مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری  هم آموز

نکات قابل توجه داوطلبان دوره دکتری آزاد برای انجام مصاحبه

عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی نکات مهمی را برای انجام مصاحبه دوره دکتری به داوطلبان متذکر شد.

دکتر علی اکبر فرهنگی در گفت‌وگو با خبرگزاری آنا گفت: داوطلبان باید با خیال آسوده به جلسه مصاحبه حضوری دوره دکتری بروند تا بتوانند نتیجه بهتری بگیرند و با آرامش حضور ذهن بیشتری داشته باشند و تا زمان انجام مصاحبه نگاهی به درس‌هایی که امتحان داده‌اند داشته باشند و این مرور می‌تواند کمک خوبی به داوطلبان کند.

عضو هیات علمی دانشکده مدیریت واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: داوطلبان صادقانه با ممتحنین برخورد کنند چرا که این امر بسیار مورد توجه اکثر ممتحنین است.

فرهنگی گفت: معمولا سوالات عمومی از داوطلبان پرسیده می‌شود و در پاسخ به سوالات هوش، حاضرجوابی، نحوه استدلال بسیار اهمیت دارد. داوطلبان دوره دکتری باید بتوانند با استدلال با موضوعات برخورد کنند.

فرهنگی همچنین به خلاقیت در پاسخ به سوالات مصاحبه دوره دکتری تاکید کرد و ادامه داد: ممتحنین معمولا از روی پاسخ به سوالات عمومی میزان خلاقیت داوطلبان را نیز در‌می‌یابند.

وی در توصیه به داوطلبان درباره سوالات زبان تخصصی تاکید کرد: یادگیری زبان فرآیند طولانی دارد و در یکی دو جلسه اتفاق نمی‌افتد. توصیه می‌کنم که داوطلبان واژگان کلیدی رشته خود را حتما مطالعه کنند.

عضو هیات علمی دانشکده مدیریت واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر ارائه رزومه تحقیقاتی از سوی داوطلبان دوره دکتری گفت: ارائه کار تحقیقاتی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، حتما مستندات مدونی از سابقه کارهای تحقیقاتی تهیه شود،‌ اگر مقاله‌ای نگاشته شده یا کتابی منتشر شده است، داوطلبان آنها را به همراه داشته باشند. اگر در کنفرانس‌ها سخنرانی داشته‌اند حتما ارائه شود.

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
مدیریت
مدیریت

با سلام و عرض ادب ،از زمان و مکان دقیق برگزاری مصاحبه دکتری آزاد برای هر رشته خبری نیست اگر دوستان اطلاعی دارند لطفا اعلام نمایند. با سپاس

مهسا
مهسا

سلام
هفته آینده قرار هست سامانه مصاحبه فعال باشه و اونجا جزئیات محل برگزاری مصاحبه های دکتری ازاد اعلام میشه.

فرهاد حقوق عمومي
فرهاد حقوق عمومي

سلام دوستان. من سابقه تدریس در دوره های اداری و کارشناس رسمی دادگستری دارای مدرک ICDL هم هستم. اینارو به مصاحبه کنندگان ارائه بدم تاثیر داره ؟؟

عماد
عماد

خیر
بیخودی زحمت نکشید

Habib
Habib

بی تاثیر نیست حتما مدنطر خواهد بود

مهسا
مهسا

سلام
همه مدارک مرتبط رو در مصاحبه همراه داشته باشید. ممکنه نظر اساتید رو جلب کنه و حتی اگه امتیاز ندن، اثر مثبتی داشته باشه در دیدگاهشون.

عماد
عماد

یکی از دوستان که سال قبل دانشگاه آزاد قبول شده می گفت 30 الی 40 درصد پذیرفته شدگان به هر دلیلی ثبت نام نمی کنند. امسال هم که گفته میشه تکمیل ظرفیتی در کار نخواهد بود. کاش یه راهی برای این قضیه پیدا بشه که حقیق از باقی داوطلبان ضایع نشه.