/, دکتری آزاد/ممنوعیت پژوهش دلبخواهی تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد

مدرسان شریف

استاد وکیلی

ممنوعیت پژوهش دلبخواهی تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد

رئیس دانشگاه آزاد گفت: از مهر ماه آینده زمینه پژوهشی دوره های دکتری و کارشناسی ارشد این دانشگاه دلبخواهی نیست و بر اساس طرح پایش صورت می گیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدمهدی طهرانچی صبح امروز در همایش معاونان پژوهشی دانشگاه آزاد گفت: با توجه به اینکه در طرح پایش دانشگاه آزاد چالش های ملی و منطقه ای احصا شده بنابراین از مهر ماه سال آینده زمینه پژوهشی دانشجویان دوره دکتری و کارشناسی ارشد این دانشگاه دل بخواهی نخواهد بود و بر اساس این طرح انجام می شود.

وی با بیان اینکه دانشگاه در ایران 80 سال قبل از غرب وارد شد، افزود: دانشگاه به صورت کامل به ایران وارد نشده و سال هاست به دنبال نقاط نقص این موضوع هستیم که چرا دانشگاه در جامعه مستقر نمی شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر دانشگاه در جامعه مستقر می شد، شاهد پژوهش های معلق و مجازی نبودیم.

رئیس دانشگاه آزاد ادامه داد: به لطف انقلاب اسلامی تحولی در دانشگاه های کشور ایجاد شد اما باید این روند ادامه یابد.

طهرانچی اظهار داشت: دانشگاه آزاد 38 درصد از آموزش عالی کشور را به خود اختصاص داده و برای اینکه پایدار باشد باید به پژوهش های کاربردی توجه کند و در جامعه مستقر شود.

وی با بیان اینکه علم سه جنبه ترویج، تولید و به کارگیری دارد، عنوان کرد: در ایران در مقطعی به ترویج علم توجه شد و پس از آن به تولید اما به کارگیری علم مورد توجه قرار نگرفت که این امر برای دانشگاه ها خطرناک است.

وی اظهار داشت: ما تا 30 سالگی دانشجویان را پشت میز می نشاندیم چطور توقع داریم پس از آن دانشجویان کارآفرین شوند.

ممنوعیت پژوهش دلبخواهی تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد
5 (100%)
۱۳۹۷-۱۰-۵ ۱۰:۵۸:۴۱ +۰۳:۳۰۴ دی, ۱۳۹۷|تک, دکتری آزاد|۲۶ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
معماری
معماری

دوستان سلام، کسی از شرایط و امکانات واخد بوشهر برای مقطع دکتری معماری اطلاعی داره؟

mahsa
mahsa

سلام
برید پایین صفحه انجمن معماری لز هم رشته ای های خودتون سوال کنید

معماری
معماری

ممنون از راهنماییتون

تسليت علوم تحقيقات
تسليت علوم تحقيقات

چرا راه دور ملی و منطقه ای بریم؟! چالش پیش روی ما گارد ریل مسیر دانشگاه واحد علوم تحقیقات است، اتوبوسهای فرسوده بدون لوازم ایمنی، نبود امکانات رفاهی و ایمنی، و…
دانشگاه آزاد نه “در جامعه” بلکه منفک از جامعه مستقر شده، دانشجویش هم “معلق ومجازی” در دره های بی تدبیری است.

مریم
مریم

سلام دوست عزیز
این اتفاق ناگواری بود که پیش اومد و باعث تاسف همه شد و مشابه اون هم در هر جای دنیای در حال اتفاق است پس یعنی هر جایی که چنین اتفاقی میافته منفک از جامعه و جهان است؟
لحن صحبت و تفکرتون رو اصلاح کنید لطفا
(من کارشناسی آزاد خوندم ولی ارشد سراسری یکی از دانشگاه های تهران قبول شدم و الان برای دکتری سراسری میخونم)

مشاوره
مشاوره

سلام مریم خانم. اتفاقا بنظر من هم دوستمون درست گفتن. موضوع فقط یک حادثه نیست که اگر صرفا یک حادثه در میان بود میشد با حوادث اینچنینی در هر جای دنیا مقایسه کرد و اینطور گفت که حادثه همه جا هست… با یک نگاه جامع به کلیت علل و عوامل موثر در این فاجعه، میشه گفت که اسمش دیگه حادثه نیست. یک فاجعه است. فاجعه ای حاصل بی تدبیری مسئولان در تمام رده ها. حادثه یک اتفاق پیش بینی نشده و ناگهانیه درحالیکه فاجعه ی علوم تحقیقات کاملا قابل پیش بینی بوده و همچنان هم حوادث از این دست قابل… ادامه نظر»

