//وزیر علوم: شاغل بودن ۹۰ درصد فارغ التحصیلان دکتری

مدرسان شریف

استاد وکیلی

وزیر علوم: شاغل بودن ۹۰ درصد فارغ التحصیلان دکتری

وزیر علوم گفت: حدود ۹۰ درصد از فارغ‌ التحصیلان مقطع دکتری شاغل هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه ۱۱۰ ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، به ریاست محمدرضا مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.

در ابتدای این جلسه منصور غلامی، گفت: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و تحریم های اعمال شده علیه کشورمان، عزم و اراده خوبی برای تحول در اقتصاد کشور مشاهده می شود.

وی افزود: در جلسه اخیر شورای عتف، روند اجرای طرح های بزرگ ملی مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات خوبی گرفته شد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: قطعاً با توجه به تدوین بودجه سال آینده در دولت حمایت های اعتباری خوبی از این روند صورت خواهد گرفت.

غلامی گفت: در زمینه علم و فناوری هماهنگی خوبی در میان دستگاه‌های مسئول وجود دارد.

وی افزود: حدود ۵۰ درصد از فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی شاغل هستند و در مقطع کارشناسی ارشد این عدد به  ۷۰ و در مقطع دکتری این عدد به ۹۰ بالغ شده است.

وزیر علوم: شاغل بودن ۹۰ درصد فارغ التحصیلان دکتری
به این مطلب امتیاز دهید.
۱۳۹۷-۸-۱۹ ۰۸:۴۱:۲۲ +۰۳:۳۰۲۷ مهر, ۱۳۹۷|دکتری سراسری|۲۱ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
علی
علی

جناب وزیر محترم
امیدوارم برنامه چند روز پیش حالا خورشید را دیده باشید که دکتری عمران که از دانشگاه آزاد واحد کرمانشاه فارغ التحصیل شده بود تنها توانسته بود به شغل رفتگری شهرداری پیدا کند.
خوب این شرایط با توجه به پذیرش بیش از حد دانشجو دکتری توسط دانشگاه آزاد بویژه از سال 93 و بعد از آن کاملا قابل پیش بینی بود.

راست بگویید
راست بگویید

سلام
چرا هر چی جست جو می کنم هیچ آماری در ایران با واقعیت هماهنگ نیست یا آمار ها اشتباه است یا آدمها اشتباهی ارقام را می خوانند یا حتما دانشجو دکتری اسنپ کار می کند یا برای ترم پایینی ها مقاله جعل می نماید شغل برای دکتری محسوب می شود

مریم تهرانی
مریم تهرانی

خیلی زشته وزیر مملکت اینجوری دروغ میگن

امید
امید

سلام
بهتره ایشان به آمار صندوق رفاه نگاهی بیاندازند و ببینند چند درصد دانشجویان دکتری وام درخواست می کنند. طبق قوانین صندوق رفاه افراد شاغل نمی توانند درخواست وام کنند.

بهرام
بهرام

سلام
چنین قنون وجود نداره

بهرام
بهرام

قانونی

بهرامی
بهرامی

اتفاقا جزو شروط دریافت وام عدم اشتغال هستش.

پارسا
پارسا

“” فارغ‌ التحصیلان”” مقطع دکتری

بهرام پور
بهرام پور

اتفاقا جز شروط اصلی اعتای وام است و چنانچه برای شما بیمه پرداخت شود نمی توانید وام دریافت نمایید. درود بر هوش و ذکاوت دوستی که برای شفاف سازی دروغ بزرگ جناب وزیر به آمار واقعی دانشجویان دریافت کننده وام صندق رفاه دانشجویی اشاره کردند، تا با آگاهی از این آمار میزان واقعی دکتری های بیکار را بتوانیم حدس بزنیم، سپاسب

دکتر
دکتر

از دوستان کسی در فراخوان های هیئت علمی، دانشگاه ازاد و … شرکت کرده؟

میثم
میثم

شاغل در شهرداری و شغل شریف پاکبانی

ناصر
ناصر

احتمالا دهه شصتی ها رو لحاظ نکرده!

Ali
Ali

سلام دوستان کارنامه های با آزمون آزاد را اعلام کردند؟

هومن
هومن

نه دوست عزیز تعریف شاغل بودن مهم اینجا اینکه کجا به چه کاری مشغول مهمه!!هر موقع گفت 90درصد جذب هیأت علمی اونوقت معنی شغل فرق میکنه یا اینکه کارمند فلان ارگان دولتی یا شرکت موفق خصوصی و ازین قبیل منطقی اگر نه راننده تاکسی شدن شغل یک دکتری محسوب میشه ؟!

Reza
Reza

تا شاغل ایشون چی بدونند ؟

به وزير محترم علوم
به وزير محترم علوم

“با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و تحریم های اعمال شده علیه کشورمان”، داوطلبان دکتری پذیرفته نشده به هیچ وجه امکان مهاجرت و ادامه تحصیل در خارج کشور را ندارند، لطفا شرایط تحصیل در داخل کشور را تسهیل کنید، تا از خروج ارز و مهمتر از آن سرمایه انسانی از کشور پیشگیری شود.

SOCIOLOGY
SOCIOLOGY

راه حلم برای این جامعه اینکه افراد قدر همدیگر را بدانند فقط همین. بازگشت به اخلاقیات. تابتوانیم از این شرایط خلاص بشویم. خودخواهی وضعیت را بدتر می کند

SOCIOLOGY
SOCIOLOGY

بستگی داره تعریف از شغل چی باشه چون طبق سرشماری نان گرفتن ، چای گذاشتن ، حق تدریس دانشگاه یا مدرسه بودن و با دکتری راننده تاکسی بودن یا شوفرراننده اتوبوس شدن، با ارشد کارگر بنایی شدن(یک زمانی طنز بود الان واقعا میشه دکتری راننده تاکسی را مشاهده کرده) نگهبان شرکت خصوصی شدن و…… همش شغل است. اما آیااین مشاغل کفاف زندگی افراد را می دهد. بحث مون روی این است

هادی
هادی

اره متاسفانه ظلم زیاد میشه مثلا من و دوستان چه ازاد چه دولتی حقوق هیات علمی زیر 2 میلیون میگیریم این عدالت نیس ظلم و یا سهمیه مربی هیات علمی پیمانی رو قبول نمیکنن فقط میگن رسمی قطعی اونم روزانه و مجبورمان میکنن پولی درس بخوانیم . حالا تو گرایش من رتبه 16 بشه 17 100 م شبانه باید بدی برا ادامه تحصیل

ديگه شركت نخواهم كرد، اگر...
ديگه شركت نخواهم كرد، اگر...

بله درست میگین، تو مصاحبه دکتری هم با شناختی که از وضعیت مالی خوب دانشجویی داشتن با یک رتبه اختلاف شبانه قبولش کردن، او هم قبول نکرد و نرفت. گفت ظلمه که قبولی روزانه باشم و نتونم برم! می خواهم بگم اگر وضع مالی دانشجو هم خوب باشه باز هم ظلم میشه، چون مجبورش می کنن بره دوره های شهریه دار

علی
علی

کدام اشتغال طرف رفته دستفروشی یه بیمه تامین اجتماعی پرداخت کرده الان بهش میگن شاغل