معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از پرداخت ماهیانه گرنت پژوهشی به دانشجویان دوره دکتری در سال 98 خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آنا، مسعود برومند ظهر امروز در نشست پژوهش هدفمند، فناوری ارزش‌آفرین در خدمت تولید ملی در سالن اجلاس سران اظهار کرد: از پژوهشگران دانشگاه‌ها می‌خواهم که پیشنهادهای خود را برای سیاست‌گذاری بودجه پژوهشی به معاونت پژوهشی وزارت علوم ارسال کنند.

وی افزود: قرار است که ما بودجه خاصی برای پژوهش جذب کنیم که این مبلغ با بودجه دانشگاه‌ها و بودجه پارک‌ها و صندوق نوآوری و شکوفایی تبدیل به اهرمی خواهد شد تا به طرح‌های پژوهشی بیشتر بپردازیم.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم ادامه داد: ما سعی می‌کنیم این بودجه را چهار تا پنج برابر کنیم تا از این طریق واحدهای فناور از دل طرح‌های پژوهش و فناوری شکل گیرند.

برومند همچنین از درنظر گرفته شدن 20 میلیارد تومان برای گرنت پژوهشی خبر داد و گفت: سعی می‌کنیم بودجه گرنت پژوهشی را سه تا چهار برابر کنیم. این بودجه به‌عنوان اعتبار پژوهشی برای دانشجویان دکتری و پسادکتری است که به‌صورت ماهیانه به این دانشجویان پرداخت خواهد شد.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم همچنین از دانشگاهیان خواست که با رسانه‌ها ارتباط بیشتری داشته باشند و موضوعات خود را با آنها مطرح کنند تا از این طریق سیاست‌گذاران نیز به این نتیجه برسند که منابع بیشتری را باید به پژوهش اختصاص دهند.

برومند همچنین از فعالیت‌ها در حوزه علوم انسانی انتقاد کرد و گفت: در بسیاری از کسب‌وکارهای جهان توسعه علوم انسانی بسیار فعال است، متأسفانه ما در این زمینه منفعل هستیم.

وی تأکید کرد: فعالان حوزه علوم انسانی در دانشگاه‌ها باید نتایج ملموس‌تری از پژوهش‌های خود ارائه دهند تا بتوانیم بودجه‌های مناسبی را برای این حوزه در نظر بگیریم.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم همچنین پشتیبانی‌های مالی از شرکت‌های دانش‌بنیان در سال 96 را 42 میلیارد تومان اعلام کرد و ادامه داد: امروز بسیاری از دانشگاه‌ها مراکز رشد دارند. این مراکز رشد به حمایت مالی فعال و مستمری نیاز دارند. باید مکانیزم‌های مناسبی برای حمایت از این مراکز رشد تعریف کنیم.

مطالب مرتبط

 فراخوان پذیرش بدون آزمون دکتری 98 دانشگاه الزهرا... دانشگاه الزهرا از بین دانش آموختگان دوره کارشناسی ارشد در 14 رشته برای سال تحصیلی 98-99 به صورت بدون آزمون دانشجوی دکتری می پذیرد. به گزارش پی اچ دی ...
نبود دوره دکتری در دستور کار دانشگاه فنی و حرفه ای... رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای گفت: برای تحصیلات تکمیلی برنامه‌ای نداریم. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، صالحی عمران با اشاره به دوره تحصیلات تکمیلی دان...
کم شدن صف پشت کنکور دکتری آمارهای ثبت نام در آزمون های سراسری خبر از کاهش داوطلبان در آزمون های تحصیلات تکمیلی می دهد. به گزارش خبرگزاری مهر، در آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۹۸...
آغاز ثبت نام آزمون EPT فروردین 98 ثبت نام آزمون EPT فروردین ماه 98 دانشگاه آزاد اسلامی از امروز سه شنبه 21 اسفند ماه آغاز شده است. به گزارش پی اچ دی تست، بنا بر اعلام روابط عمومی مرکز...
پاسخ تشریحی سوالات زبان عمومی دکتری 98 پاسخ تشریحی سوالات زبان عمومی آزمون دکتری 98 از سوی وب سایت پی اچ دی تست منتشر شد. به گزارش پی اچ دی تست، آزمون دکتری 98 در روز جمعه سوم اسفند ماه بر...