تسليت علوم تحقيقات
تسليت علوم تحقيقات

سلام هرجای دنیا دانشگاه بسازن بدون رعایت نکات ایمنی که با جان مردم سر و کار داره باید آنرا منفک از جامعه دانست. لحن صحبتم رو تغییر بدم به خانواده های داغدار بگم قضا بلا! بوده و برای هر کس در هر جای دنیا چنین اتفاق مشابهی در حال اتفاق است؟! ساختمان علوم تحقیقات چند ساله ساخته شده؟ پایان کار بدون رعایت الزامات ایمنی میدونین یعنی چی؟ تا حالا راهش رو تا بالا رفتین؟ اونهم تو زمستان، هنوز که هنوزه گارد ریل نداره! ماشینها رو تا حالا سوار شدین یا همه جای دنیا قطار وحشت سوار میشن؟ معاینه فنی مداوم… ادامه نظر»

محمد
محمد

سلام مریم خانم لطف کنید متنی را که نوشته اید مرور کنید “کارشناسی آزاد خوند(م)،ارشد قبول شد(م)، بای دکتری می خون(م) منظورم این است که همه تلاش ها را خودتان کردید خیلی ها هم همکلاس شما بودند و قبول نشدند یعنی دانشگاه آزاد معجزه نمیکنه باید آموزش رو مدیریت کنه که متاسفانه در این زمینه موفق نبوده مهمترین نکته حفظ ایمنی روحی و جسمی جوانان است در زمینه ایمنی روحی شاهدیم جوانان با هزار امید و نشاط به دانشگاه می روند و تبدیل به جوانانی افسرده می شوند(به کامنت هایی که در همین سایت می گذارند مراجعه کنید) دانشگاه آزاد… ادامه نظر»

مریم
مریم

سلام بله ربطی به دانشگاه نداره چه سراسری چه آزاد مهم تلاش خود شخصه در ضمن به عنوان کسی که ارشدم رو در علم و صنعت گذروندم در رشته فیزیک خدمتتون عرض میکنم که سطح اساتید مدعو آزاد به مراتب بالاتر از علم و صنعت بود و اکثر اساتید در دانشگاه های بزرگ تهران تدریس میکردند دوستان دیگرم هم اکثرا تونستن ارشد را در دانشگاه های خوب کشور مثل صنعتی اصفهان و خواجه نصیر و دانشگاه های سطح۲ شهرهای اطراف تهران قبول شن به عنوان کسی که حضور در هر دو دانشگاه آزاد و سراسری رو تجربه کردم با نگاه… ادامه نظر»

فيزيك
فيزيك

شما نگران رزومه خودت تو مصاحبه دکتری هستی! ولی قبل از این حادثه هم اکثر دانشجوهای دانشگاه آزاد تو مصاحبه دانشگاه های دولتی قبول نمیشدن

مریم
مریم

نه من نگران رزومه ام نیستم تا الان ۳ تا مقاله دارم یکی isiو دوتا isc شما هم فکر نکنید که همه دانشگاه های سراسری و سطح ۱ با هم برابری میکنن مهم سراسری درس خوندن نیست مهم اینکه دانشگاهت سطح ۱ یا نهایتا سطح ۲ باشه وگرنه ارزش چندانی نداره نگاه های خیلی از شما ها مثل هم است تغییر مثبت در افکارتون داشته باشین امیدوارم رشتتون فیزیک بوده باشه دوست عزیز فعلا که ارشدم سراسری علم و صنعت یعنی همون سراسری سطح ۱ شما بوده برید به انجمن های دیگه متوجه میشین که حتی کسانی که هر دو… ادامه نظر»

فيزيك
فيزيك

من خودم آزاد خوندم. هرجا رفتم مصاحبه گفتن برو دانشگاه خودت قبول میشی

مریم
مریم

نه همه جا اینطور نیست تلاش خودتون خیلی مهمه
پارسال دوستانی بودن که هر دو مقطع رو آزاد خونده بودن ولی کنکور خوب دادن و در مصاحبه هم خوب ظاهر شدن و تونستن دکتری سراسر روزانه حتی با رتبه ۴۰۰ خورده ای تبریز قبول بشن

به مريم
به مريم

غیر ممکنه! کنکور و مصاحبه خوب که رتبه ۴٠٠ نمیشه! خبر از تبریز ندارین که امسال چقدر سختگیری کرد! رتبه های تک رقمی که قبول نشدن! یک کم منطقی نظر بدین!

