دانشگاه علم و فرهنگ از میان برگزیدگان علمی واجد شرایط، به صورت بدون آزمون در دوره دکتری تخصصی برای سال تحصیلی 97-98 دانشجو می پذیرد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی پذیرش بدون آزمون در مقطه دکتری دانشگاه علم و فرهنگ در سال تحصیلی 97-98 به شرح ذیل است:

رشته های دارای پذیرش دکتری بدون آزمون 97 دانشگاه علم و فرهنگ:

رشته های زیست شناسی جانوری – سلولی و تکوینی، مدیریت گردشگری، روان شناسی بالینی، حقوق خصوصی و مهندسی عمران – سازه

 

الف– شرایط عمومی
1- اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
2- پذیرفتن قانون اساسی و عدم مخالفت با نظام جمهوری اسلامی ایران
3- نداشتن منع قانونی ادامه تحصیل از لحاظ خدمت وظیفه عمومی برای داوطلبان مرد
4- نداشتن سوء پیشینه به تشخیص مراجع صاحب صلاحیت
5- عدم وابستگی تشکیلاتی به احزاب و گروه های محارب و ملحد و عدم هواداری از آنها
6- دانشجویان این دانشگاه، در صورت تأمین اعتبار، از مزایای وام شهریه صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم تحقیقات و فناوری و نیز از تسهیلات صندوق قرض الحسنه دانشجویان ایران (وام ازدواج و وام های عادی ضروری و اضطراری) برخوردار خواهند شد.
7- این دانشگاه هیچگونه تعهدی در قبال تأمین خوابگاه ندارد. اما تلاش خود را برای اسکان دانشجویان در خوابگاه های خصوصی معتبر و مورد تأیید خواهد داشت.
8- اعطای هر نوع مدرک تحصیلی منوط به گذراندن تمامی واحدهای مصوب درسی رشته تحصیلی، از جمله تصویب و دفاع از پایان نامه مربوط است.
9- در صورت ترک تحصیل، اخراج و یا انصراف از تحصیل، بدون عذر موجه به تشخیص دانشگاه، کل شهریه دوره دریافت خواهد شد.
10- از دانشجو همزمان با ثبت نام، ضمانت لازم برای تحصیل در طول مدت دوره آموزشی اخذ خواهد شد.

 

ب- شرایط و ضوابط اختصاصی
1- دانش آموخته یا دانشجوی نیمسال آخر مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های معتبر داخل کشور مورد تأیید وزارتین “علوم، تحقیقات و فناوری” و “بهداشت، درمان و آموزش پزشکی” (به تشخیص دانشگاه)
2- نگذشتن بیش از 2 سال از تاریخ فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد داوطلب
3- داشتن میانگین کل 16 و بالاتر در دوره کارشناسی و میانگین کل 17 و بالاتر – بدون احتساب نمره پایان نامه – در دوره کارشناسی ارشد

4- ارائه حداقل 2 مقاله علمی – پژوهشی چاپ شده یا نامه پذیرش چاپ قطعی مقاله در مجلات معتبر (مورد تأیید استاد راهنمای اصلی داوطلب) که یک مقاله الزاما مستخرج از پایان نامه و داده های حاصل از آن بوده و مقاله دیگر مرتبط با موضوع پایان نامه دوره کارشناسی ارشد داوطلب باشد.
تبصره: درصورتی که داوطلب دارای حداقل یک مقاله علمی – پژوهشی مستخرج از پایان نامه چاپ شده یا نامه پذیرش چاپ قطعی در مجلات نمایه شده برتر JCR  (مورد تأیید استاد راهنمای اصلی) باشد و با حذف نام اساتید راهنما و مشاور نویسنده اول تلقی شود ، داوطلب می تواند به صورت مشروط درخواست پذیرش نماید. بدیهی است در صورت تأیید مقاله ارائه شده توسط گروه آموزشی ذی ربط، امکان بررسی درخواست پذیرش داوطلب فراهم خواهد شد.
5- پذیرش قطعی پذیرفته شدگان، منوط به تأیید صلاحیت عمومی آنان توسط مراجع ذی صلاح مربوط و تأیید نهایی سازمان سنجش آموزش کشور است.
6- داوطلبانی که فاقد مدرک زبان هستند، در صورت پذیرش، لازم است حداکثر تا پایان نیمسال دوم سال تحصیلی 98-97 97 نسبت به ارائه مدرک معتبر اقدام نمایند.
7- دانشجویان دکتری به ازای انتشار یا ارائه هر مقاله متناسب با سطح علمی و میزان اعتبار مجله یا کنفرانس، براساس مصوبه شورای پژوهشی دانشگاه مستند به آیین نامه تشویق فعالیت های پژوهشی، از تخفیف در شهریه برخوردار خواهند شد.

