/, پذیرش دکتری بدون آزمون/اعطای تسهیلات پذیرش دکتری بدون آزمون 98 از سوی بنیاد نخبگان

مدرسان شریف

استاد وکیلی

اعطای تسهیلات پذیرش دکتری بدون آزمون 98 از سوی بنیاد نخبگان

جزئیات پذیرش بدون آزمون دانش آموختگان برتر دانشگاهی در مقطع دکتری تخصصی سال 1398 با استفاده از جایزه شهید احدی بنیاد ملی نخبگان اعلام شد.

به گزارش پی اچ دی تست، بنیاد ملی نخبگان براساس آیین‌نامه «شناسایی و پشتیبانی از دانش‌آموختگان‌برتر دانشگاهی» تسهیلات ویژه‌ای را برای دانش‌آموختگان‌ برتر دانشگاه‌ها برای ادامه تحصیل در دوره دکتری اعطا می‌کند. مهم‌ترین نکات این تسهیلات به شرح زیر است:

 1. دانش‌آموختگان دوره کارشناسی‌ ارشد (یا دکتری حرفه‌ای) مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری/ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

  یادآوری: دانشجویان دوره کارشناسی‌ ارشد (یادکتری حرفه‌ای) مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فنّاوری/ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که حداکثر تا پایان شهریور ماه سال 1398، دوره کارشناسی‌ ارشد را با موفقیت به پایان برسانند نیز می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

 2. متقاضیان استفاده از جایزه شهید احدی از تاریخ 10/09/97 تا 11/09/97 فرصت دارند اطلاعات خود را به‌طور کامل در سامانه اطلاعاتی بنیاد ملّی نخبگان بارگذاری کنند.
 3. تسهیلات اعطایی به مشمولان به شرح زیر است:

  3-1. معرفی دانش‌آموخته برتر برای پذیرشِ بدون آزمون در دوره دکتری تخصصی به دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های برتر کشور

  3-2.  اعطای جایزه تحصیلی بنیاد ملّی نخبگان برای سال اول دوره دکتری تخصصی در صورت پذیرش از طریق جایزه شهید احدی

  یادآوری 1: بنیاد برگزیدگان را به دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های برتر کشور معرفی می‌کند و پذیرش نهایی برگزیدگان برعهده دانشگاه/ پژوهشگاه است.

  یادآوری 2: دانش‌آموختهه برتر، تا دو نیم‌سال تحصیلی بعد از برگزیده شدن، فرصت دارد از یکی از دانشگاه‌ها/ پژوهشگاه‌ها پذیرش دریافت کند، در غیراین‌ صورت جایزه مذکور کان لم یکن تلقی می‌شود.

 4. شرط لازم: دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های داخل کشور که حداکثر سه سال و دانش‌آموختگان دانشگاه‌های خارج از کشور که حداکثر شش سال از زمان دانش‌آموختگی آنان گذشته و وضعیت فعلی آنان دانش‌آموخته باشد و دانشجویان دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های داخل کشور که حداکثر تا پایان شهریور ماه سال 1398، دوره کارشناسی‌ارشد را با موفقیت به پایان برسانند.

  شرط کافی: دانش‌آموختگان باید اولاً حدنصاب امتیاز لازم از فعالیت‌های نخبگانی را مطابق مقررات بنیاد به‌دست آورند و ثانیاً حائز بیشترین امتیاز در بین سایر متقاضیان در دوره بررسی باشند.

  یادآوری مهم: دانش‌آموختگان براساس امتیاز حاصل از مجموع فعالیت‌های نخبگانی در زمان تحصیل (و نه صرفاً داشتن مقاله) می‌توانند از تسهیلات جایزه شهید احدی بهره‌مند شوند.

 5. بررسی پرونده دانش‌آموختگان منوط به ثبت کامل اطلاعات متقاضی در سامانه اطلاعاتی بنیاد ملّی نخبگان (sina.bmn.ir http://) تا تاریخ تعیین شده است و پس از این تاریخ هیچ اطلاعاتی از فرد دریافت نمی‌شود. 

  یادآوری: چنانچه در هر مرحله از بررسی مشخص شود متقاضی اطلاعاتی خلاف واقع را بارگذاری کرده است، متقاضی نه‌فقط از این درخواست بلکه از تمامی تسهیلات بنیاد محروم می‌شود و عدم صداقت وی به دستگاه‌های ذی‌ربط اعلام و به لحاظ حقوقی موضوع پیگیری می‌شود.

 6. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص می­توانید به بخش «تسهیلات و حمایت‌ها» در وبگاه بنیاد ملّی نخبگان به نشانی www.bmn.ir مراجعه فرمایید.
اعطای تسهیلات پذیرش دکتری بدون آزمون 98 از سوی بنیاد نخبگان
4.5 (90%)
۱۳۹۷-۹-۲۵ ۰۸:۲۴:۲۱ +۰۳:۳۰۲۲ آذر, ۱۳۹۷|تک, پذیرش دکتری بدون آزمون|۱۳ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
دانشکده کشاورزی
دانشکده کشاورزی

مگر تاریخ از ۹-۱۰-۱۳۹۷تا ۹-۱۱-۱۳۹۷ اعلام نکردید؟؟؟؟؟ پس چرا سایت اجازه نمیدهد که ثبت نام انجام بشه؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!

دانشکده کشاورزی
دانشکده کشاورزی

باسلام چرا برای ثبت نام اجازه نداریم درحالی که هنوز مهلت آن باقی مانده است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/////

شیوا
شیوا

سلام و درود
آیا دانش آموختگان دانشگاه آزاد را هم شامل می شود یا صرفا سراسری؟!

بدشانس روزگار منم
بدشانس روزگار منم

همه رشته ها میتونن شرکت کنن؟

دیانا
دیانا

سلام میشه شرایطشو بگین معدلم ۱۹:۳۵ دانشگاه آزاد حقوق جزا و جرمشناسی ۳ترم نمره الف شدم ترم ۴دفاع کردم …

ناشناس
ناشناس

دانشگاه سراسری فکرکنم مدنظرشون باشه همراه با مقالات بسیار معتبر و زیاد

f
f

واقعا بنیاد نخبگان خیلی ضعیف عمل میکنه . یک بازه ی یک روزه گذاشته <<< کلی هم اطلاعات میخان و اصلا تایید هم نمیکنن . چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ این ها میخان نخبه ها رو جذب کنن بیشتر دفع میکنن که از کشور برن

مهسا
مهسا

سلام
بازه زمانی ثبت نام یکی ماه هست دوست گرامی از ۹ دی تا ۹ بهمن ماه.

private law
private law

وقت ثبت اطلاعات گذشته

حسین
حسین

چرا؟

مهسا
مهسا

سلام
در متن خبر گفته شده از ۹ دی تا ۹ بهمن فرصت دارید. هنوز فرصت ثبت نام آغاز نشده.

طاها
طاها

همه که نخبه هستیم . بیایید اوضاع اقتصادی را سروسامان بدیم

صبا
صبا

بله منم رفتم گغت زمان گذشته بعنی چی؟؟؟؟!!!!!