مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری  هم آموز

لزوم ارائه کامل رزومه پژوهشی داوطلبان دوره دکتری آزاد

عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات به داوطلبان دوره دکتری توصیه کرد: داوطلبان هنگام مصاحبه حضوری لیست مدونی از آثار پژوهشی ارائه دهند.

دکتر نادرعلی قورچیان در گفتگو با خبرگزاری آنا گفت: مصاحبه‌های شفاهی دوره دکتری به چهار بخش آثار سازمان‌یافته، زبان، تحلیل سوالات و خلاقیت داوطلبان تقسیم می‌شود.

وی افزود: حتما داوطلبان رزومه‌ مدونی از فعالیت‌ها، سوابق و آثار پژوهشی خود را به صورت مدون و شفاف تهیه کنند و در اختیار ممتحنان قرار دهند. داوطلبان باید بدانند که دیگر آزمون کتبی تمام شده است و باید سوابق علمی‌شان را ارائه دهند.

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات گفت: همچنین رساله‌ها، مقالات چاپ شده، کتب منتشر شده خود را به همراه داشته باشند.

قورچیان بیان کرد: اولویت بعدی ما در مصاحبه شفاهی دوره دکتری، زبان است. داوطلبان مدارک زبان خود را مستندسازی کنند. سوالات از زبان تخصصی است، در این مدت باقیمانده داوطلبان امکان بهبود زبان خود را ندارند و توصیه می‌کنم که در این مدت واژگان تخصصی را مرور کنند.

وی تحلیل سوالات تخصصی را اولویت بعدی مصاحبه دوره دکتری دانست و گفت: سوالات تخصصی از همان منابعی است که داوطلبان آزمون کتبی را داده‌اند.

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات خلاقیت و نوآوری را بسیار مهم ارزیابی کرد و ادامه داد: حضور ذهن و چگونگی پاسخ به سوالات مهم است و ممتحنان از این طریق خلاقیت داوطلبان را می‌سنجند.

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
مریم
مریم

سلام دوستان لطفا سوال منو حواب بدید.ایا هرکسی میتونه بدون ازمون ثبت نام کنه .اگر یک کم معدل کم داشته باشه تا 18 نمیتونه .وشرایط توانستن ثبت نام برای بدون ازمون چیه ؟لطفا حواب بدید .ممنونم

تینا
تینا

نه مریم جان،هرکسی نمیتونه شرکت کنه،رشته های علوم انسانی معدل باید بالاتر از ۱۸/۵۰باشه،غیر انسانی بالاتر از ۱۷/۵۰،نباید مدت تحصیل بیشتر از ۴ترم شده باشه,ونمره پایان نامه باید حداقل ۱۸/۵باشه.معدل حتی یک صدم کمتر باشه دعوت به مصاحبه نمیکنن

سعيده
سعيده

سلام دوست عزیز برأی دکترا بدون کنکور باید اردیبهشت ماه إز طریق سایت ثبت نام کنید معدل باید بالای ١٧ باشه و نمره پایان نامه ارشد ١٨ به بالا باشه

مهسا
مهسا

آیا برای مصاحبه دانشگاه ازاد باید فرم صلاحیت عمومی در سایت سازمان سنجش را پرکنیم یا ن اون برا دانشگاه دولتی بوده ؟

فرید
فرید

فرم صلاحیت عمومی مخصوص دانشگاه دولتی هست

سارا
سارا

آیا برای مصاحبه دانشگاه ازاد باید فرم صلاحیت عمومی در سایت سازمان سنجش را پرکنیم یا ن اون برا دانشگاه دولتی بوده ؟

مهسا
مهسا

سلام
خیر این فرم برای داوطلبان ازمون دکتری 97 سراسری است.