آخرین آزمون زبان دانشگاه تهران در سال 1397 در روز جمعه 17 اسفند ماه برگزار خواهد شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، مرکز آزمون زبان عمومی دانشگاه تهران جهت سنجش مهارت زبانی داوطلبان آزمون دکتری هر ساله، 6 نوبت آزمون زبان عمومی در فواصل زمانی مشخص برگزار می نماید. این آزمون در سطح آزمون تافل طراحی شده است و شامل 100 سوال چهارگزینه‌ای می باشد. از این تعداد، 30 سوال به گرامر و دستور زبان،‌ 35 سوال به واژه و معنای کلمات و 35 سوال به درک مطلب اختصاص می یابد. 

آخرین آزمون زبان انگلیسی دانشگاه تهران در سال 1397 در تاریخ 17 اسفند ماه 97 برگزار خواهد شد که ثبت نام آن از روز جمعه 19 بهمن ماه 97 آغاز و تا روز جمعه 3 اسفند ماه 97 ادامه خواهد داشت.

داوطلبان گرامی لازم است پیش از شروع ثبت نام به نکات زیر به دقت توجه فرمایند:

1- ابتدا وارد صفحه ثبت نام به نشانی http://ltc.ut.ac.ir/ApplicantManager/Register شوید.

2- مشخصات فردی خود را به طور کامل و به فارسی درج نمایید.

3- در صورت داشتن ملیت ایرانی، قسمت کد ملی را می بایست پر کرده (توجه: اعداد کد ملی را بدون خط تیره و به صورت پشت سرهم وارد نمایید.)، و در غیر این صورت شماره گذرنامه خود را درج نمایید.

4- در صورتی که نیاز به منشی دارید و یا چپ دست هستید دقت کنید که گزینه های مورد نظر را علامت گذاری نمایید.

5- در صورتی که دانشجوی دکتری دانشگاه تهران هستید، شماره دانشجویی خود را به صورت دقیق وارد نمایید.

6- عکس خود را در سایز 3 در 4، با پسوند jpg و حداکثر حجم 70 کیلوبایت در سایت آپلود نمایید.

7- پس از پایان دکمه نمایش مشخصات را زده، و دوباره اطلاعات را مرور کنید و سپس در صورت عدم نیاز به تغییر کلید ثبت را بزنید.

8- پس از ثبت به پست الکترونیک شما (دقت کنید پست الکترونیک را صحیح وارد نمایید، در صورت ناصحیح بودن هیچ ارسالی از طرف ما نخواهید داشت) نام کاربری و پسورد ارسال خواهد شد.

9- واریز شهریه به صورت الکترونیکی است و شما نیاز به واریز فیش نخواهید داشت.

10- دقت کنید که بعد از ورود به صفحه پرداخت بانک و انجام مراحل پرداخت به هیچ عنوان از دکمه های back  یا refresh  استفاده نکنید. پرداخت شما زمانی کامل است که شما به صورت خودکار به صفحه سامانه بازگردانده شوید و کد پیگیری که با رنگ قرمز به شما نشاده داده می شود را مشاهده نمایید.

11- حداکثر تا 1 روز کاری بعد از ثبت نام شما، تایید بانکی پرداخت شما انجام خواهد شد در نتیجه تا یک روز بعد از ثبت نام شما، در قسمت آزمون های ثبت شده در فایل شخصی شما، تایید پرداخت شما به صورت در دست بررسی نمایش داده می شود و جای نگرانی نیست. ولی پس از آن در صورتی که “در دست بررسی” به “بله” تغییر نیافت. حتما پرداخت شما دچار مشکل است و باید با مرکز آزمون تماس بگیرید.

12- پس از تایید مدارک ارسالی شما توسط مرکز آزمون، در تاریخ اعلام شده می توانید کارت ورود به جلسه خود را دریافت نمایید.

13- برای ورود به جلسه حتما باید پرینت کارت و اصل کارت ملی خود را به همراه داشته باشید.

14- یک ساعت قبل از شروع آزمون در مکان اعلام شده توسط مرکز آزمون حضور داشته باشید.

نتایج این آزمون در تاریخ 1397/12/24 اعلام خواهد شد.

اینستاگرام آزمون دکتری