 

ج – نکات مهم:
1- اتباع غیرایرانی و دانش آموختگان دانشگاه های خارج از کشور، مجاز به ارائه درخواست استفاده از سهمیه استعدادهای درخشان نمی باشند.
2- داوطلبان با مدارک تحصیلی معادل کارشناسی ارشد مجاز به ثبت نام نمی باشند.
3- مقالاتی که در مجلات فاقد اعتبار علمی از نظر وزارتین علوم و بهداشت چاپ شده باشند، قابل بررسی و امتیازدهی نیستند.
4- در صورت ارائه تألیف، گردآوری یا ترجمه کتاب، لازم است تألیف یا ترجمه ارائه شده مرتبط با رشته تحصیلی داوطلب باشد، در غیر این صورت امتیازی به آن تعلق نمی گیرد.
5- داوطلبان فقط مجاز به ارائه درخواست پذیرش در یک رشته تحصیلی هستند و درصورت ارائه درخواست های متعدد از فهرست داوطلبان حذف خواهند شد.
6- چنانچه در هر یک از رشته های اعلام شده، از طریق آزمون ورودی دوره های دکتری تخصصی، تعداد پذیرفته شدگان به حدنصاب نرسد، از طریق سهمیه استعدادهای درخشان نیز در رشته های مورد نظر، پذیرش دانشجو انجام نمی شود.
7- کسب حدنصاب علمی لازم برای پذیرش که توسط گروه آموزشی تعیین و مورد تصویب دانشگاه قرار گرفته است ، از شرایط اصلی پذیرش است و در صورت عدم کسب حد نصاب مذکور، دانشگاه ملزم به پذیرش داوطلبان برگزیده علمی نمی باشد.
8- دانشجویان نیمسال آخر در صورت پذیرش، باید حداکثر تا 31 شهریورماه سال 1397 از پایان نامه خود دفاع نموده و فارغ التحصیل شوند؛ در غیراین صورت اسامی آنان از فهرست داوطلبان واجد شرایط پذیرش حذف خواهد شد.
9- پذیرفته شدگان دوره های تخصصی دکتری بدون آزمون (استعدادهای درخشان) به صورت تمام وقت اشتغال به تحصیل خواهند داشت و مشمول کلیه مقررات آموزشی و انضباطی دانشگاه خواهند بود.
10- چنانچه در هر مرحله از ثبت نام و یا اشتغال به تحصیل، مشخص شود که داوطلب دارای هر یک از شرایط و ضوابط عمومی و یا اختصاصی ورود به دوره دکتری مندرج در این اطلاعیه نبوده است، بلافاصله از ثبت نام یا ادامه تحصیل او جلوگیری می شود و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.
11- به مدارک ناقص و درخواست داوطلبانی که واجد شرایط الزامی پذیرش نباشند، ترتیب اثر داده نخواهد شد و وجه پرداختی نیز قابل استرداد نیست؛ لذا اکیداً توصیه می شود داوطلبان قبل از ثبت نام، مفاد اطلاعیه را به دقت مطالعه و در صورت اطمینان از داشتن تمامی شرایط، ثبت نام نمایند.
12- اطلاعات تکمیلی صرفا از طریق پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه به نشانی www.usc.ac.ir اعلام خواهد شد، لذا داوطلبان محترم لازم است تا زمان اعلام نتایج، اخبار و اطلاعیه های مربوط را از پایگاه اطلاع رسانی مذکور ملاحظه و پیگیری نمایند و دانشگاه مسئولیتی در قبال اطلاع رسانی جداگانه به داوطلبان نخواهد داشت و عدم مراجعه داوطلبان در زمان هایی که اعلام خواهد شد، به منزله انصراف آنان تلقی می شود.

