـ ﻣﻜﺎﻧﻴک ﺳﻨﮓ دعوت شود، بدین معنا است که در آن دانشگاه پذیرفته شده است؟

خیر، چند برابر ظرفیت پذیرش دکتری ﻣﻬﻨﺪسی ﻣﻌﺪن ـ ﻣﻜﺎﻧﻴک ﺳﻨﮓ به مصاحبه دعوت می‌شوند و در ادامه با توجه به مجموع نمره مصاحبه و آزمون کتبی، پذیرفته‌شدگان نهایی تعیین می‌گردند.

ظرفیت آزمون دکتری ﻣﻬﻨﺪسی ﻣﻌﺪن ـ ﻣﻜﺎﻧﻴک ﺳﻨﮓ در سال 1403 کاهش یافته است؟

جزئیات ظرفیت پذیرش در دفترچه انتخاب رشته دکتری اعلام می شود. این دفترچه پس از اعلام نتایج اولیه دکتری 1403، از سوی سازمان سنجش منتشر خواهد شد.

برای انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد رشته ﻣﻬﻨﺪسی ﻣﻌﺪن ـ ﻣﻜﺎﻧﻴک ﺳﻨﮓ به کجا مراجعه کنیم؟

انتخاب رشته سراسری در سایت سازمان سنجش و انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد در سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد انجام می شود.

ثبت‌نام
باخبرم کن!

4 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
صادقی
مرداد ۲۷, ۱۳۹۸ ۸:۵۷ ق٫ظ

سلام
خسته نباشید
چرا در سال ۹۸ دانشگاه های واقع در تهران در دکتری مهندسی مکانیک سنگ پذیرش نداشتند؟ چطور میشه فهمید برای سال ۱۳۹۹ در دکتری مکانیک سنگ پذیرش دارند یا خیر؟
با تشکر از توجه شما

صادقی
مرداد ۲۷, ۱۳۹۸ ۲:۴۵ ب٫ظ
پاسخ به  صادقی

لطفا پاسخ مرا بدهید

mahdi
مرداد ۲۸, ۱۳۹۸ ۷:۴۱ ق٫ظ
پاسخ به  صادقی

سلام علیکم. فکر میکنم این رشته دیگه پذیرش نداره چون هنوز ورودی ها قبل فارغ التحصیل نشده اند. حتی فکر کنم امسال دیگه شهرستان ها هم علاوه بر تهران پذیرش دکتری مکانیک سنگ و حتی استخراج نداشته باشند. برید دنبال یک رشته دیگر
التماس دعا

mina
مرداد ۲۸, ۱۳۹۸ ۱:۰۳ ب٫ظ
پاسخ به  صادقی

میگن این رشته دیگه ارائه نمیشه منم میخوام برم یه رشته دیگه. راست و دروغش رو نمیدونم