داوطلبانی که در آزمون دکتری تخصصی سال 1398 در دوره‌ روزانه پذیرفته شده اند، از شرکت در کنکور دکتری 99 محروم خواهند بود.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

شرایط ثبت نام آزمون دکتری 98

به گزارش پی اچ دی تست، بر اساس اعلام سازمان سنجش، ثبت نام دکتری 99 تمامی دانشجویان و فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری حرفه‌ای منوط به داشتن شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی زیر است. بنابراین در صورتی که داوطلبین حائز شرایط ثبت نام آزمون دکتری 98 هستند، می توانند در زمان ثبت نام آزمون دکتری 98 در آزمون ورودی دوره دکترا ثبت‌ نام و شرکت نمایند.

  • دارندگان مدرک معادل دوره کارشناسی ارشد در صورتی که مشمول آئین نامه شماره 2/77633 مورخ 28 مرداد 92 که توسط معاون آموزشی وزارت متبوع ابلاغ شده، باشند می‌توانند در آزمون شرکت کنند.
  • مؤسسات برای پذیرش دانشجو در مهرماه از داوطلبانی می‌توانند پذیرش به عمل آورند که حداکثر تا سی و یکم شهریورماه همان سال (سال 1399) فارغ التحصیل شوند.
  • پذیرفته شدگان قطعی (نهایی) روزانه سال 1398 چه در دانشگاه قبولی ثبت نام کرده و چه ثبت نام نکرده باشند اجازه شرکت در آزمون سال 1399 را نداشته و یک سال محروم از آزمون هستند.
  • همچنین در سال 98 اعلام شد که: پذیرفته‌شدگان دوره بورس اعزام به خارج در سال 1397 در صورتی که روند پذیرش آنها تا زمان ثبت نام آزمون در سازمان امور دانشجویان تکمیل نشده و در دوره‌های روزانه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی سال 97 پذیرفته نشده باشند، اجازه شرکت در آزمون دکتری را دارند.

سایر شرایط و ضوابط در دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی دکتری نیمه متمرکز سال 1398 درج خواهد شد.

زمان آزمون دکتری 99، قاعدتا در اسفند ماه 1398 خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص شرایط ثبت نام آزمون دکتری 99  به لینک مربوطه مراجعه نمایید.

اینستاگرام آزمون دکتری