سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: اعلام محدودیت در پذیرش دکتری و بدنبال آن پذیرش تعداد بالای داوطلبان در مقطع دکتری نشان دهنده کاسبی در بسیاری از دانشگاه های کشور بدون توجه به نیاز موجود در کشور است.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

سیدحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفتگو باخبرگزاری ایسکانیوز درباره پذیرش بالای دکتری علی رغم اعلام محدودیت وزارت علوم و دعوت به مصاحبه برای دانشگاه های مختلف و به دنبال آن پرداخت حدود 100 هزارتومان به هر دانشگاه گفت: در پذیرش دکتری بحث کیفی شدن آموزش مطرح بود و امسال 180 هزار نفر شرکت کردند که حدود 170 هزار نفر پذیرش شدند که از این تعداد 50 انتخاب دارند که برای ده تا بیست دانشگاه برای مصاحبه دعوت می شوند و برای هر دانشگاه باید حدودا نفری 100 هزار تومان پرداخت کنند که هزینه سنگینی دارد و متاسفانه بسیاری از دانشگاه های کشور کارشان کاسبی است که دست به دست هم دادند و در این زمینه مسیر را خطا رفته اند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: در حال حاضر وقتی بدون توجه به نیاز مملکت دانشجو می پذیریم و به عواقب آن نمی اندیشیم و فقط برایمان مهم است که صندلی خالی را پر کنیم تا دانشجو دکتری درسش تمام نشده در دانشگاه برایش تدریس می گذاریم نتیجه اش همین است و این مساله چیزی نیست که از طریق قانون حل شود.

سید حمایت میرزاده خاطر نشان کرد: شرایط بحرانی است و متهم خود دانشگاه ها هستند و باید با وجدان کاری خودشان بررسی کنند که آنچه در پذیرش دکتری رخ می دهد چقدر می تواند به نفع مملکت و آموزش عالی باشد و وظیفه مجلس قانون گذاری است و در همه موارد نمی تواند ورود کند.

گفتنی است،در تاریخ 29 بهمن ماه 96 شورای گسترش آموزش عالی مقرر نمود که پذیرش دکتری در سال 97 محدود شود و فقط افزایش ظرفیت در دکتری تخصصی در دانشگاه های مادر کشور را داشته باشیم که در این شرایط این حرکت دانشگاه ها را به سمت کیفی شدن در پذیرش دکتری سوق می دهد اما روال پذیرش دکتری و پرداخت هزینه در دانشگاه های مختلف در سال 97 جای تامل دارد.

اینستاگرام آزمون دکتری