//اختیار دانشگاه ها در تعیین شرط ورود به دوره دکتری

مدرسان شریف

اختیار دانشگاه ها در تعیین شرط ورود به دوره دکتری

معاون آموزشی وزیر علوم با تاکید بر اینکه دانشگاه‌ها در تعیین شرط ورود به دوره دکتری مختارند، گفت: این وزارتخانه در تصمیم‌گیری‌های داخلی دانشگاه‌ها ورود نمی‌کند و این مراکز می‌توانند بر اساس اختیارات خود آزمون زبان را به عنوان شرط ورود به دوره دکتری قرار دهند.

دکتر مجتبی شریعتی نیاسر در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا ضمن اعلام این مطلب در خصوص ضرورت قرار دادن سطح زبان دانشجویان به عنوان یکی از شروط ورود به دوره دکتری، اظهار کرد: انتخاب سطح زبان دانشجویان برای ورود به دوره دکتری قانون داخلی دانشگاه‌ها است و مراکز آموزش عالی می‌توانند در این زمینه تصمیم‌گیری کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: ملاک تصمیم‌گیری در خصوص ورود دانشجویان دکتری فقط آن چیزی است که ما بر اساس آیین‌نامه یکپارچه به دانشگاه‌ها ابلاغ کردیم؛ اما دانشگاه‌ها می‌توانند فراتر از این آیین‌نامه‌ بر اساس اختیارات خود تصمیم‌گیری‌هایی را داشته باشند.

معاون آموزشی وزیر علوم در پایان خاطر نشان کرد: وزارت علوم به هیچ عنوان به تصمیم‌گیری‌های داخلی دانشگاه‌ها ورود پیدا نمی‌کند و این مراکز در خصوص تصمیم‌گیری‌های داخلی خود مختار هستند. بطور کلی ملاک وزارت علوم چیزی است که در آیین‌نامه “یکپارچه آموزشی مقاطع تحصیلی دانشگاه‌ها” ابلاغی به دانشگاه‌ها قید شده است و تصمیم گیری در مسایل فراتر از این آیین‌نامه در حوزه‌های مختلف اعم از زبان و غیره در اختیار دانشگاه‌ها قرار دارد.

اختیار دانشگاه ها در تعیین شرط ورود به دوره دکتری
به این مطلب امتیاز دهید.
۱۳۹۷-۴-۱۷ ۱۰:۵۴:۵۷ +۰۴:۳۰۱۷ تیر, ۱۳۹۷|دکتری سراسری|۱۳ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
دکترا
دکترا

ااگه الان در زبان هم سختگیری نشه بعدا یه آزمون مسخره ای مثلا ept برای دانشجویان دکترا دانشگاه آزاد برگزار می کنه که اصلا معلوم نیست سوالاتش از کجا درمیاد بیچاره دکتراهای آزاد هر ماه چندین هزار نفر 80000 میدن شرکت میکنن هر ماه هر به جز تعداد انگشت شمار نمیتونن نمره بیارن وحشتناکه

حسن
حسن

واقعا که مسخره هست،ساعتی یه دنگی در میارن

مجید
مجید

اتفاقا این کار باعث می شود دست دانشگاهها برای نمره زبان باز شود وشاید نمره زبان برای ورود به دانشگاه مخصوصا ازاد حذف شود ویا کاهش پیدا کند

کامیار
کامیار

اگه اختیار با دانشگاههاست پس برای چی آیین نامه میدید؟
پس آزمون و سازمان سنجش برای چی هستش؟
یه باره تعطیلش کنید یا آزمون رو حذف کنید تا حداقل تکلیفمون رو بدونیم

علی
علی

بنده به عنوان کسی که چهار سال کنکور دادم و مصاحبه رفتم و رد شدم، معتقدم اگر کسی رو فکر کنن خوبه بر میدارن. اگر من هر بار شکست خوردم ایراد از منه نه از سیستم

سپهری
سپهری

به نظر من سازمان سنجش باید بر برگزاری مصاحبه های دانشگاه ها نظارت داشته باشد.

Ali
Ali

متاسفانه، پارتی بازی بومی گزینی، عدم شایسته گزینی، آشنایی بازی و … در مصاحبه دکتری در برخی از دانشگاههای ما وجود دارد. و هیچگاه حل نخواهد نشد.

FNZ
FNZ

کاملا موافقم

امیرحسین
امیرحسین

متاسفانه با نحوه پذیرشی که در دانشگاه ها تهران انجام می گردد در واقع امتحان سازمان سنجش اصلن معیار انتخاب نمی باشد مگر اینکه وزن جلسه مصاحبه کاهش یابد…در واقع آزمون دکترا بیشتر نمادین هست تا تاثیرگذار…با این شیوه انتخاب، رقابت برای قبولی در دانشگاه ها معنی ندارد و ارتباط و شناخت با اساتید تعیین کننده است.

شهرام
شهرام

سلام بر دوستان. با بخشنامه و قانونگذاری یکطرفه و بدون ایجاد تغییر در بقیه بخشهای دانشگاهی نمیشه مشکل زبانو حل کرد. فرض کنیم از فردا همه دانشگاهها بگن بدون نمره تافل بین المللی مثلا آی بی تی کمتر از ۱۰۰ نمیشه وارد دانشگاه شد. آیا یکدفعه همه دانشجوها میتونن به تکاپو بیفتن و در کمتر از ۶ ماه این نمره تافلو بگیرن؟ و اگر هم بتونن، آیا لازمه این کار این نیست که ۶ ماه به همه دانشجوها فراغت مطلق بدن و بگن فقط دنبال تافل باشین و بقیه وظایف از دوش شما برداشته میشه؟ و آیا این فراغت رو… ادامه نظر»

فلسفه هنر(ظرفيت پذيرش٠)
فلسفه هنر(ظرفيت پذيرش٠)

سلام، با شما موافقم، علاوه بر این، روش آموزش زبان به ما نادرست بوده، ما تا بحال در روش تدریس زبان خطا رفته ایم، دیگه سخت تر آموزش انگلیسی به یک چینی که نیست! اما چینی ها با روش درست انگلیسی را مثل زبان مادری می آموزند

ایمان
ایمان

به نظر من روش پذیرش دانشجوی دکتری در بسیاری از دانشگاه ها عادلانه نیست.

فلسفه هنر(ظرفيت پذيرش٠)
فلسفه هنر(ظرفيت پذيرش٠)

ایمان با شما هم نظرم