 

د- مصاحبه علمی و اعلام نتایج
1- نتیجه بررسی اولیه درخواست داوطلبان و راه یافتگان به جلسه مصاحبه، حتی المقدور تا سه شنبه 12 تیرماه سال 1397 از طریق پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه (www.usc.ac.ir) اعلام خواهد شد . 
2- جلسه آزمون شفاهی برگزیدگان علمی، ترجیحا همزمان با جلسه مصاحبه داوطلبان آزمون نیمه متمرکز دوره های دکتری تخصصی سال 1396 برگزار خواهد شد و اطلاعیه دعوت به جلسه به تفکیک رشته ، از طریق پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اعلام خواهد شد، لذا داوطلبان محترم صرفا از این طریق تاریخ مصاحبه خود را مشاهده و مراجعه نمایند و دانشگاه مسئولیتی برای اطلاع رسانی از طرق دیگر ندارد و عدم مراجعه داوطلب در روز برگزاری مصاحبه به منزله انصراف وی از درخواست پذیرش خواهد بود و امکان برگزاری مجدد جلسه ، مقدور نخواهد بود.

 

ه–مدارک لازم، مهلت ارسال مدارک و نحوه ارسال
داوطلبان واجد شرایط، لازم است حداکثر تا پایان روز پنجشنبه مورخ 24 خردادماه سال 1397 مدارک مورد نیاز به شرح زیر و با حجم حداکثر 5M به پست الکترونیکی [email protected]  ارسال نمایند.

1- یک قطعه عکس 3*4 رنگی تمام رخ 
2- تصویر کارت ملی
3- تصویر مدرک نظام وظیفه (مختص داوطلبان ذکور)
4- تصویر مدرک تحصیلی کارشناسی دارای معدل
5- تصویر مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد دارای معدل دوره و تاریخ فراغت از تحصیل (مختص دانش آموختگان)
6- تصویر گواهی رتبه اول تا سوم دوره کارشناسی از مدیریت امور آموزشی دانشگاه محل تحصیل (در صورت دارا بودن رتبه)
7- تصویر گواهی رتبه اول دوره کارشناسی ارشد از مدیریت امور آموزشی دانشگاه محل تحصیل (در صورت دارا بودن رتبه)
8- تصویر ریزنمرات دوره کارشناسی
9- تصویر ریزنمرات دوره کارشناسی ارشد
10- تصویر صفحه اول و چکیده پایان نامه
11- تصویر فرم تکمیل شده ثبت اطلاعات داوطلب 
12- تصویر مربوط به گواهی تأیید یه مقالات علمی – پژوهشی/ علمی – ترویجی/ کنفرانس های معتبر
13- تصویر نامه از مجلات مبنی بر تأیید پذیرش چاپ قطعی مقاله یا مقاله های علمی – پژوهشی که تا کنون چاپ نشده باشند. (تذکر: نامه وصول مقاله قابل قبول نیست).
-14 تصویر گواهی تائیدیه مبنی بر نمایه شدن مجله در فهرست JCR یا سایر نمایه های معتبر و سایر مجلات علمی – پژوهشی مورد تأیید وزارتین علوم یا بهداشت از مراجع ذی صلاح که حاوی رتبه بندی و اعتبار مجله باشد.
15- تصویر مستندات اختراع به ثبت رسیده (گواهی ثبت اختراع مورد تأیید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران)
16- تصویر مستندات برگزیدگان جشنواره، مسابقات بین المللی و المپیادهای معتبر (گواهی صادره از دبیرخانه یا مراجع ذی ربط)
4
17- تصویر مستندات مربوط به تالیف یا گردآوری کتب مرتبط با رشته تحصیلی (تصویر روی جلد، شناسنامه کتاب و گواهی انتشار از ناشر مربوطه)
18- تصویر مستندات مربوط به ترجمه کتب مرتبط با رشته تحصیلی (تصویر روی جلد، شناسنامه کتاب و گواهی انتشار از ناشر مربوطه)
19- تصویر گواهی سابقه تدریس در مراکز آموزش عالی با تأیید معاون آموزشی دانشگاه/ مؤسسه
20- تصویر گواهی طرح ها/ پروژه های تحقیقاتی اتمام یافته، دارای گواهی از مراجع ذی صلاح
21- تصویر گواهی زبان انگلیسی دارای اعتبار کمتر از 2 سال
22- تصویر فیش پرداخت هزینه ثبت نام و بررسی مدارک به مبل غ 1/500/000 (یک میلیون و پانصد هزار ریال) به حساب شماره (22100027) بانک ملت شعبه بوستان، قابل پرداخت در کلیه شعب بانک ملت.
23- ارایه اصل مدارک و مستندات فوق و تأییدیه رسید مدارک در زمان مصاحبه الزامی است.

اینستاگرام آزمون دکتری