//شاغل بودن 50 تا 60 درصد دانش آموختگان 80 دانشگاه بزرگ کشور

مدرسان شریف

استاد وکیلی

شاغل بودن 50 تا 60 درصد دانش آموختگان 80 دانشگاه بزرگ کشور

مدیر کل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم گفت: براساس نتایج طرح رصد اشتغال فارغ التحصیلان، بین 50 تا 60 درصد فارغ التحصیلان 80 دانشگاه بزرگ شاغل هستند.

محمدسعید سیف در گفتگو با خبرگزاری مهر گفت: هدف وزارت علوم آغاز طرح رصد اشتغال فارغ التحصیلان بود که تاکنون 80 دانشگاه در این طرح شرکت کردند.

وی افزود: در این دانشگاه ها سیستمی در معاونت های آموزشی و پژوهشی راه اندازی شد که به ارتباط میان فارغ التحصیلان و رصد اشتغال این افراد می پردازد.

مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم خاطرنشان کرد: در دانشگاه هایی که در طرح رصد اشتغال فارغ التحصیلان شرکت کردند ارتباط خوبی میان فارغ التحصیلان و بدنه دانشگاه ایجاد شده است.

سیف عنوان کرد: دانشگاه ها پس از شناسایی فارغ التحصیلان خود می توانند از آنها در امور مختلف کمک فکری دریافت کنند و همچنین موضوع ارتباط صنعت و دانشگاه نیز افزایش می یابد.

وی گفت: در سال های آینده باتوجه به اینکه آمارها دقیق تر و تعداد دانشگاه هایی که در این طرح شرکت می کنند نیز بیشتر می شود بنابراین می توانیم آمارهای مقاسیه ای داشته باشیم.

مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم افزود: درحال حاضر در طرح رصد اشتغال فارغ التحصیلان بیشتر دانشگاه های بزرگ شرکت کردند که براساس آمارها وضعیت اشتغال فارغ التحصیلان آنها بد نیست.

سیف اظهار داشت: بخش زیادی از بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی مربوط به دانشگاه های کوچک و غیر دولتی هستند که این دانشگاه ها در طرح وزارت علوم مشارکت نداشتند.

وی خاطرنشان کرد: با رصد اشتغال فارغ التحصیلان، دانشگاه ها می توانند برای رشته های خود برنامه ریزی کنند به این نحو که اگر اشتغال در فارغ التحصیلان یک رشته پایین باشد دانشگاه می توانند پذیرش در آن رشته را کاهش و یا به دانشجویان مهارت های شغلی آموزش دهند.

مدیرکل ارتباط با صنعت وزارت علوم تاکید کرد: وزارت علوم برنامه دارد هرساله این طرح را اجرا و پیگیری کند.

شاغل بودن 50 تا 60 درصد دانش آموختگان 80 دانشگاه بزرگ کشور
3 (60%)
۱۳۹۷-۱۰-۶ ۰۷:۳۶:۱۲ +۰۳:۳۰۶ دی, ۱۳۹۷|دکتری سراسری|۱۵ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
فائزه سادات به آقای نیاسر
فائزه سادات به آقای نیاسر

وقتی به ما میگید نگرانید چراکه ما راهیان دکتری سربار شدیم ، می گیم چشم، وقتی هم می فرمائید ۸۰% مون شاغل شدیم و رفع نگرانی شده بازم می گیم چشم!!!!

فائزه سادات به جناب نیاسر
فائزه سادات به جناب نیاسر

عذر میخوام اشتباه تایپی ، ۵۰ % رو ۸۰% نوشتم

مملی
مملی

اولا منظور از اشتغال چیست؟….ثانیا منظور اشتغال در چه سطحیست؟…..ثالثا کارمندانی که دانشجو هستن و میگویند شاغلیم این نشانه بدیست…چون در دانشگاه های دنیا اشتغال دانشجویان تکمیلی غیرممکن است و نشانه ضعف سنگین سیستم اموزشیست…خلاصه دانشجوی تخصیلات تکمیلی حق ندارد شغل ثابت تمام وقت داشته باشد ……رابعا اکثر اثرات بد افزایش سرسام اور تحصیلات تکمیلی خصوصا دکترا در چند سال اخیر ایحاد شده که این افراد جذب شده درحال فارغ التحیلی اند یا فارغ التحصیل نشده اند و این امارها برای این مشکلات بوجود امده چند سال اخیر دانشجویان این مقاطع نیست….در واقع اثرات مخرب انرا در اینده نزدیک می… ادامه نظر»

مهسا
مهسا

مگه کلا چندتا دانشگاه در کشور داریم که ۸۰ تای اونها بزرگ هستن؟
احتمالا با آزاد حساب کردن
منظور از بزرگی هم مساحت دانشگاه است نه الزاما کیفیت

ستایش
ستایش

آمار بسیار بالایی هست.