مریم
مریم

خانم فاطمه رتبه ۴۳۵ روزانه فیزیک پلاسما تبریز
وارد صفحه ۲۷ انجمن فیزیک بشین اونجا زده

به مريم
به مريم

خوندم. رتبه ٢ مردود شده و رتبه ۴٣۵ روزانه تبریز قبول! تو خیلی از رشته ها به همین منواله! یکی از دوستان ما تک رقمی تبریز بود. مردود شد. روح و روانش ریخته بهم! مصداق “طوفان سلیقه مصاحبه ها” که تو همین سایت دیدیم!

ناصر
ناصر

موضوعات پژوهش باید انتخابی دانشجو باشه وگرنه موضوعی که مورد علاقه دانشجو نباشه نتیجه بخش نخواهد بود اما نه هر موضوعی. بلکه از موضعات و مسائل پژوهشی سازمان ها و ادارات و …

M
M

بنظر من مصاحبه باید برداشته بشه اگه کسی توانایی داره تو همون ازمون کتبی توانایی هاشو نشون میده دیگه

علی
علی

خاطرم هست در آزمون دکتری سال ۹۴ نظرسنجی کردند که روش پذیرفتن دانشجوی دکتری آزمون تستی باشد یا مصاحبه که ۷۰ تا ۷۵ درصد رای به آزمون تستی داده بودند اما وزارت علوم کاملا خلاف آن در این سالها عمل کرده است. چرایش هم مشخص است

M
M

کاش به جای این فکرا یه چاره ای پیدا میکردن واسه این همه تبعیض و اعمال سلیقه اساتید محترم در مصاحبه ها ،واقعا تا کی ما باید پای سلیقه و نظر یک سری اساتید بسوزیم دیگه کافیه

علی
علی

پس عملا مصاحبه های دکتری باید جمع بشود
چرا که یکی از مهمترین دلایل برگزاری مصاحبه ها ارائه طرح پژوهشی دکتری توسط داوطلب بوده و است!

صادق
صادق

قرار نیست به زور برای کسی موضوع نعیین کنند بلکه موضوعات روز را اعلام می کنند تا دانشجو بر اساس سلیقه و علاقه ان را انتخاب کند . خیلی هم خوب است چون از تکرار تحقیقات جلوگیری خواهد شد در ضمن موسسات که اقدام به نوشتن پایان نامه می کنند کمی متقبل زحمت خواهند شد و نمی توانند یک پایان نامه را به چند نفر بفروشند

بی نشان
بی نشان

این ضوابط اجرایی،موجب و موجد گردیده،یاس و سرخوردگی مفرط، حیطه تحقیق گر را بی تاثیرنکند.و ای چه بسا،مطابق یک اعلان بخشنامه از آن عدول ودر این،تجدیدنظر،و برپایه ی ژئو استراتژیک زمانی تصمیم سازی کنند.با تدبیر سالم.با احترام.

بی نشان
بی نشان

باسلام،موضوع های زیاده،گونه ای که خلاقیت آفرین باشه،زوری که تحقیق و پژوهش جواب نداده و نمی ده ،اسناد بالادستی بعضا،درمواقعی،نابرابری و اجحاف ایجاد وپژوهنده برای ادامه پروژه تواندار و آزاد باشه.سپاس

Mehdi
Mehdi

یکی از نکات جالب پژوهش انتخاب موضوع است که دانشجو باید آن مطرح کند نه اینکه به او دیکته شود.

میثم
میثم

دیگه برای فعالیت های پژوهشی ماهم فیلتر میذارند که هرچی ما بگیم باید تحقیق کنید نه هر چیز که خودتان علاقه دارید، تا حدودی می شه گفت این طرح مقابل پژوهش هغای بین رشته ای هم می تونه باشه.