مهلت انتخاب رشته محل رشته های علوم پزشکی آزاد سال 97 تا ساعت 24 روز جمعه 8 تیر ماه تمدید شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، بنا بر اعلام مرکز سنجش پزشکی، شرکت کنندگان آزمون دکتری تخصصی پزشکی سال ۹۷ که مجاز به انتخاب رشته شده اند لازم است به نکات زیر توجه فرمایند:
۱- با توجه به نکات مشروحه زیر امکان ویرایش در انتخاب رشته کسانی که به هر دلیل تا کنون انتخاب رشته نکرده اند از ساعت ۱۲ روز چهارشنبه  ۹۷/۴/۶ تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۹۷/۴/۸ پیش بینی شده است. امکان ویرایش انتخاب ها نیز در این زمان وجود دارد.
از آنجا که مصاحبه ها از چهاردهم تیر ماه شروع می شود، به هیچ وجه امکان تمدید انتخاب رشته و ویرایش وجود ندارد.

۲- در رشته آمار زیستی تعداد ۲ نفر (عادی) برای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ظرفیت جدید ایجاد شده است، داوطلبان مجاز در این رشته می توانند دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه را در اولویت های خود انتخاب نمایند. مصاحبه مربوط به این رشته محل در دانشگاه تربیت مدرس انجام خواهد شد.

۳- در رشته پرستاری تعداد ۳ نفر (عادی) برای دانشگاه علوم پزشکی اهواز ظرفیت جدید ایجاد شده است. داوطلبان مجاز در این رشته می توانند دانشگاه علوم پزشکی اهواز را در اولویت های خود انتخاب نمایند، مصاحبه مربوط به این رشته محل در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان انجام خواهد شد. همچنین دانشگاه اهواز فاقد خوابگاه می باشد.

۴- قابل توجه داوطلبان مجموعه داروسازی:

  • در رشته داروسازی بالینی تعداد ۳ نفر (عادی) برای دانشگاه علوم پزشکی تبریز ظرفیت جدید ایجاد شده است، داوطلبان مجاز در مجموعه داروسازی می توانند این رشته محل را در اولویت های خود انتخاب نمایند.
  • همانطور که در دفترچه انتخاب رشته آمده بود، مقرر بود داوطلبان گروه داروسازی برای مصاحبه بر اساس نمرات و انتخاب رشته تنها به یکی از سیزده رشته داروسازی معرفی شوند. خوشبختانه دبیرخانه شورای آموزشی داروسازی و تخصصی موافقت کرد که داوطلبان عزیز به دو رشته از سیزده رشته برای مصاحبه معرفی شوند. از آنجا که داوطلبان در سیزده رشته گروه داروسازی در یک آزمون مشترک شرکت کرده اند و از مطرفی داوطللب رتبه و وضعیت خود را در آزمون نمی داند، داوطلبانی که بر اساس نمره کتبی محاز به انتخاب رشته شده اند، می توانند بر اساس علاقه ی خود نسبت به انتخاب تمامی رشته های داروسازی (با توجه به مدارک مورد پذیرش هر رشته) اقدام نمایند، با توجه به نمره کتبی هر داوطلب و اولویت های انتخاب شده توسط وی و نیز با توجه به ظرفیت پذیرش دانشگاه های پذیرنده در هر بشند، هر داوطلب حداکثر به در رشته برای مصاحبه معرفی می شود و نمره مصاحبه مهر رشته برای تمامی محل های دیگر انتخاب شده توسط فرد در آن رشته محسوب خواهد شد. لذا توصیه می شود که داوطلبان علاقه مند به رشته های مختلف دارو سازی جهت بهره مندی از حداکثر امکان معرفی به مصاحبه تمامی اولویت های قابل انتخاب را در همه مناطق آمایشی آن رشته، بر اساس علاقه و سایر پارامترها انتخاب نمایند. از آنجا که در فرایند انتخاب رشته، سیستم جلوی انتخاب داوطلب را نمی برد لذا تطبیق رشته انتخابی و مدرک تحصیلی بر عهده شخص داوطلب می باشد.

اینستاگرام آزمون دکتری