برای فارغ التحصیلان دانشگاه های علوم پزشکی اینطور نیست.
من و همکلاسی هام فارغ التحصیل ۹۵ دکترای پیوسته دندانپزشکی (که ۵ سال است) هستیم. ۳۵ نفر بودیم الان بعد از دو سال و نیم فقط ۱۰ نفر شاغل هستیم. ۷ نفر خودشون مطب زدن و سه نفر هم تونستیم تو مراکز دیگه شاغل شین. بقیه بیکار هستند.
یعنی حدودا ۲۸ درصد از فارغ التحصیل های دندانپزشکی بعد از فارغ التحصیلی شاغل میشن.

رادمان
رادمان

قطعا شما دندانپزشک نیستین و قطعا تین حرفاتون از رو قصد گفت شده،

مهسا
مهسا

چطور انقدر مطمئن هستین؟

ستایش
ستایش

آقای رادمان چه دلیلی داره از روی قصد این حرفو بزنم؟ هم دوره های من آخرین درآمدشون زمان گذروندن طرح و کارآموزیشون بوده و الان دو سال و نیمه بیکارن. این کجاش تعجب داره که میگی دندانپزشک نیستی؟ معلومه که دندانپزشک نیستم. دندانپزشک شدن بعد از گذراندن دستیاری هست و من خودمو دندانپزشک نمیدانم.

رادمان
رادمان

دقیقا شما میخواستی دندانپزشک بشی ولی نشدی وگرنه همه هم میدونن دندانپرشکا کم کمش میتونن درمانگاه برن و حقوق کمشون ماهی هشت میلیون هست. اینو میگم چون خواهرم دندانپزشکه، برادرمم پزشکه. هردوشون هم زندگی خیلی خوبی دارن.

Hamid
Hamid

نه تنها رشته شما بلکه اکثر رشته ها به همین شکل هست. البته رشته های علوم پایه و فنی مهندسی بخاطر لطف و تصمیمات دوستان و راه اندازی دانشگاه های علمی کاربردی و پیام نور و …، فارغ تحصیل بیکار خیلی بیشتری نسبت به گروه شما داره. ولی خب شما اگه رشته و دانشگاه خوبی درس خونده باشی مطمئن باش نهایتا بعد از چند سال کار پیدا میکنی (دیر یا زود داره ولی سوخت و سوز نداره). البته رشته شما هم واسه مطب زدن سرمایه میخاد و جدیدا هم فک کنم گیر دادن که باید تخصص بگیری تا اجازه بدن… ادامه نظر»

گلاره
گلاره

مگه میشه؟
خواهر بیچاره من از تموم زندگیش زده که دندون پزشک بشه و آینده تضمین شده ای داشته باشه.
حالا شما میگید که بیشا ۷۰% اونا بیکارن؟آخه چطوری ممکنه؟
رشته پزشکی چی؟اونم همینطوره؟
میشه بیشتر توضیح بدید؟

اردشیر
اردشیر

وقتی همه میرن تورکیه باکو گرجستان روسیه و…مدرک میگیرن و هیچ دانشی ندارن معلومه بیکارن چطور که رشته حقوق و یا مهندسیا بیکار شدن به خاطر بدون کنکور بودن و صرفا مدرک!
علم بهتر است یا ثروت ؟ من که میگم ثروت

مملی
مملی

مدرک این دانشگاه معمولا مورد تایید وزارت بهداشت نیست

رادمان
رادمان

من خواهرم دندانپزشکه داداششمم پزشکه، هردوشون هم زندگی عالی دارن‌ . این حرفایی که این افراد میزنن بزا اینکه خودشون پزشک یا دندانپزشک نشدن ووسه تخریبه، همه جا دندان پزشکا و پزشکا زندگی مرفحی دارن،

Hamid
Hamid

بله شما درست میفرمایید، اینکه خواهر برادر شما بلافاصله رفتن سر کار، پس میشه این موضوع رو به کل ایران تعمیم داد. امیدوارم شما هم که پزشک یا دندانپزشک نشدین هم زندگی مرفهی داشته باشین.